Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wczesna Komunia FAQ

167891012»

Komentarz

  • Pojawiła się w nas myśl, żeby naszego syna (6l.) jak najszybciej posłać do Pierwszej Komunii. Nie czekać cały rok przygotowując się, jak planowaliśmy wcześniej.  
    Teraz bardzo realnie wyraża pragnienie.
    Gdzie w Warszawie można to zrobić?
  • Nie wiem gdzie w Warszawie. Ale na pewno w podwarszawskim Józefowie. W parafii MB Czestochowskiej
  • jeszcze gdzieś?
  • Czy jesli proboszcz nie wyrazi zgody, mogę isc dalej, choćby poza w£asną diecezję? Zapytalam najlepszego i najbardziej swiatlego księdza w miasteczku.to zrobil wielkie oczy i byl autentycznie przerażony. ...do proboszcza aż się boję. Iść 
  • poczytaj na stronie o wczesnej komunii i zacytuj mu dokumenty kościoła, opinie Papieży.... jakby co do wydziału katechetycznego kurii uderz. Zasadniczo proboszcz nie ma prawa odmówić bez ważnej przyczyny (np bylibyście antykościelni, w związku niesakramentalnym nie przyjmowali koledy itp)

    Jakbyś szła do innej parafi to chyba musisz mieć zgodę proboszcza
    Podziękowali 1Marcelina
  • No właśnie.................
  • Rzeczywiscie dobrze sie obkuc w temacie przed rozmowa. A moze zakonnikow jakichs masz w poblizu, dominikanow np? Oni niejedno widzieli i czesto chetniej wspolpracuja.
  • coś Ty :))))))))))))))))))))) miasteczko na Mazurach....tzw małomiasteczkowość tutaj również dotyczy Kościoła....
  • No ja mam zamiar swego omodlić,nim uderzę......
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Nasz się zgodził (wieś mazowiecka), ale kazał iść ze wszystkimi. Długo trwało, zanim się na indywidualną zgodził. Modlitwa pomogła.
    Ja to mam teraz problem z synem, który w marcu skończy 7 lat, ale do komunii nie chce iść, bo się boi, zwłaszcza spowiedzi :( On jest bardzo nieśmiały i wycofany, spódnicy się mocno trzyma. Wydaje mi się, że pragnienie może by miał, ale ten lęk jest silniejszy od niego. Szkoda :(
    Podziękowali 1wiesia
  • Warszawiacy gdzie mogę kupić /zamówić długa albę dla syna do 1Komunii św?
  • Nasz synek idzie do trzeciej klasy i ma Komunię sw. w tym roku szkolnym. Chciałam z nim razem posłać nasze bliźniaki , maja teraz 6 lat. Niestety ks. proboszcz nie wyraził zgody. Właściwie nie miał argumentów, a to co mówił pokazywało jedynie że "nie bo nie". MOje argumenty zupełnie do niego nie trafiały. Miałam ks znajomego ,gdzie dzieci mogłyby się przygotować, ale zgoda w parafii potrzebna.
    Tak sobie mysle, że szkoda że tak jest, że zależy to od decyzji jednej osoby.  Jesteśmy blisko Kościoła, nasze dzieci żyją wiarą. Szkoda, że nie podchodzi się do tego indywidualnie. Mam nadzieję, że kiedys się to zmieni. Nie chcę robic burzy i przyjęłam te odpowiedź.
    Podziękowali 1September
  • Nasza pierworodna też jest w trzeciej klasie, osobiscie uważam, że mogła już z pierwszej klasy iść, ale mieszkam na wsi gdzie trzeba sie podporządkować. Z automatu tylko trzecioklasiści. 
  • edytowano wrzesień 2019
    asia-ch powiedział(a):
    Nasz synek idzie do trzeciej klasy i ma Komunię sw. w tym roku szkolnym. Chciałam z nim razem posłać nasze bliźniaki , maja teraz 6 lat. Niestety ks. proboszcz nie wyraził zgody. Właściwie nie miał argumentów, a to co mówił pokazywało jedynie że "nie bo nie". MOje argumenty zupełnie do niego nie trafiały. Miałam ks znajomego ,gdzie dzieci mogłyby się przygotować, ale zgoda w parafii potrzebna.
    Tak sobie mysle, że szkoda że tak jest, że zależy to od decyzji jednej osoby.  Jesteśmy blisko Kościoła, nasze dzieci żyją wiarą. Szkoda, że nie podchodzi się do tego indywidualnie. Mam nadzieję, że kiedys się to zmieni. Nie chcę robic burzy i przyjęłam te odpowiedź.
    @asia-ch możesz na spokojnie załatwić pozwolenie w kurii na Komunię (przygotowanie) w innej parafii.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.