Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

mop parowy

1234568

Komentarz

  • @natalnika na fronty drewniane bym jednak uważała, drewno nie lubi wilgoci i wysokiej temperatury
  • szybko parą i od razu do sucha moje woli, niż być brudne. drewno.
  • natalnika powiedział(a):
    Ależ wyczerpująca odpowiedź! To Ty na tych zdjęciach? Czy też Pani posiadająca to cudo ma po prostu czas, aby zająć się swoją urodą i uśmiechem? 
    heh, nie ja - to foty producenta :) ze sklepu gdzie nabyłam swojego mopa, zwanego u mnie w domu Józiem

    Agmar powiedział(a):
    @natalnika na fronty drewniane bym jednak uważała, drewno nie lubi wilgoci i wysokiej temperatury
    fronty są lakierowane - i moim zdaniem, chwila z gorąca parą jest mniej inwazyjna dla lakieru niż różna chemia np. spraye i mleczka do szorowania
  • Ja mam z viledy i nie wiem czy go dobrze uzywam. Czy można mop odkamieniaczem traktować czy raczej octem? Podłoga mi się czasem strasznie nie tyle klei co zostaje taki dziwny osad po myciu i nie wiem co robię źle.
  • edytowano maj 2017
    Może masz czymś zaimpregnowaną i to coś (np. jakieś woski?) po rozgrzaniu się maże?
    E: odkamieniać, jak najbardziej należy.
  • no ja wiem ale czy można odkamieniaczem  czy trzeba octem?
  • Można odkamieniaczem, do mojego kersiura był w pakiecie.
  • Kabinę przed czyszczeniem parą dobrze jest spryskać jakąś chemią. Połączenie gorącej pary i środków czyszczących daje piorunujący efekt. Kilkoma pociągnięciami umyjecie najgorszy osad na płytkach
    Podziękowali 1Katanna
  • Peem tak: ja kupiłam sc3, moi rodzice tez chcieli ale wydawał im sie za drogi. Kupili taki tańszy z innej firmy.

    Ja swojego używam na okrągło a ich stoi w kącie...
  • I nie stoi dlatego, ze nie maja czasu i siły na sprzętanie? ;)
    Bo u mnie też stoi, a okna wołają - umyj mnie!!!!
  • Ja używam sc3 od roku. Kupiłam pod wpływem wpisów powyżej:)
    Jak dla mnie jest absolutnie cudowny. Zajmuje mało miejsca (a wczeniej szukałam super modeli mopów) i bardzo przyspiesza proces czyszczenia. Najchętniej myję nim okolice stołu kuchennego (zachlapane krzesła, nogi stołu, podłogę, kaloryfer obok stołu, szafki i ściany - gdy dzieci jedzą, to zawsze gdzieś coś się chlapnie i rozbryźnie dookoła).
    Potem uwielbiam używać go do czyszczenia łazienki - płytki, umywalka, muszla (mam do łazienki osobną szczotkę do czyszczenia - to jedyne co dokupiłam dodatkowo).
    Lubię też myć nim okna (ale robię to rzadziej niż czyszczenie kuchni i łazienki, więc aż tak się nie ekscytuję). Kocham mój sc3 :)

    Mam też uwagi - w sumie jak tak myślę, to tylko dwie. Pierwsza - nie jestem w stanie domyć piekarnika, żeby wyglądał jak nowy, ale pewnie w ogóle jest to trudne przy tym stanie zużycia tego pierkanika. Czyszczę go do wyglądu przyzwoitego, a chciałabym by był idealny w środku.
    I druga uwaga - na początku podgrzewania leci woda zamiast pary, ale ja nauczyłam się pierwsze 2-3 naciśnięcia puszczać do zlewu. Nie przeszkadza to w użytkowaniu.
  • Ja pierwsze dwa psiki robię do otworu do nalewania wody w myjce :)
    Dla mnie w następnym modelu powinni dać zwijany kabel, ni cholery nie zrozumiem, czemu go nie ma!

    @Ula: używają rzadziej, bo jest nieporeczny. Jest w formie tych myjek stojących i żeby umyć coś mniejszego trzeba go rozmontowac i dołożyć inne końcówki. Za dużo zabawy. Sc3 duuużą wygodniejszy i do tego go nie trzeba nosić- sam jeździ :smiley: 
    Podziękowali 1Milamama
  • Co myślicie o karcher sc 3?

  • Ktos używa? 
  • edytowano wrzesień 2017
    Doczytałam, ze uzywacie. Ale czy nadal polecacie?
  • Podbijam bo się zastanawiam nad czymś do mycia framug okiennych...
  • Ja sobie zarezerwowałam tego sc3. Musze szybko cos kupic. 
  • edytowano wrzesień 2017
    Ja polecam całą sobą :smile: 
    używam na bieżąco, pożyczyłam kilku znajomym i one juz sobie tez kupiły, to chyba najlepsza rekomendacja :)
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • @Małgorzata32 mam sc2. Główną zaletą jest zainteresowanie młodzieży sprzątaniem. ;) No i sprzątanie na ile się da bez chemii.

    Jeśli chodzi o bieżące sprzątanie to fajnie. Jeśli chodzi o mocno zastarzałe osady np. na kilkunastoletnich fugach to bez spektakularnych osiągnięć i cudów.

    Podziękowali 2Małgorzata32 uJa
  • @Bambidu a jeśli powierzchnie spsikac chemia (gdy nie ma p.wskazan), a potem parą potraktować? Zastanawiam się nad urządzeniem ale mam do czyszczenia taki właśnie stary osad :|
  • A jak ten sprzęt radzi sobie z myciem okien?
  • @Aga85, mi sie nie udało, ale może za mało się przyłożyłam. Z tym, że to nie był tylko kamień na powierzchni ale jeszcze takie szaro/ brązowe paskudztwo co wgłąb fugi włazi. Może kto inny ma lepsze doświadczenia i metodę do polecenia. To podjadę tam jeszcze raz z parownicą i przetestuję.

  • Ja jestem bardzo zadowolona. Okna też tym myję. Polecam :) 
  • Ja nie jestem entuzjastka.  Wydaje mi się ze szybciej i skuteczniej wyczyszcze łazienkę chemia i ręcznikiem papierowym.  Toalety nie cierpię tym czyścić bo mi się wydaje ze te opary lecą prosto na mnie,  razem z parą.  No i te szmatki są zaraz brudne,  nie chce tych samych używać do ścian,  podłogi, kuchni,  lłazienki itd.  Poza tym jak przyjadę sama szczotka i tak musze jechać ręcznie szmata.  Jedynie podpodłogę dobrze myje,  ale nas fugami trzeba się pochylić i szorowac kazda jedną ta szczoteczka.   
    A jak tym myjecie okna? 
  • Mam od miesiaca. Dla mnie super, choc wszystkiego nie doczysci. Do steryliad polecam.
  • Okna myję w ten sposób, że normalnie traktuję jedną z końcówek a potem wodę ściągam taką rączką z gumą. Szybko i bez problemu. 
    Podziękowali 1Milamama
  • Okna myje tak jak Adela. Zero chemii. Dla mnie to duży plus, bo po tych okiennych mnie dusi. Fugi trzeba przejechać szczoteczką z zestawu jak są brudne, ale to i tak ogromne ułatwienie i siły tyle nie trzeba.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.