Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1457910193

Komentarz

  • Ale mnie wystraszyłaś. Sprawdziłam prognozę. U nas ma być ok. 6 stopni i w tym tygodniu żadnych przymrozków. To tylko prognoza, rzecz jasna.
    Jeśli wiesz, że coś jest wrażliwe na mróz, to na wszelki wypadek bym przykryła. Choćby gazetą obciążoną gazetą. Czymkolwiek. 1 stopień to o włos od mrozu.
    Mam nadzieję, że to znaczne ochłodzenie to zimni ogrodnicy i wczesna zimna Zośka. Minie i po strachu.
  • A w jakim rejonie te przymrozki mają być? Może ja patrzę na złe prognozy. Na Mazowszu też mają być przymrozki?
  • edytowano maj 2012
    Na północy najzimniej 
    na twojapogoda.pl piszą :


    Już najbliższej nocy niebo rozpogodzi się na północy i tam też do świtu temperatura spadnie do minus 2-3 stopni przy samym gruncie i w pobliże zera na wysokości 2 metrów.

    Przymrozki spodziewane są na wschodnim Pomorzu, Kujawach, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie.

    W pozostałych regionach kraju będzie mniej niż 5 stopni, ale przymrozków być nie powinno. Po zimnym poranku nadejdzie niezbyt ciepłe popołudnie. Na północy termometry wskażą tylko 10-15 stopni. Żeby nie zmarznąć trzeba będzie pomyśleć o cieplejszym odzieniu.

    Także we wtorkowy (8.05) poranek na północy kraju wystąpią niewielkie przymrozki, którym będzie towarzyszyć bezchmurne niebo. W środowy (9.05) poranek chłodniej zrobi się w całej wschodniej połowie kraju, gdzie będą 2-3 stopni, a przy gruncie około zera, z lokalnymi spadkami na minus, ale tylko w kotlinach, nad zbiornikami wodnymi i rzekami oraz wśród lasów i pól.

    Po bardzo ciepłych nocach z początku drugiej połowy tygodnia, kiedy temperatura nie będzie spadać poniżej 15 stopni, weekend (12-13.05) przyniesie kolejne ochłodzenie. Niewykluczone, że w niedzielę (13.05) przymrozki na 2 metrach mogą wystąpić w większości regionów Polski, zwłaszcza na południu, wschodzie i w centrum.

    Przy gruncie będzie do minus 3-4 stopni. Sadownicy, rolnicy, działkowcy i ogrodnicy powinni zadbać w tych dniach o swoje uprawy. Najlepiej okryć je specjalną termiczną włókniną, która ochroni uprawy przed nadmiernym wychłodzeniem.

  • No nic, co ma być to będzie.
    My jedynie pozamykaliśmy namiot dziś. Jak mi grad dzisiejszy tulipanów i dyni nie poniszczył, to może i przymrozek nie zaszkodzi...
  • Taaak, też usłyszałam dziś w ogrodniczym, że "przeszło bokiem".Pocieszam się, że we wszystkich prognozach, które sprawdzałam, ta noc miała być najzimniejsza.!
    ^:)^
  • Mąż mi wczoraj kota pogonił i o północy pelargonie do domu wnosiłam ;)
  • A u mnie 2 na działce zostały (nie mieszkamy tam jeszcze, stąd utrudnione dbanie na bieżąco),ale dziś nie wyglądały jakoś tragicznie, zwłaszcza, że wczoraj też było gradobicie.
  • Ach, skusiłyście mnie na tego wilca, posadziłam po kilka ziaren w okolicy płotu i innych podpór, nie w jakiś specjalnie głębokich dołkach,mam nadzieję,że coś wyrośnie.
    A! Wyłażą mi już 3 mieczyki spod ziemi,nie wiem co z resztą, a zdaje się 5 wsadziłam.

