Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dajecie na Owsiaka?

1235721

Komentarz

  • [cite] Agnieszka Barbara:[/cite]Mam pewnośc, że od nich dostałam...
    chociaż i mi woodstock nie lezy...
    ok
  • Moje dziecko też korzystało z kilku sprzętów zakupionych z tej akcji zaraz po porodzie (pielęgniarki to potwierdziły). Dlatego przysłowiowy grosz jestem w stanie wrzucić do puszki, pomimo wiedzy o tym wszystkim co jest niewłaściwie robione...
  • Moje dzieci też korzystały w szpitalu z urządzań z naklejkami WOŚP. I co z tego? Nic. Jako podatnik wydaję na publiczną służbę zdrowia dużo więcej, niż ludzie wrzucają do puszek. Nie widzę powodu, aby dobrowolnie zwiększać te obciążenia finansując przedsięwzięcia pana Owsiaka. Jak ktoś lubi dokładać się do Przystanku Woodstock, to jego prawo.

    http://img97.imageshack.us/img97/6686/16832418869908115625112.jpg
  • Ale nie wszyscy na Woodstock zachowują się jak te osoby na zdjęciu. Niektórzy jadą tam tylko i wyłącznie na koncerty. Kiedyś było nawet 2 TM 2,3.

    P.S. I jeśli ktoś wierzy w Boga, to Krisznowcy Go na swoją stronę nie przeciągną.
  • wychodząc z kościoła dałem na Kapucynki zamiast na Owsiaka
  • Ja dawałam, choć z mieszanymi uczuciami. Dzisiaj nie dałam - nie było zbierających przed kościołem :shocked:
  • Do każdej akcji charytatywnej można się przecież przyczepić! Ja daję, bo Owsiak, pomimo wszystko,robi wiele dobrego. Gdyby nie on,wiele dzieci dziś by nie żyło. Nie wiem, czy sama kiedyś nie będę potrzebowała takiej pomocy. Kilka złotych mnie nie zuboży. Poza tym WOŚP nikogo do niczego nie zmusza, więc to chyba prywatna sprawa, dasz czy nie.
    A tak na marginesie, ufam tylko Annie Dymnej. I to właśnie chyba jedyna osoba, wobec której nie mam żadnych zahamowań, żeby wpłacić na jej fundację podatek czy jakiś datek. Swoją osobą pokazuje jak jej zależy na dobru innych. I to jest najważniejsze.
  • Że do każdej się moźna przyczepić to już przesada.
    A wiecie że już nie można przekazywać 1% na min. Akogo? Ewy Błaszczyk, na Budzik a nawet na Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami? Zmieniono przepisy i 1/4 fundacji wypadła z programu.
  • [cite] elmo:[/cite]A ja podczas pobytu z córką w szpitalu rozmawiałam z mamą, która średnio 4 miesiące w roku spędza z synem w szpitalach. Powiedziała,że obklejają wszystko jak leci, to co kupili i to czego nie....Macie pewność ,że korzystaliście ze sprzętu zakupionego przez Owsiaka?

    Nie daję.

    Też o tym słyszałem.
  • Również nie dajemy.
  • Ja też nie daję na WOŚP.

    Wolę wpłacić na Caritas.

    Irytuje mnie częsta nachalność kwestujących (co u mnie wywołuje efekt odwrotny od zamierzonego).

    I faktycznie czuję się jak UFO :bm:
  • Tak mi się kołacze cały czas kołacze po głowie... "Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła." (1 Tes.5,22)
    To może zabrzmi brutalnie, ale... Uratujemy jakieś życie ludzkie dzięki akcji Owsiaka, tak... Ale jakim kosztem, jakiego zła, które się wydarzy równolegle...?
    Czy w perspektywie wieczności ma to sens...?
    (Przepraszam, jeśli zbyt górnolotnie...)
  • Pomysł Owsiaka jest diabelski. Pieniądze przekazane z dobrego serca na pomoc dla dzieci trafiają w części na organizację Przystanku Woodstock. Imprezy, która promuje kulturę "sex, drugs and rock'n'roll". Młodzi ludzie, w zamian za swoją pracę przy kwestowaniu otrzymują lekcję demoralizacji. Takie pomieszanie dobra ze złem jest rzeczywiście chore.
  • [cite] Maciek:[/cite]Pomysł Owsiaka jest rzeczywiście diabelski. Pieniądze przekazane z dobrego serca na pomoc dla dzieci trafiają w części na organizację Przystanku Woodstock.

    Czy to są domysły,plotki czy fakty.Na jakiej podstawie wysuwasz takie stwierdzenia?
  • Ja nie daję, właśnie ze względu na Przystanek Woodstock.
    No i jeszcze np. "niech nie wie lewica, co czyni prawica".
  • "Czy to są domysły,plotki czy fakty.Na jakiej podstawie wysuwasz takie stwierdzenia?"

    Przecież mówi się o tym oficjalnie. Dla wolontariuszy WOŚP organizuje w lecie P.W. A tam - kąpiel w błotku, bieganie bez gaci i inne atrakcje.
  • [cite] Maciek:[/cite]"Czy to są domysły,plotki czy fakty.Na jakiej podstawie wysuwasz takie stwierdzenia?"

