Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

mop parowy

1246789

Komentarz

  • O! A zapytam tak na przyszłość: ile płaciliście za karchery? Takie, żeby miały też mopa?
  • edytowano marzec 2016
    Taką z biedronki :D jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :D
  • Ja nie wiem ile mój kosztował, bo dostałam pod choinkę.
  • @Emilia_K, jaki masz model karchera? Dasz radę przez weekend zerknąć?
    Chyba czas na zakup, ech.
    k.
    Ktoś ma jeszcze? Chciałabym i do podłóg i małą myjkę.
    http://www.euro.com.pl/czysciki-parowe/karcher-sc-1-premium-floor-kit.bhtml
    Tu jest taki zestaw, ale to myjka z kijkiem do podłóg - czy to wystarczy?
    Jak patrzę na te większe, to nie za bardzo widzę miejsce na "garażowanie", ale mała myjka ma skromną pojemność, a te "odkurzaczowe" mają litr.

    Dziewczyny, co się u Was sprawdza?


  • dla nas nawet ten litr to za mało, zawsze się para kończy zanim cała podłoga będzie umyta, no chyba że tylko "odkazić" nie szorować, to wtedy ok. ;)
    Taki mikrus tylko by mnie wkurzał, do mieszkań wielkości pudełka zapałek. Kup taki "odkurzaczowy", ma kółeczka jeździ wygodnie, gdzieś mu miejsce znajdziesz. :)
  • No właśnie tak myślę, że mnie by też wkurzał ;).
    @Skatarzyna, ty masz SC 1122? (teraz niedostępny, co klikam linkę)
    Na co trzeba zwrócić uwagę? Które końcówki uważasz za niezbędne?
    Dzięki za pomoc.
  • Chyba tak, jutro sprawdzę, bo dziś już idę spać. Tzn mam dwa, ale różnice kosmetyczne, w wyglądzie bardziej niż w funkcjonowaniu. Niezbędne dla nas to te małe okragłe szczoteczki - niestety szybko się zużywają, trzeba czasem dokupić i ta duża płaska do podłóg. Do tej podłogowej kupiłam wkłady do zwykłego mopa płaskiego,szenilowe, dużo lepiej nam pasują niż firmowa szmatka z zestawu.
  • Dzięki wielkie!
    To będę jutro zaglądać tu, i w internet następnie.
    Kolorowych snów :)
  • Taki Kowalka mop jak zalinkowalas sc1122 jest całkiem ok, Skatarzyna ma, tak pamiętam z innego wątku, taki też. Nam też te małe metalowe szczotki szybko się zużywają, ale ja ich nie oszczędzam :) czyszczenie nimi fug, ok 100m, to moja pasja :) ten mop do celów mieszkaniowo-domowych w zupelnosci wystarczy
  • @kowalka, ja mam myjkę sc 2
    https://myjki.com/16-parownice/904-sc-2-domowa-parownica-o-szerokim-zastosowaniu-4054278040165.html

    Mi wystarcza na cały doł ten pojemnik, jeździ faktycznie fajnie, tylko karcher mógłby kiedyś wbudować w swoje urządzenia rolkę na kabel, bo mnie ten ciągnący kabel strasznie wkurza. Najczęściej używam tak jak skatarzyna szczotki płaskiej i tej małej szczoteczki. Do szczotki płaskiej montuję ściereczkę z mikrofibry, bo ta z zestawu faktycznie taka se.
  • Znowu sie przymierzam - możecie uaktualnic swoje wrażenia ? Sa do kupienia od 400 do 600 - sc 1.020, sc 2, sc 3 - premium i zwykłe) Premuim maja jakąś dodatkowa koncówke punktową. SC 3 ma nieco wieksza moc i cisnienie. Czy róznica miedzy sc 2 i 3 jest warta 100 pln ;) ? Ten najniższy model znalazłam tylko w jednym miejscu i chyba bez wiekszosci koncówek. Niektórzy narzekaja (ale to przy tych jeszcze mocniejszych), ze jest bardzo duzo pary, wszystko mokre - macie takie obserwacje?
  • Ula, w sc2 są dwie możliwości ustawienia strumienia pary. Przy tym mocniejszym faktycznie wszystko mokre,ale przy tym słabszym jest spoko. Ja patrzyłam przede wszystkim na pojemnik, żeby mi starczył na cały dół. Końcówka punktowa może się przydać do fug, ja muszę dokupić.
    Moim zdaniem nie było po co kupować tego mocniejszego, ale ja używam głównie do podłogi, rzadko myję jakieś bardzo zapuszczone powierzchnie.
  • Moje kolejne marzenie się spełniło! Za urodzenie syna dostaliśmy bony i mamy karchera \:D/ rewelacja!
    Mężowi się tak myjka parowa spodobała, że też zapragnął czegoś większego :)
    Najbardziej się cieszę, że w dużym pokoju mogę bez problemu umyć po obiedzie córki ;)
  • Myjecie może parownicą łazienkę? Zastanawiam się czy to wystarczy do dezynfekcji czy używacie jeszcze preparatów czyszczących?
  • Zasadniczo wystarczy, raz na jakiś czas tylko wrzucam na noc tabletkę rozpuszczającą kamień pod wodą w sedesie.
  • Dzięki! :)
  • czy ktoś posiada Karcher sc1 i chciałby się podzielić opinią? ;-)
  • zastanawiam się nad sc1 bo sc2 jest dość spory, a ja nie bardzo mam gdzie go trzymać
  • To ja up, bom też zainteresowana.
  • Ten który kupiłam ponad rok temu okazał się porażką. Siesta design. Raz odesłałam, przysłali nowy. Nowy też się spierniczył. Chce kupić coś porządnego bo dość często używam.
  • Ja mam sc2, ale uzywam sporadycznie, do wiekszego syfu zostawionego jeszcze przez poprzednich wlascicieli (ostatnio wykladzine w piwnicy mylam). No dziala, juz z czwarty rok, nie wiem, co wiecej mozna napisac ;)
  • sprzedam mop parowy Siesta Design
    szczegóły w forumowym bazarku
  • ten który przysłali w ramach reklamacji okazało się, że jest całkiem sprawny ;-)
    ja to sierota jestem
    kupiłam nowy
    a ten miałam odesłać
    okazało się, że działa
    teraz mam dwa ;-)
  • Uważajcie na ten mop, niedawno złamałam  w miejscu gdzie wkłada się ten drążek z uchwytem, za mocno przycisnełam. Mimo to działa, tyle że muszę myć w pozycji bliżej podłogi;)
  • @Skatarzyna czy twoim kersierem da się też kanapy i materace czyscić (żeby wymordować ewentualne pasożyty? steryliadę mam zamiar przeprowadzić totalną.
  • Ja nie Skatarzyna, ale mam też taki MOP, więc pozwole sobie :wink: 
    Fronty szafek, szaf, ściany w glazurze, wszystkie duże i mniejsze powierzchnie płaskie, którym nie szkodzi para. Drewniane, lakierowane fronty tez tym traktuje, tylko szybko, nie szoruje długo w jednym miejscu. Posprzątanie łazienki łącznie z myciem ścian to kilka chwil i nie pada czlek na twarz ze zmęczenia :)
    Potrzebna szeroka końcówka ze szmatką, taka jak do mycia podłóg, szmatke można zastosować inną, ta szeroka końcówka jest w zestawie.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Materace tez tym mopem raz na jakiś czas profilaktycznie traktuje, ale nie wiem, jaką to ma moc dezynfekcji. Przejeżdżam też po dywanach.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • A jak się używa takiej parownicy do mycia łazienki, to nie jest wszystko potem zalane? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.