  • Nie żartuj
    @-)]
    No u nas ( tu gdzie w bloku mieszkam) był i to jaki, tak chyba ok południa. To może i u nas na działce nie było, stąd nie ma strat takich.
  • Ach, skusiłyście mnie na tego wilca, posadziłam po kilka ziaren w okolicy płotu i innych podpór, nie w jakiś specjalnie głębokich dołkach,mam nadzieję,że coś wyrośnie

    A ja dałam się skusić na dzikie wino :)
    Tak przekonująco opisywałyście piękno tej roślinki i ten ruch owadów i ptaków...
  • o,no to dobrze, że wczoraj do szklarni pelargonie wyniosłam i świeczki zapaliliśmy
    :D
    Mam nadzieję, że dużych strat nie będzie
    :-S
  • Proszę o sprawdzone sposoby w uprawie szczególnie pomidorów -jak przycinać no i w ogóle ,pierwszy raz je mam w foliaku .Laik ze mnie total.
    ^:)^
  • Mi tylko teść powiedział, że trzeba pilnować, żeby nie było zbyt dużo pobocznych odrostów od głównej łodygi. I tak "na oko" je urywam....pomidorów zawsze było sporo, jestem ciekawa,jak będzie w tym roku,bo pierwszy raz z nasion...
  • Czy każdy liść  na łodydze to odrost ,czy czekać aż odrost staje się widoczny.
    Czy te odrosty wyrywać czy sekatorem?
  • Między gałązką, a łodygą tworzą się maleńkie odrosty, które można paznokciami uszczykiwać, gdy są już większe można wycinać sekatorem. Jednak lepiej nie czekać i te malizny likwidować.
  • nie,odrost to taka znacząco wyglądająca nowa gałąź,nie umiem tego opisać, zwłaszcza, że sama robię to na czuja..........może się mądrzejsi wypowiedzą?
  • http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=42&t=4075&start=672

    Na tym zdjęciu widać dokładnie o co chodzi.

    @agnieszkamama, nie należy dopuszczać, do tego by te odrosty urosły już do wielkości gałęzi, bo to bardzo osłabia całą roślinę i owoce będą drobniejsze.
  • Kurcze, tak jak 5 lat mieszkamy, nie pamietam tej jabłoni tak ukwieconej, a jak się stanie pod drzewem to normalnie hałas!- pszczół  :D Mam nadzieję, że żadna nas nie użre  ;)

    Jedyny problem z tym drzewem jest taki, że nie potrafię jej przycinać. Po moich zabiegach wyrosło tyle dziczek, że już jej nie dotykam B-)

    K
  • Piękna, jestem ciekawa, czy my się kiedyś takich drzew doczekamy
    :-))
  • Nie myśmy ją sadzili, ale ponoć wiekowa bardzo :)

    K
  • Jutro mam dokupić flance pomidorów.
    Te co mam strasznie zakatowałam.Dosłownie aż się sama za siebie wstydze .
    @-)
  • Zasadziłam ponad 40 pelargonii, cztery skrzynki niecierpków, sanwitalie i lobelie - sezon rozpoczęty:) W lesie całe polany konwalii - coś pięknego.
  • wow, Monira, jedziesz po bandzie. I tyle kwiatów zupełnie hobbystycznie, czy Ty się tym zawodowo parasz?
  • A to konwalie i niezapominajki co prawda nie z mojego ogrodu, ale z ogrodu sąsiadki. Przyniosła mi ten bukiecik myśląc, że mam imieniny, ale ja imieniny miałam ponad miesiąc temu. Prawda, że cudny? image
  • śliczne, u nas pod domem też las, ale konwalii jeszcze niet.
  • Przywiozłam sobie trochę "zielonego" do wkopania od koleżanki rok temu. Choć u nas jeszcze bardziej plac budowy niż ogród (ale pracujemy nad tym) są konwalie i niezapominajki, mało i nieśmiałe, ale SĄ. I cieszą  :D
  • Czy powinnam się niepokoić, że większość moich pomidorów jeszcze nie kwitnie?
  • Ponoć był dziś w nocy przymrozek i to jeszcze nie koniec u nas :((((
    Chyba jednak zabezpieczymy i grządki,bo sałata,buraczki i koper zaczynają wschodzić...
  • ps.po czym poznać że coś przemarzło na amen i nie ma co liczyć na cud, tylko wsiewać, sadzić nowe?
  • a truskawki, słoneczniki i cukinia? :(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.