Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sałatki

245

Komentarz

  • efektowna a na prawde mono :


    kalafior ugotowany - pokrojony drobno
    + jajka ugotowane pokrojone drobno
    + koperek peczek pokrojony
    + sól, majonez
  • O! Znalazłam właściwy wątek, więc przekopiuję ;)


    Teraz zrobię za przekaźnik

    @ProMama gorąco prosi @Pompejanka o przepis na sałatkę z brokułami i fetą. Dziewczę spać nie może z powodu niezaspokojenia swoich pragnień kulinarnych

    I ja dołączam się do prośby.
  • Ślinotok!
    No nie o tej godzienie, ej!
  • Sałatka z tortelini:

    Tortelini (najlepiej serowe ale właściwie każde pasuje)
    ananas z puszki
    kukurydza z puszki
    szczypiorek - duży pęczek
    starty żółty ser (pasuje i zwyczajny i parmezan)
    odrobina majonezu, ale może być też sos czosnkowy

    Proporcje jak kto lubi, ale wskazane jest duużo szczypiorku, żeby trochę złamać smak

    Tortelini gotujemy i zostawiamy żeby trochę ostygło, w tym czasie kroimy ananas na drobne części, kroimy szczypiorek na drobno, ścieramy ser. Mieszamy wszystko w misce, dodajemy kukurydzę i trochę majonezu/sosu. Na koniec dajemy tortelini, pieprz, ewentualnie odrobinę słodkiej lub ostrej papryki i mieszamy ale delikatnie, żeby z sera i tortelini nie zrobiła się paćka :) Przed jedzeniem smaki powinny się trochę przegryźć, ale od razu też jest smaczne :)
    Raczej nadaje się na jakąś imprezę lub jako samodzielne danie, podawana z grzankami, nie jako dodatek do obiadu, bo jest bardzo sycąca.
  • O! Znalazłam właściwy wątek, więc przekopiuję ;)


    Teraz zrobię za przekaźnik

    @ProMama gorąco prosi @Pompejanka o przepis na sałatkę z brokułami i fetą. Dziewczę spać nie może z powodu niezaspokojenia swoich pragnień kulinarnych

    I ja dołączam się do prośby.
    prosta jak drut ; brokuł do wrzątku na chwilę, podzielić na różyczki, na to feta w kostkę i posypać uprażonymi na patelni płatkami migdałów - SMACZNEGO 
  • Znam brokułową

    w wersji:  obgotowany lekko brokuł, feta w kostkę, czosnek, prażony słonecznik, oliwa z oliwek.


    Nie jest lekkostrawna... ale polecam na imprezę :) Tylko nie można przegotować brokuła, bo będzie ciapa, a to niekorzystnie wygląda na stole:P

  • Poszukuję przepisu na sałatkę z buraków, ogórka i winegretu. Czy do niej dodaje się również cebulę? Nie pamiętam w którym wątku widziałam przepis... eh skleroza mnie chyba dopada
    8-X
  • ja do buraków i ogórka kiszonego daję też jabłko, może być z winegretem ale ja lubię z odrobina majonezu
  • Zrobiłam dziś pyszną sałatkę, trochę modyfikując przepis wyjściowy, pochodzący z jakieś książki bazującej na diecie Montigniaca:
    • opakowanie mieszanki sałat (dałam do tego jeszcze małą cykorię)
    • 4 jajka na twardo
    • pół fety (w oryginale ser pleśniowy, ale ja w ciąży nie mogę)
    • puszka anchovies helskich w zalewie korzennej
    • sos - 2,5 łyżki cytryny, 2,5 łyżki oliwy, sól, pieprz, 2-3 ząbki czosnku
    Pokropiłam jeszcze to wszystko octem balsamicznym, który bardzo lubimy, ale i bez tego było pyszne.
  • @minka , zaintrygowala mnie ta ulubiona saatka Twojego M. z łososiem i serem brie. Dajesz tam jakis ocet balsamiczny zcy cos takiego??? i skarapiasz gruszkę sokiem z cytryny?
  • Sałatki z majonezem bym nie mrozila
  • Zrobilam tą sałatkę na Święta i wszyscy się zajadali :-)

    Sałatka z paluszkami krabowymi:

    2 opakowania paluszków krabowych
    garść orzechów włoskich – drobno posiekanych
    5 jajek ugotowanych na twardo
    puszka kukurydzy
    majonez
    Przyprawić do smaku - sól, pieprz.
  • Co ja biedna mam z tym zrobić? 
  • Na polu mam drugie tyle jak nie więcej
  • madzikg powiedział(a):
    Wszystko nawet mam ...
    Podziękowali 1madzikg
  • edytowano lipiec 2018
    @jukaa a co możesz wrzucić do tej sałatki?
    Znaczy co tam w spiżarni chowasz.

