Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pomysł na prezent

edytowano listopad 2011 w Ogólna
I jak co roku mam problem.
Poradźcie, jakie drobiazgi można podarować rodzince pod choinkę.
Ważne, żeby były niedrogie i fajne.
«1

Komentarz

  • ja lubię dostawać kosmetyki, więc też często kupuję. Książki dla czytających, wszelkie kolczyki i apaszki, szaliczki.
  • No właśnie w kosmetykach to u nas wiedzie prym teściowa, bo jest konsultantką oriflame, książki były w zeszłym roku i chyba dwa lata temu, z kolczykami itp. boję się, że nie trafię w gust.
  • ja w zeszłym roku kupowałam różne świeczki, ręcznie robione rzeczy, ciekawe kalendarze, filiżanki - ciekawie to wyglądało i było dość niedrogie.
    U nas 25 osób do obdzielenia, choćby po drobiazgu - ja zaczęlam już bierać :bigsmile:
  • No u nas też coś koło tego :neutral:
  • mialam dzis na ten temat rozmowe z mezem :tongue:
    Strasznie trudno zawsze cos tesciom dac, bo oni wszystko maja, wic niezle musimy kombinowac zawsze.
    Zwykle w koncu jakis lokalny alkohol jest (najlepiej juz na wakacjach pomyslec i jakas lokalna specjalnosc kupic), ja cos sama szyje (tesciowej) jaks drobiazg (szal, podstawki pod kubki), ostatnio korale zrobilam. Dla dziadkow zawsze sprawdzaja sie albumy ze zdjeciami wnukow (mozna drukowac takie ksiazeczki), albo kalendarze.
    Sprawa jest latwiejsza, jesli tesciowie jakies hobby maja. Na nasze szczescie tesc w tym roku zainteresowal sie jazda na rowerze gorskim, wiec jutro ide do sportowego wyszperac jakis ciuch rowerowy alo inny gadzet.
  • [cite] mama_asia (Aśka):[/cite]No właśnie w kosmetykach to u nas wiedzie prym teściowa, bo jest konsultantką oriflame, książki były w zeszłym roku i chyba dwa lata temu, z kolczykami itp. boję się, że nie trafię w gust.
    Po cichutku podpowiem że jak ktoś lubi książki to i codziennie będzie za mało :-)
  • A ja przygotowuję w tym roku dla dziadków kalendarze ze zdjęciami dzieci. Na przykład coś takiego na Allegro
  • Bilety do kina lub teatru to rewelacyjny pomysł!:ay:
  • jako bileter potwierdzam - jak fajnie się ludzie rumienią jak potem wyciągają z koperty "dla ukochanych dziadków" :bigsmile:
  • Karnet na basen
    Karnet na masaż kręgosłupa nieustannie budzi entuzjazm mojej Mamy
  • W sklepach z herbatami i kawami można kupić na wagę nietypowy gatunek herbaty (albo mieszankę) czy kawy, na wagę, np. po 50g, w małych torebeczkach (albo ładnie zapakować samemu).

    Czasami można dostać małe słoiczki miodu czy konfitur (nie są zbyt opłacalne, ale na prezent ok) albo miniaturowe buteleczki alkoholi. Od kilku lat się zbieram, żeby takie konfitury na prezent przygotować w domu - jeszcze mi się nie udało, ale może ktoś wykorzysta ten pomysł (teraz to już raczej pomysł na przyszły rok).

    Ja b. lubię dostawać świeczki, kubki, pojedyncze filiżanki. Są też ładne korkowe i drewniane podkładki pod filiżanki.
  • Myśmy dwa lata temu dostali od brata karnety dla całej naszej rodzinki do Aquaparku w Sopocie i to był strzał w dziesiątkę!
  • Z kosmetyków - można samemu zrobić, sól do kąpieli, peeling, musujące kulki - praktyczne, tanie w wykonaniu, a ładnie zapakowane robi furrorę.

    Można jeszcze oliwę zrobićm kupuje się małe buteleczki do tego dodajesz czosnek, kawałek papryki, ziółko jakieś zalewasz oliwą i już piękna pachnąca oliwa.

    Dla kobiety to jeszcze z prezentami jakoś ujdzie, bo nawet z drobiazgu się ucieszy (choćby srebrne kolczyki czy wisiorek).

