Kącik działkowca

13567261

Komentarz

• Nie pomogę zbyt wiele. Ja nasiona pomidorów i ogórków wsadziłam kilka tyg. temu. Ogórki jakoś wyglądają,ale pomidory to maleńkie....
  • O, to u mnie tyle radości, że obszar przed domem, sążniście zaminowany cebulami kwiatów wszelakich, po prostu bulgoce! Tulipany, krokusy i reszta no name na razie, ale mnóstwo tego. Ha, ha.

Ziemia mięciutka, ale ja nie do łopaty, tak więc chyba warzywniak odpuszczę tego roku... A pomidory to pod folię do ziemi czy teraz do doniczki w domu? A z gotowych sadzonek to nie mogłabym, jak zrobi się ciepło?
  • Z pomidora mogę polecić jedynie Malinowy Ożarowski
  • Kristi, zdąży wyrosnąć. Teraz będzie więcej światła, więc szybciej roślinka ruszy. Pomidor potrzebuje ok. 6-8 tygodni, by wyrosła ładna rozsada.
    Agnieszkamama, ogórki za wcześnie. Przerośnięta rozsada słabo potem owocuje.
    Kinga, można kupić i gotową rozsadę, ale odmian pomidorów jest ogrom, jak siejesz nasiona, to raczej takie wybrane, takich odmian, które Ci odpowiadają. Sieje się najpierw do małych pojemników, jak mają pierwsze liście właściwe, to pikuje do większych doniczek, ja daję takie o poj. 0,2 l. Potem jeszcze jedno przesadzanie. Nie daje się od razu wielkich doniczek.
  • Kristi, ja zawsze w połowie kwietnia sadzę i urośnie. Nie martw się. :)
  • Ania, ja wysiewam w zbiorczej donicy i jak podrosną to od razu na grunt idą. Nie bawię się w przesadzanie.
  • Ta odmiana Rambozol jest samopylna w tunelu.Odmiana malinowy Ożarowski nie mogłam dostać.
    Mazury to klimat raczej srogi dla pomidorów albo ja taka noga.Tego tunelu trochę sie obawiam bo brak mi jakiegoś doświadczenia .A pomysł przyszedł jednego dnia.
    Dlatego będę wdzięczna za sugestie .

• Ania, a jaka to jest przerośnięta?Na razie większość ma po 1 liściu właściwym.
  • Kristi,my też byliśmy nogi,ale foliak mąż postawił. Z tym, że przez 2 lata wsadzaliśmy gotowe sadzonki(ogórki,pomidory,paprykę),dopiero w tym się bawię z nasionami,tak, żeby poeksperymentować.Ponadto można sobie wcześniej sałatę i rzodkiew wsiać.

• :D
    PERGOLA-czy ktoś ma pomysł/patent jak zrobić? A dokładnie chodzi mi o takie zaokrągłone fiku-myku nad furtką. Ogródek od reszty działki mamy oddzielony płotem i w tym roku chcę go obsadzić czymś pnącym i marzy mi się taka właśnie obrośnięta furtka..........................
    :\">
  • Ania, ja wysiewam w zbiorczej donicy i jak podrosną to od razu na grunt idą. Nie bawię się w przesadzanie.

agnieszkamama, małż zrobił u rodziny taką podobną jak tu:

a u nas ma zrobić węższą, ale połamali nam ogrodzenie, więc czkamy najpierw na naprawę. Póżniej pójdzie siatka i małż mówi, że zrobi taką kancjastą żeby ją kawałkiem siatki obciągnąć. Wtedy np. wilce szybko pójdą.
  • Tu macie mnóstwo pomidorowych odmian:

http://www.pomidorlandia.pl/
  • help! mam cebulki mieczyków, chcę wsadzić do doniczek najpierw, żeby szybciej zakwitły na działce no i ...........
    którą stroną do góry? w nich jest takie jakby wgłębienie w środku, takie oczko, to jest dół czy góra???
  • help! mam cebulki mieczyków, chcę wsadzić do doniczek najpierw, żeby szybciej zakwitły na działce no i ...........
    którą stroną do góry? w nich jest takie jakby wgłębienie w środku, takie oczko, to jest dół czy góra???
    Nie wiem, czy mieczyki dobrze znoszą przesadzanie, ale spróbować możesz. Sadzić oczywiście wgłębieniem do dołu :)
  • taaaaaaaak? mówisz, że lepiej nie wsadzać ich w donice? Zaraz poczytam

