Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie do informatyków

1235789

Komentarz

  • przepraszam - nie wiem jaki to model z nazwy ;)
  • no o nazwe chodzi. nie ma nalepki od spodu? Bo obrazek to wiesz. ale w sumie od spodu powinny być zasuwy do zdejmowania choćby cześci obudowy. to na prawdę proste

  • model PCG- 71211M
  • ten spray mnie przekonuje - bo jak rozbiorę i nie złorzę...
  • hehe dzięki - no ale wiesz, dopiero mi powiedziałeś jaki to model;)

  • Dobra, weź kup to sprężone powietrze (jakieś 30 zeta) i rurkę włóż w szczeliny od wentylatora.
  • Jak nie chce sie uruchomic to raczej nie jest dysk twardy
    Możliwe że
    - zabrudzone wentylatory przez co jakiś element się przegrzewa
    - płyta główna
    - zasilanie, bateria

    Greg dobrze radzi, przeczyścić wentylatory. Często pomaga i laptop chodzi jak nowy.
    Trzeba tylko dobrze i precyjnie skręcić z powrotem. Mnie się nie udało. To był dość stary laptop a twardy dysk mocno zakonspirowany. Nie wszystkie elementy do siebie dobrze pasowały.

    Powodzenia
  • Tylko z tym "sprężonym powietrzem" to bardzo uważaj, bo ono się niczym nie różni od gazu do zapalniczek (tak!).
  • edytowano maj 2013
    Bez dowcipów proszę
  • To nie był dowcip. Każdy może sprawdzić skład - jest na opakowaniu. Propan + butan.
  • to ciekawe sprawdzę
  • przyłóż zapałkę do wylotu ;-)
  • Przeczytam naklejkę
    :))
  • Znalazłam bezpieczniejszy sposób na czyszczenie
    image




    żartowałam ;)

  • Od siebie dodam, żeby puszkę z "powietrzem" w momencie psikania trzymać pionowo, bo inaczej może zostawić białe ślady na obudowie, lub elementach komputera
  • A jaki program DARMOWY polecacie do czytania RAR.
    Bo mi nic co mam nie odpakowuje.:-B
    WinRar  - działa za darmo tylko 60 dni podobno więc go nie ściągam nawet - coś innego może znacie? A najlepiej sprawdzony link
    [-O<
  • Mam pytanie: jak to jest z IPem? Czytałam w necie (więc mam uzasadnione wątpliwości ;) ), że numerek się zmienia czasem. Samoistnie. Naprawdę tak jest? Frapuje mnie to, bo wedle mojej wiedzy oszuści, którzy chcą ode mnie kasę, podają nie mój IP. (no i data trochę się nie zgadza. I usługi nie było wcale. Ale to drobiazgi nie warte wzmianki ;) )
  • Właśnie doszłam do wniosku, że to ja tu jestem schwarzcharakterem :-S
    Chciałam obejrzeć wieczorem w Ostatki jakiś przyjemny film. Było już za późno, by zdążyć ze "Skrzypkiem", do wypożyczalni daleko... szukałam więc w necie. M.in.trafiłam na stronę plikostrada.pl, nic tam nie obejrzałam, bo się nie dało, natomiast teraz domagają się ode mnie (i paruset innych ludzi) abonamentu :(
  • Pomocy - gdzie się znajduje numerowanie stron w OpenOffice.org writer ? 
    drugą pracę bym napisała w tym czasie - poszukiwań technicznych hliphlip
  • edytowano styczeń 2014
    @agga, znalazłam - wejdź w widok - paski narzędzi, aktywuj pasek "wstaw" i na tym pasku jest funkcja wstawiania numeru strony pod "wstaw pola" (8 aktywna ikonka od lewej)

    A`propos open office.

    Czy ktoś się zna na makrach w open office Calc?
    Chodzi o znalezienie błędu w makrze, które tworzy mój mąż.

    Mam ileś tam plików .ods chronionych hasłem (hasło znam), makro miało te pliki zapisywać jako .xml, no i jest z tym problem. Nie bardzo chcę każdy plik ręcznie otwierać, wpisywać hasła i zapisywać jako .xml, bo jest ich ponad 3 setki.


  • i tak polecam przestawić się na LibreOffice
    dla windosowców ciekawą alternatywą jest również Kingsoft office
  • co do tej tam plikostrady czy innych takich, pobieraczek chyba też się to nazywało. olać, to oszuści. kumplowi kazali wysłać smsa za 2 zł, a potem mu sprawę wytoczyli na 100 zł, które rzekomo miał zapłacić, bo tak niby było w regulaminie. nie przejmować się. 
  • edytowano styczeń 2014
    Greg, problem w tym, że nie mam wpływu na to jakie oprogramowanie mają jednostki, do których wysyłam formularz do wypełnienia (jednostek jest 2500). Niektóre mają MS, a niektóre Open Office. Wysyłam im plik do wypełnienia zabezpieczony hasłem (żeby nie dodawali komórek, bo mi to zaburzy ściąganie danych), a potem pisze makro, które ściąga dane z tych formularzy, które oni mi odsyłają wypełnione.
    Problem polega na tym, że Ms Excel nie obsługuje .odsa zabezpieczonego hasłem :D więc trzeba wszystkie te pliki otworzyć, zapisać jako .xml wpisując hasło. Niby makro proste, ale trzeba je napisać w open office i to był koszmar.

    Ale mój mąż po całym tygodniu męczarni poradził sobie. Dumnam jak nie wiem co :) Jest najnajnajnajmądrzejszy...

    Skorek - znalazł wszystkie dostępne w sieci pomoce, niestety musiał wymyślić sam.
  • @Emila_K i dlatego należy się posługiwać edytowalnym PDFem
  • Ok, pomyślę na przyszłość, dzięki.
    Nasi informatycy zamówili już przystawkę do umieszczania ankiet na stronach internetowych - to też może być pomocne w takiej sytuacji.
  • @Skorektoja jeśli chodzi o formularze to widziałem takie z dropdownami, klikalne.
  • Emilia_K przystawka do ankiet? Przecież jest świetny soft opensourceowy do tego:
    http://www.limesurvey.org
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.