    Przecież mówi się o tym oficjalnie. Dla wolontariuszy WOŚP organizuje w lecie P.W. A tam - kąpiel w błotku, bieganie bez gaci i inne atrakcje.

    Ale tam są też inne rzeczy nie tylko te negatywne, które wymieniasz Maćku, zresztą napisałam wyżej nie wszyscy jeżdżą tam pokazywać goły tyłek w błotku.
  • Owszem, jest jeszcze indoktrynacja ze sceny w wykonaniu autorytetów z okolic obecnego Pana Prezydenta.
  • A pamiętacie zawołanie "Róbta, co chceta" i jego etymologię...?
    I naprawdę podoba Wam się ta owsiakowa pseudo-kultura, którą pokazuje i promuje...?


    Od zaprzyjaźnionego księdza, który co roku jeździ na Woodstock ewangelizować, usłyszałam także wiele negatywnych rzeczy.
  • [cite] MonikaN:[/cite]
    [cite] Maciek:[/cite]"Czy to są domysły,plotki czy fakty.Na jakiej podstawie wysuwasz takie stwierdzenia?"

    Przecież mówi się o tym oficjalnie. Dla wolontariuszy WOŚP organizuje w lecie P.W. A tam - kąpiel w błotku, bieganie bez gaci i inne atrakcje.

    Ale tam są też inne rzeczy nie tylko te negatywne, które wymieniasz Maćku, zresztą napisałam wyżej nie wszyscy jeżdżą tam pokazywać goły tyłek w błotku.
    Moniko, jakie konkretnie pozytywne rzeczy są na woodstoku?
  • my nie dajemy, chociaż nasze dzieci tez korzystały ze sprzętów z serduszkiem.
    1. nie jest to właściwy sposób na dawanie jałmużny, tylko akcja, w której odznaczeni są ci, którzy dają..
    2. Taka zbiórka pieniędzy i zakup sprzętów do szpitali rozleniwia Ministerstwo Zdrowia w wyposażaniu szpitali z "państwowych" pieniędzy...po co kupować, jak niedługo będzie WOŚP?
    3. Nasza kasa z funduszu zdrowotnego idzie na NFZ...mam działalność gospodarczą, zgłosiłam męża jako "osobę współpracującą" w związku z tym fundusz zdrowotny za mojego męża płacony jest dwa razy - przez pracodawcę i przez nas....żadnych "korzyści" nie mamy...ładujemy tę dodatkową składkę w NFZ, bo taka jest ustawa...
  • Ze statystyk policyjnych wynika że 2 razy z pędzącego pociągu na Woodstock ktoś wysiadł. Nadawał się tylko na cmentarz. Pisał o tym Nasz Dziennik, inne media nie podawały. O zniszczonych pociągach i okradanych sklepach nie wspomnę bo to przecież drobnostki.

    TV Trwam sąd ukarał za pokazanie filmu dokumentalnego z niewielką ilością komentarza o przystanku Woodstock.
  • Picie piwa w dużych ilościach przez nieletnich, palenie trawki oraz pozbawianie dziewictwa to też nic wyjątkowego na koncertach rockowych.
  • Jak zawsze, co roku nie dajemy.
  • [cite] Paradidel:[/cite]
    Przede wszystkim jest tam mnóstwo dobrej muzyki, a (wbrew mitom) jest tam wyjątkowo bezpiecznie, wynika to ze statystyk policyjnych.
    Muzyka rzecz gustu, albo braku...
    Bezpieczeństwo wg statystyk policyjnych to żadne bezpieczeństwo- nijak ma się do zagrożeń moralnych, duchowych, zdrowotnych i innych.

    Tak więc konkretnego dobra nadal nie widzę. Może MonikaN pomoże. Tzn. dobro było, ale zostało wylane na pysk. I nie było dziełem organizatorów.
    Natomiast negatywów jest masę i to oczywistych.
  • Paradidel, jak zwykle brylujesz. skończ już, męczysz się, widać to wyraźnie. nie czytasz ze zrozumieniem wcześniejszych postów. serio mówię.
  • W czasach kiedy interesowały mnie taki imprezy, był Przystanek Jezus, nikt się nie narzucał z Krisznowców. Byłam tam (mam nadzieję, że ban mi za to nie grozi) posłuchać muzyki, poskakać na koncertach, pobyć ze znajomymi (jechaliśmy wiekszą grupą), pogadać. Jeśli ktoś nie szuka tam zaczepki, nie chce się rozbierać i tarzać w błocie, nie chce palić maryśki i brac innego świństwa, to nie będzie tak robił nie ma na to szans. Wiadomo, że tam jest luz, ale każdy człowiek jadąc tam ma jakiś cel jeśli chce zabalować, zaćpać, zapić itd., to trudno, nie wszyscy tam jadą właśnie po to. Nie wkładajcie wszystkich bywalców Woodstocku do jednego "wora".

    A dealerzy są wszędzie, w szkołach nagminnie i chyba tam jest łatwiej zdobyć narkotyki niż na Woodstocku.
  • ale zy na te inne miejsca dajesz swoją kasę??? czy te inne miejsca też się tak mocno afiszują jak owsik?
  • Pani Kopacz, dziś, żałosna w telewizji przy Owsiaku. Gówno robi, a snuje plany co to ona nie wykona z kasą z WOŚP i z jej milionami złotych, które przeznaczy na leczenie ludzi. Bo uwierzę...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.