Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Róże za Ojczyznę - szukamy nowych osób! :)

17810121359

Komentarz

  • Pani Kierowniczko coś się popsowało w poście #1 - dzie je Pierwsza Róża????:shocked:
  • To ja też poproszę...

    Proszę o przydział pierwszej tajemnicy światła - dopóki walczę z NP to nie chcę, żeby mi się tajemnice powielały, bo pomieszam :shamed:
  • Moniko - Chrzest w Jordanie - i tak oto przez 5 miesięcy nie pomieszasz :)

    DOEtato - u mnie wszystko w porządku.... Osoby z Pierwszej Róży nie mają przy nicku cyferki, ale są.. Chyba że czegoś nie widzę, albo się u mnie nie wyświetla..
  • [cite] DOEtata:[/cite]Pani Kierowniczko coś się popsowało w poście #1 - dzie je Pierwsza Róża????:shocked:

    U mnie też tego nie widać. Pani Kierowniczka pewnie ma lepszy sprzęcior.:wink:
  • U mnie w porządku, widać osoby z Pierwszej Róży.
    I ja się dopisuję. Tajemnica- Narodzenie Pana Jezusa.
  • Dodałam nową listę i zmodyfikowałam starą. Jeżeli dalej byłyby problemy, dajcie znać! :)
  • Pięknie Pani Kierowniczko!
    A tak technicznie - jako, że jesteś zelatorką 1szej Róży (gdzie jestem) - poszukaj na nacie "Ceremoniał Żywego Różańca". Najpopularniejszy jest chyba ten z 1979r. jakiegoś dominikanina :bigsmile:
    Tam są różne przywileje dla nas :)
    O liście JPII z 2002 tylko dla uzupełnienia napomykam - tak, żebyś była zelatorka 1. klasa :wink:
  • Nie mogę się połapać, jaka jest pierwsza wolna w III róży?
  • 4. Ofiarowanie Pana Jezusa w Świątyni
  • A czy zmiana tajemnic uwzględnia osoby uznające za różaniec 15 a nie 20 tajemnic?

    Tak pomyślałem, że osoby, którym nie bardzo pasuje unowocześniona wersja różańca mogą z tego powodu nie być przychylne uczestnictwu.
    Ew może tradycyjni chcieliby utworzyć odrębną różę?
  • Czy ktoś może mi wytłumaczyć czy jeśli bym dołączyła odmawiałabym jedną 10 czy jeden cały różaniec, pytam bo ta druga opcja mnie przeraża i tak muszę albo od nowa zacząć NP slbo nadrobić kilka dni ale to sporo więc pewnie od nowa.
  • Namor - dobry pomysł! Tylko nie wiem, jak zrobić to technicznie... Oddzielny wątek pewnie założyć...

    Tomiro, jedną dziesiątkę :) 20 osób w Róży W SUMIE odmawia jeden różaniec.

    Magmonda - lecę zmienić, żeby było bardziej czytelne! :D
  • No dobra, ja tez sie poddajee. Poprosze pierwsza wolna.
  • Aga - Ofiarowanie w świątyni :)

    odsyłam też do 1. i 123. wpisu :)
  • eee a magmonda nie miała 4 radosnej?...
  • Dobra to ja jeszcze pomyślę :-)
  • Magmonda ma 1. bolesną. Chyba, ze chce drugą :) Myślę, że nie będzie problemu i przydzielimy każdemu jego cząstkę :)
  • Dziś u nas była awaria tramwajów, zmiany tras, wiele tirów i karetek na mieście. Dodatkowo jeszcze jakiś koncert w Atlas Arenie. Byłam w centrum u lekarza, wróciłam na osiedle, kierunek apteka. Okazało się, że pani doktor zapomniała pieczątki i znów musiałam wrócić do przychodni i z powrotem :shocked:. Najpierw jechała awaria, potem jazda próbna :sad: i ...
    wiecie, co
    zamaist wściekać się odmawiałam Różę.
    Pewno ktoś słyszał na przsytanku, a niech tam :wink:
  • Ja chcę tajemnicę dla mojego męża (III róża) :smile:
  • Zmieniam ten wpis, bo już wszystko doczytałam w #1 :shamed:

    Proszę o dopisanie Michała: V radosna w III róży.

    Chłop się dopomina o tajemnicę, więc przesiadłam się na inny komputer i w końcu połączyłam się bez przerywania.
  • podbijam! :D I zapraszamy! :D
  • Upraszam meza, by nie mowil do Kresowianki "pani kierowniczko" tylko "Rozyczko"

    :wink:
  • hehe, ProMamo, kierowniczka tak super się kojarzy z jednym z ulubionych przeze mnie okresów w historii ("pe-e-el") i wszystkimi jego absurdami, ze choć absolutnie nie czuję się godna stanowiska, śmiać mi się zawsze chce.

    Uprasza się jednak rzeczywiście o porzucenie tej nazwy - Kresowianka też na K i też długie słowo.

    Przy okazji - OT: ProMamo, na jutro: +++!
  • Oooo Kochana jestes!

    U nas dom od klotni chodzi, zmeczona jestem... przyda sie jak woda na pustyni!
  • To tym bardziej - będzie Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. I nie ma siły! :)

    :iq:
  • Obliczyłam, że jeszcze 11 osób do III ŻR

    No, kto chętny, to szybko się zgłaszać, bo chcemy się zameldować w Krucjacie!

    [to miało być wstrząsowo, dla tych co potrzebują wstrząsu, a teraz marketingowo:]

    Po treningu z NP taka dziesiątka za Ojczyznę to jest nawet nie do zauważenia, no chciałoby się tę modlitwę ciągnąć dalej, naprawdę, spróbujcie sami

    :bigsmile:
  • A ja się pochwalę...Hmmm, dziś moją dziesiątkę odmawiała ze mną jedna z klas w szkole (modliliśmy się za ojczyznę i powiedziałam im, że ja się tak modlę i jak nie mają nic przeciwko - NIE MIELI :-))) - to mogą się pomodlić ze mną). To było dobre doświadczenie:swingin:
  • i hop! :)


    http://emoty.blox.pl/resource/fahne2_pl.gif
  • Fajny ten smerf z polską flagą :)

    Podbijam, bo może jeszcze ktoś poczuje się w obowiązku przystąpić do Krucjaty

    Krucjata - to złożenie ślubu, by ruszać do walki i ratować to, co święte. Kiedyś krzyżowcy wyruszali wielką armią, by bronić Ziemi Świętej. Po nich pojawili się tacy, którzy walczyli nie mieczem, ale modlitwą. Dleczego kierowali swoje modlitwy do Boga? gdyż pragneli Ocalenia od zagłady chrześcijańskiej Europy, ratowaniea ojczyzny, ratowanie rodzin. Wszystkie te modlitewne krucjaty, a było ich co najmniej dziewięć, były zwycięskie! Także współcześnie: w Austrii, Brazylii, Portugalii, na Filipinach, ostatnio na Węgrzech.Dla nas, Polaków, nasza Ojczyzna jest święta. Dziś znajduje się ona w niebezpieczeństwie â?? trzeba ją ratować. Czas, by rozpocząć kolejną â?? dziesiątą krucjatęâ?? Aby Polska zmieniła się â?? nie tylko duchowo, ale też w wymiarze społecznym, gospodarczym i politycznym. Przed nami zwycięstwo Matki Bożej i zwycięstwo nasze. Przyjdzie z Nieba i z naszego trudu. Bo naród, który podejmuje walkę w imię Boga, ma prawo do Bożej pomocy.
    Wincenty Łaszeski "X Krucjata"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.