    Ale z tanimi a jednocześnie atrakcyjnymi prezentami dla facetów zawsze mam problem.
  • [cite] manna:[/cite] twierdzi, że wszystko ma i niczego nie potrzebuje, a rzeczy nosi do zdarcia.

    O to to, tak z moim mężem - na każdą okazję, on wszystko ma nic mu nie trzeba i główkuj tu kobieto:)
  • [cite] Anna&L:[/cite]Bilety do kina lub teatru to rewelacyjny pomysł!:ay:
    Oj nie dla wszystkich chyba. Pamiętam, jak kupiłam kiedyś rodzicom bilety do kina. O matko, normalnie awantura się zrobiła. W efekcie bilety musiałam oddać. Wolę nie ryzykować drugi raz.

    Dziękuję wszystkim za podpowiedzi:bigsmile:
  • U nas dla mężczyzn- kibiców zawsze się coś znalazło: koszulki, kubki, podkładki pod myszy, a nawet gustowny kielkonek do spełniania toastów po wygranych meczach (albo do pocieszenia się po przegranej) - jest dużo takich gadżetów, i w oficjalnym (klubowym) obiegu i takim na zwykłą kieszeń.

    Robimy też koszulki z własnymi nadrukami - wedle okazji i potrzeb. Mam dobrą firmę - bardzo korzystny stosunek jakości do ceny, jak znajdę linkę, to wkleję. (ostatnio robiliśmy koszulki dla rodziny, co przyjechała z zagranicy, na plecach imiona i numer, z przodu "Polska"; koszulki czerwone, napisy białe - wyszło super).

    Albumy ze zdjęciami - dla babć - od ostatniej Wigilii. Zdjęcia powycinane, czasami kolaże, a podpisy mogą być wycięte z gazet.

    Antyramy - kolaże ze zdjęciami i podpisami z prasy kolorowej (tam jest z czego wybierać ;) - szczególnie na urodziny bardzo okrągłe, jubileusze, -lecia małżeństw

    I tradycją jest, że podpisy "od aniołka" są długie i "zakręcone", czasem odnoszą się do zawartości prezentu, a czasem do obdarowanego. (Np. dla Józefa dużego od Anioła, co ma dobrą pamięć, ale chce mieć jeszcze lepszą, bo habilitacja blisko i musi być w formie, żeby pomagać - i prezent np. worek orzechów ;))
  • [cite] manna:[/cite]Ja też największe problemy mam z kupnem prezentów dla mężczyzn. Na szczęście mój mąż zawsze cieszy się ze słodyczy, poza tym lubi książki i płyty. Nie znosi dostawać kosmetyków i ubrań. Najtrudniej kupic coś mojemu tacie, który twierdzi, że wszystko ma i niczego nie potrzebuje, a rzeczy nosi do zdarcia.
    jakbyś pisała o moim mężu :-)
  • kupilam softshell dla tescia :cheer: !!!
    ichyba wiem co kupie mezowi: nowy plecak do pracy (bo on to z tych plecakowych jest) :bigsmile:
  • Maciejka, nieładnie :fl: Ukradłaś mi prezent dla Męża. To ja miałam pomysł na plecak - już od września! Zazwyczaj dostaje książkę historyczną i kosmetyki . W tym roku zobaczyłam jego plecak i żal mi serce ścisnął :D
    Ja , ponieważ ma uczulenie na wiele kosmetyków, to od rodziny ich raczej nie dostaję. Mąż zaś mi kupuje /choć zazwyczaj urodzinowo - mikołajkowo a nie Bożonarodzeniowo/ kosmetyki firmy Yves Rocher, bo dobrze je toleruję.
    Tesciowej kupię kalendarz z miejscem na notatki. A dla moich Rodziców jeszcze nie mam pomysłu :(
  • U mnie w rodzinie kupujemy prezenty tylko dzieciom i spokój mamy.
    A do mamy zawszę na Święta wiozę ze dwa placki i już!
  • eeee, trzeba sobie robić prezenty :wink:
    ja w zeszłym roku bratu kupiłam maszynę do popcornu (40coś zł) a on mi maszynę do gotowania jaj na parze :bigsmile:
  • @apowojku
    Możesz też zamówić jakiś decoupage u mańkowej Zosi. Jakąś ramkę na zdjęcia, pudełko na chusteczki, szkatułkę, podkładkę.
    A do nas w tym roku nie przyjedzie ani mój tato, ani moja teściowa (mama i teść już nie żyją) :cry::cry::cry:
  • Haku, mnie zakazują :cry:

    Na szczęście nie wszyscy, ale Rodzina owszem. Może to i dobrze, bo to obcy ludzie :confused:
    Do niektórych mogę przynieść pierniczki, ciasto pomarańczowe czy coś (ale nie keks!), do niektórych nie.
    Są chwile, w których myślę, że powinnam założyć własną rodzinę :tongue:
  • Choć - dla ścisłości - Pietia, mój Brat, nie marudzi tak głupio. Jeden przedwczesny prezent już mu wysłałam :bigsmile:
  • Ja swojej mamie co roku robie roczna prenumerate tego co chce, szwagierce kupilam komplet :wisiorek i kolczyki,siostrzenicy nastoletniej branzoletke,szwagrowi krawat i chusteczki, siostrzencowi specjalna latarke, tesciom pewnie damy jakis voucher, corce i synkowi jakies zabawki. Mamy tez prezenty dla znajomych- drobne i dla ich dzieci,ale nie napisze co bo niektorzy czytaja;)
    Ja ostatnio odkrylam prezenty na sluby czy cos innego wiekszego: voucher na masaz np.kamieniami, czy cos innego dla pary- teatr, opera ,koncert. Bylismy rok temu na slubie i dalismy w prezencie wlasnie jednodniowy obyt w SPA dla pary mlodej- tam byl caly program do wyboru- z obiadem,szampanem i truskawkami,zabiegi do wyboru ,basen,sauna itp.Byli bardzo zadowloleni:) Mozna z kims sie zlozyc na cos takiego.
  • Mam już pomysł na prezenty świąteczne, ale jako, że kasy mało a do obdarowania duuuużo osób, to najpierw Mikołaj mogłby przynieść mi nieco gotowki. A ja wtedy spokojnie zrealizuję moje pomysły.
    W tym roku spróbuję zrobić coś własnoręcznie, chociaż dla tych starszych, maluchy i wnuki będą zadowolone z każdego prezentu, gorzej jest z nastolatkami. Tym trudno trafić w gust. To o czym marzą, spełnić nie mogę, więc mogą być nieco zawiedzione.
  • edytowano grudzień 2015
    Jest gdzies tegoroczny temat tego typu? A moze pod innym tytulem toczy sie taka dyskusja - bardzo pomocna dla tych zagubionych co jeszcze szukaja?
    ...
    Ja mam problem z najblizszymi osobami Mama i siostra, bo zalezy mi zeby cos ladnego, ciekawego, orginalnego i trafionego kupic. Od sierpnia mialam tyle pomyslow a teraz kazdy wydaje mi sie niewlasciwy.
    Tak wiec dla nich wciaz szukam...
    A poza tym uwazam za fajny pomysl na prezent:
    - Kalendarze ze zdjeciami. Slyszalam ze photobox robi fajne. Ktos mi polecil ale moze macie inne sprawdzone?
    - magnesy na lodowke z nadrukiem zdjec - tez fajne:)
    - fajerwerki jakies fajne dla szwagra kupimy chyba bo naprawde nie wiem co dla niego ..
    - sloik z kasa dla nastolatki tzn z 50/groszowkami zapakowanymi w papiereki i wymieszanymi z cukierkami. No coz. Zbiera kase na "costam kolejnego" do filmowania... A moze ktos zna ksiazke jakas o teoretycznym podejsciu do krecenia filmikow, wspolczesna dla nastolatki. Ona bierze udzial w konkursach miedzyszkolnych i juz dwa wygrala nawet... Jej konik obecny.
  • Ooooo!!!! Ekstra... Faktycznie bardzo ciekawy i oryginalny prezent.
  • dzięki za pomysły
  • edytowano grudzień 2015
    Jakby komuś w trakcie przeglądania internetu wpadło w oko coś czarnego, żeliwnego i taniego to proszę o linka bo lubię takie dodatki. W stylu jak ten otwieracz do butelek, zamówiłam za 7zł taki:
    image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.