Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie do informatyków

1356789

Komentarz

  • Se nieco żartuję.
  • a ja nie i obiecuję modlitwę - zapłata to godziwa za Twój poświęcony czas :bigsmile:
  • [cite] Haku:[/cite]tak - nie ma żadnej różnicy.
    Tylko jest inny kolor diody z przodu - jak bez baterii zielony, jak z baterią czerwony
    wydaje mi się, ze jezeli bateria jest uszkodzona, to nie powinna sie ładować, i to powinno bć sygnalizowane przez bios, a system operacyjny powinien pokazać bateryjkę z jakimś ostrzeżeniem.
    Czerwony kolor sygnalizuje ładowanie? Poprzednio podczas ładowania baterii na jaki kolor się świeciła dioda?
  • na czerwono zdaje się
  • Czyli świeci się tak samo jak sie świeciła ?
    Podsumujmy, mamy dwie możliwości
    - popsuta bateria co jest dość częste, więc jak masz możliwość to daj do serwisu niech sprawdzą czy działa z inną baterią.
    - popsuta płyta główna i układ ładowania baterii, to się zdarza o wiele rzadziej
    - Windows nie zgłasza problemów z ładowaniem baterii co by wskazywało na uszkodzenie baterii
  • @AB Windows XP standardowo instaluje 3 układy klawiatur amerykańską, polską programisty i polską maszynistki. Często zdarza się, że użytkownicy nieświadomie przełączają pewną sekwencją klawiszy na inny układ klawiatury. W tym wypadku, gdy brak polskich liter to amerykański układ klawiszy.

    Dobrze jest pozostawić tylko jeden układ klawiszy, wtedy nie ma problemu.

    Windows XP należy raz do roku reinstalować zwłaszcza wtedy gdy dużo wgrywa się gier i innego oprogramowania z płyt dołączonych do gazet. Nie warto tracić czasu na szukanie wirusów, takie moje zdanie. Potem i tak nie mamy pewności czy system operacyjny jest czysty.
    Jesteśmy wielodzietni więc syn czy córka z informatycznym zacięciem się w domu zawsze znajdzie.

    Nie wyrzucać i nie dawać dzieciom do zabawy płytek dołączonych do zakupionego komputera. Do starego sprzętu trudno zdobyć drivery. Może odpłatnie tak, nowe są w Internecie.
  • pożyczę laptopa od koleżanki i sprawdzę na jej baterii czy się włącza - tak chyba będzie najlepiej
  • Haku u nas to świadczyło o "padnięciu" płyty głównej, nie chciałam Cię martwić, ale Zbyszek już napisał.
    Koszt ze 2 lata temu 700 zł. Nie naprawialiśmy.
  • Właśnie trochę się obawiam, że to może być coś takiego.
    Ten laptopek ma ponad 2 lata i jest bardzo używany - m.in w 3 mcu ciąży przewróciłam się na torbę i pękła ramka dookoła monitora.

    Szef się kiedyś odgrażał, ze mi da laptop służbowy, ale zobaczymy.
    najwyżej jeszcze chwilę pociągnę bez baterii
    :cry:
  • Mój weteran miał 5 lat i tak długo posłużył. Może to u Ciebie nie będzie płyta główna.
  • zmiana klawiatury skrtótem: lewy Alt + shift.
  • Dostałam od mego Wspaniałego Szefa (oby jego żona, jego krowy i jego dzieci chowały się dobrze! oby jego stada były liczne, a winorośle przynosiły owoce!) komputer służbowy, bo patrzeć nie mógł na mój rozwalający się laptopek.

    i mam pytanie - czy da się jakość przenieść pocztę, którą mam na starym laptopku w programie Mozilla Thunderbird na nowego laptopa?
  • jup, albo ręcznie skopiujesz katalog z profilem, który siedzi w user\appadata (ale to metoda dla twardzieli :-)) albo uzyjesz programiku:mozbackup
    który przeniesie Ci wszystko łacznie z hasełkami... ("przeniesie" to skrót myślowy - program utowrzy ci plik, który potem przenosisz na nowy komputer. Tam tym samym programikiem "odpakujesz" pliczek).
    powodzenia!
  • @Tytus

    :ih::ih::ih::ih::ih::ih::ih::ih::ih::ih:

    Ja już pół pomocy zdążyłam przeczytać
  • Pilnie potrzebuję rady informatyka. Jest u nas dostępny 1 * laptop* w Biedronce. Warto go kupić?
  • Nikt Ci tego nie powie. Zasadniczo jednak komputery/tablety, oferowane w tego typu sieciach za małe pieniądze mają bardzo słabą konfigurację i dlatego mało kosztują. Innymi słowy - wyglądają jak normalny sprzęt tego typu, ale dużo mniej potrafią.
  • Aniu,

    moze poszukaj trochę opinii w internecie na forach itp.

    np.
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2278707.html
  • Pilnie potrzebuję rady informatyka. Jest u nas dostępny 1 * laptop* w Biedronce. Warto go kupić?
    A jakie ma paremetry? bo tak, to jak wróżenie z fusów.
  • A jak mogę zlikwidować hasło?
  • A jak mogę zlikwidować hasło?
    Jakie?

    image
  • edytowano maj 2012
    Gregorius hasło jak  komputer się włącza i przed sytemem.
  • To jest hasło BIOS. Na ogół da się wyłączyć.
  • Nie wiem czy to odpowiedni wątek, ale już nowego zakładać nie będę.
    Mam pytanie, czy można jakoś odnaleźć telefon, który się zgubił.
    Nie można po sygnale, bo tel może być uszkodzony/rozładowany itp.
    Czy istnieje jakaś możliwość zlokalizowania go ?
  • Pytałam Gregoriusa o program do cięcia plików muzycznych, tak żeby się miesliciły na CD. I podał audacity i wavosaur. Ale przecinił zdolności informatyczne mojego męża, który uznał, że to za trudne.
    Czy są jakieś dla normalnych ludzi?
    Ewentualnie jak można byłoby odtwarzać mp3 w samochodzie gdzie jest tylko cd? Nie chcę wymieniac sprzętyw samochodzie, bo jest fabrycznie wstawiony, zresztą samochód na gwarancji, nie chcemy nic zmieniac. I koszt pewnie bylby duży. Czy są jakies adaptory do takich rzeczy?
  • Obawiam się, że to nie są mp3, z których mąż robi cd. Ale ja się nie znam... Nic, to, może kiedyś się wgłębi i pojmie te pliki do cięcia. Tyle się nauczył, to i to chyba załapie.
  • Bo mąż twierdzi, że się nie mieszczą na cd.
  • szczurzysko: skonwertuju pliki do WAV, nagraj na CD tyle ile się zmiesci.
  • nawet tak samo szumi   jak prawdziwa kaseta 
  • image

    mamy takie coś, działa na mp3 i pendrive
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.