    @nowa 1.pokroić w plastry i opanierować w jaku i bułce i usmażyć.
    2.Pokroić w kwadraty,dodać kilka przeciśniętych przez praskę ząbków czosnku i szybko przesmażyć a na koniec posypać pietruszką i wymieszać (sol i pieprz do smaku).
    3.Zrobić sałatkę : smażona cukinia+świeże pomidory w ćwiartki+szczypiorek (sól i pieprz do smaku)
    4.Jeśli robiłaś ogórki małosolne i masz jeszcze zalewę możesz spokojnie wrzucić tam cukinię,jeśli nie masz zalewy to możesz sobie zrobić (2 łyżki soli na litr wody+koper+czosnek+chrzan+ewentualnie gorczyca)
    Podziękowali 1Basja
  • edytowano lipiec 2018
    @jukaa to kup to na co masz apetyt, poukładaj warstwami w szklanej misce i już :mrgreen:

    Albo tak:
    -świeże liście młodego szpinaku
    -puszka fasoli czerwonej
    -dwie garście czarnych oliwek
    -słoik suszonych pomidorów w oleju
    -dwie łyżki koncentratu pomidorowego
    -pół łyżeczki bazylii
    -trzy szczypty pokruszonej suszonej papryczki pepperoncini
    -mały ząbek czosnku
    -1 łyżeczka cukru pudru
    -(sól do smaku)
    -ewentualnie paczka makaronu penne ale niekoniecznie

    1.Kilka łyżek oleju z pomidorów suszonych odlać i wymieszać z koncentratem i cukrem pudrem.
    2.Oliwki i pomidory pokroić.
    3.Wymieszać wszystkie składniki, doprawić do smaku i jeść :smile:

    Albo tak:

    -4 pomidory
    -2 małe cebulki (najlepiej czerwone-znaczy te fioletowe :wink: )
    -10 dag fety
    - 1 papryka
    - 6-10 czarnych oliwek
    - oliwa
    -pieprz
    -sól
    -zielenina do posypania (natka, kolendra, bazylia)
    1.Pomidory w kostkę,cebula w półtalarki,oliwki-jak w duszy gra,papryka w paseczki.
    2.Dodać fetę,doprawić oliwą,solą,pieprzem i posypać ulubionym zielonym.
  • @nowa ja cukinię daje do prawie każdej zupy (poza zurkiem i rosołem) - scieram na tarce razem z marchwią. Moim zdaniem zdecydowanie poprawia sma zupy.

    cały rok dodaję, płacąc w styczniu lutym koszmarne pieniądze;-) Mój syb nie może selera, ja nie przepadam za pietruszką więc z włoszczyzny zostaje marchew cukinia i ew por.

    krupnik, jarzynowa, kalafiorowa, fasowola, grochowa, barszcz.
  • @Elunia jakbys mogla tak dokladniej napisac o tej bazie do leczo, jak to wekujesz, to bede dzwieczna. Z grubsza rozumiem to tak, ze lekko podduszona cukinie z rozsmazonymi czastkami pomidorow na goraco ladujemy w sloiki, czy tak? 
  • ja ładuję cukienię z pomidorami jak piszesz, bez cebuli
  • Fajny pomysl z ta baza do leczo, dzieki! W zimie cukinie i pomidory sa drogie, pomidory dodatkowo sa bleeee a tak - odkrecam sloik i jest. No i to dobry sposob na "utylizacje" duzrj ilosci cukini :)
  • Cukinie robi sie w sloiki na pikle :)
  • a jak nie ma suszonych pomidorów w oleju ? 
  • Ja robię że świeżymi pomidorami natka cebulka, i co mam mogą być ogórki konserwowe, kiszone.

    Ja lubię też z kaszą gryczaną niepalona
  • Jakas fajna sałatkę salatke poszukuję.
    Bardzo duzo roznych wyprobowalam.
    Chcialabym zaskoczyć rodzinę. :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.