• :D
    PERGOLA-czy ktoś ma pomysł/patent jak zrobić? A dokładnie chodzi mi o takie zaokrągłone fiku-myku nad furtką. Ogródek od reszty działki mamy oddzielony płotem i w tym roku chcę go obsadzić czymś pnącym i marzy mi się taka właśnie obrośnięta furtka..........................
    :\">
    Można kupić "gotowce". Metalowa kosztuje ok. 30 zł,  drewniana pewnie grubo powyżej 100 zł
    Można zrobić z drewna, jak ktoś ma dużo czasu i zdolności. No i później obsadzić czymś ładnym, np. różami, wisterią, czy powojnikami. Najlepiej czymś, co kwitnie wystarczająco długo, by obrośnięta pergola mogła cieszyć oczy..

• My mamy dzikie wino na plocie i pergoli. moze nie brzmi oryginalnie,ale od maja szaleją w nim pszczoły,co jest miłe ,a na jesień pięknie wyglądają czerwone liście i jagody,które przyciągają mnóstwo ptaków. A zima oszronione jagody wyglądają jak w cukrze:) rozmazylam sie,na róże bym nie zamieniła.
  • Ja mam dzikie wino na murze dzielącym nas od sąsiada. Rośnie szybko i właśnie o to chodzi, by jak najszybciej ten mur stał się zieloną ścianą z mnóstwem pszczół, ptaków itd (przynajmniej w lecie, póki dzikie wino rośnie). Na pergolę raczej bym go nie dała, zwłaszcza, że później trudno to wytępić, jak zmieni się pomysł na obsadzenie pergoli.
    Ja przy pergoli posadziłam oczywiście róże (białą i pomarańczową), ale dopiero w ubiegłym roku, więc zanim dobrze obrosną tę pergolę, muszę trochę poczekać.

• Wy ambitnie, ja mam zamiar pojechać jakimś pachnącym groszkiem albo innym jednosezonowym pnączakiem
    :D
  • wilce posadź. super są, szybko bardzo rosną i pięknie wyglądają. Groszek nie robi takiego wrażenia.
  • z pnączy mam słabość do Kobei
  • Bea,te wilce ładne rzeczywiście !
  • Jak tam działkowcy?

Niech się dzieje co chce, ale ja w tym tygodniu ruszam ze szklarnią-pomidory, ogórki. Póki co po kilka na próbę, czy nie zmarzną.
  • Jak tam działkowcy?

Niech się dzieje co chce, ale ja w tym tygodniu ruszam ze szklarnią-pomidory, ogórki. Póki co po kilka na próbę, czy nie zmarzną.
    Agnieszka, nie sadź jeszcze, bo zmarzną. Dzisiaj w nocy było -6 st. a pomidory i ogórki padną nawet przy -1. Chyba, że masz ogrzewanie pod folią.
  • z pnączy mam słabość do Kobei
    Ja także. Przez kilka lat miałam na balkonie, szybko się rozrasta. Bardzo lubię jej kwiaty.
  • A to pomysł dla kogoś, kto ma tylko balkon, a chciałby posadzić sobie rośliny i nie zająć zbyt dużo powierzchni. Trzeba tylko znaleźć paletę.image
  • Paletę można też wykorzystać w poziomie.image
  • Ale super pomysły z tą paletą !
    Dzięki Jadwiga, ja już świruję z tą wiosną,kiedy ona przyjdzie??????
    [-(

• Dzięki Jadwiga, ja już świruję z tą wiosną,kiedy ona przyjdzie??????
    [-(
    Cierpliwości, jeszcze troszkę i przyjdzie :D
    Pomidory i ogórki pod folią sadzi się prawie tak, jak gruntowe, czyli w naszym rejonie najwcześniej  w początkach maja (o ile oczywiście nie ma nocnych przymrozków).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.