Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sałatki

124

Komentarz

  • podbijam dwie imprezy w weekend mam i muszę coś wymyślec tak, żeby się nie narobić  a żeby było coś innego niż zwykle. może ktoś coś podrzuci.
  • Ostatnio hitem u nas w domu jest bardzo prosta salatka: rozyczki brokula(razem z tymi lodyzkami) ugotowane al dente, ser feta w kostke, 2lyzki majonezu+jogurt naturalny + zabek czosnku posiekany nozem( jak przez wyciskacz to 2 zabki), calosc posypana prazonym slonecznikiem. 
  • Jest jeszcze jedna rowniez przepyszna odmiana tej salatki co wyzej napisalam, popularna u nas na rodzinnych spotkaniach, bo nie ma duzo krojenia: brokul-rozyczki al dente + chuda wedlina 20 dkg( pieczony filet z indyka czy szyneczka jakas) + rozowe winogrono (kazda kulka przekrojona na pół, pestki wydlubac lub bezpestkowe) + majonez z jogurtem i ząbkiem czosnku (dwoma -jesli ktos lubi ostrzejszy smak) + posypka: uprazone ziarna slonecznika.
    Hit na stole, szybko znika. Pamietac, ze brokul powinien byc al dente, zeby sie ciapcia nie zrobiła.
  • Ooo dobre to musi byc @Ojejuju! Podoba mi sie ten przepis.
  • Wygląda bosko. To taki cieniutki makaron?
  • Moim zdaniem makaron ryzowy to taki malutki, w formie ziarenek ryzu.
  • Aneczka08 powiedział(a):
    podbijam dwie imprezy w weekend mam i muszę coś wymyślec tak, żeby się nie narobić  a żeby było coś innego niż zwykle. może ktoś coś podrzuci.

    a musi być zdrowe czy może być niezdrowe ten jeden raz?
  • Rejczel powiedział(a):
    Moim zdaniem makaron ryzowy to taki malutki, w formie ziarenek ryzu.
    aaaa taki, mysłałam że takie cieniutkie niteczki, ok to wiele zmienia:-)
  • Moja tesciowa robi taka salatke: makaron ryzowy+ seler konserwowy( taki w sloiku)+ananas+ orzechy wloskie+podsmazona piers kurczaka pokrojona uprzednio w kostke + majonez( symbolicznie). Bardzo smaczne to jest i nie ma roboty z tym, bo tylko pokroic i podsmazyc kurczaka, no i plastry ananasa pokroic, jak niepokrojone sa.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • kociara powiedział(a):
    Aneczka08 powiedział(a):
    podbijam dwie imprezy w weekend mam i muszę coś wymyślec tak, żeby się nie narobić  a żeby było coś innego niż zwykle. może ktoś coś podrzuci.

    a musi być zdrowe czy może być niezdrowe ten jeden raz?
    może byc niezdrowe;-)
  • Makaron ryżowy jednak zazwyczaj oznacza makaron zrobiony z ryżu. Takie cieniutkie białe nitki do potraw chińskich.
    Ten pszenny w kształcie ryżu to nie wiem, jak nazywać, żeby się nie myliło, ale chyba jakoś inaczej by trzeba.
    Podziękowali 2Skatarzyna formatka
  • jak patrze w necie to ten pszenny nazywa się risoni.
  • To jak może być niezdrowe, to moja ulubiona z zupkami chińskimi

    Pierś kurczaka w kostkę pokrojoną podsmażyć, posypac solą i pieprzem
    Pekinkę pokroić
    Cebulkę w drobną kosteczkę

    W słoiku zmieszać cukier brązowy, sól, pieprz (ja dodaję sos sojowy słodki i do tego trochę oleju sezamowego, zaś do usmażonego już kuraka chlapnę zawsze trochę sosou sojowego i sosu sojowego słodkiego), oliwęi trochę wody-ma to być coś w rodzaju vinegreta, tyle że bez octu i musztardy. Sos powinien byc wyraźnie słodkosłony, ale słodkosć można regulować

    Usmażonego kuraka mieszamy z warzywami i pokruszonym makaronem z zupek chińskich, zalewamy umieszanym sosem.
    Prażymy pestki słonecznika i sezamu oraz dyni (ja nie lubię, wiec nie dodaje), mieszamy, czekamy, aż makaron nieco zmięknie
    Mówie, niezdrowe (makaron)-ale ja bardzo lubię
  • @Aneczka08 jak Cie interesuje, to wklepie przepis na naleśnik z pieca, który sie zawija z nadzieniem jak tortillę i kroi na plastry. Robiłam ostatnio na imprezę dla kolezanki i zniknelo ze stołu jako pierwsze, wiec chyba dobre. A ten „naleśnik” jest jeden, ogromny (z największej blaszki w piekarniku) wiec roboty mało.
  • A z surówek bardziej, ale mysle ze fajna tez jako lzejszy przerywnik na imprezę jest z pomidorów, ogórków i mango. Doprawia sie sokiem z limonki, olejem sezamowym, świeżym chili i kolendra (listkami). Tez zawsze wszystkim smakuje.
  • Poproszę o przepod
  • Na ciasto:
    5 jajek
    100 ml mleka
    100 ml wody
    100 g maki
    sol, pieprz

    wylozyc blachę największa z piekarnika papierem i wlać ciasto (jest mocno płynne, ale takie ma być) i powkladac w to rukole (ma być zanurzona w cieście.
    piec w 200 st 15-20 minut

    po ostudzeniu posmarować serkiem białym zmieszanym z pokrojonymi suszonymi pomidorami (Ja jeszcze jak mam to jakieś świeże zioła i chili dodaje, cos zeby teoche smaku wiecej było zdecydowanego)

    na to kłaść szynkę/ lososia
    pozostala rukole
    zwijac po dłuższym boku w rolade
    zawinac w jakas folie i włożyć na min godzinę do lodowki
    kroic w plastry

  • Akurat mam foto, tak wyglada ten naleśnik po upieczeniu 
  • O matko super!
  • Robiłam taki naleśnik z szynką
  • Aneczka08 powiedział(a):
    jak patrze w necie to ten pszenny nazywa się risoni.
    Albo Orzo 
  • Z tym makaronem świetny jest ogórek zielony pokrojony w kostkę, szynka tak samo, koperek i trochę majonezu
    Podziękowali 1Aneczka08
  • @Ojejuju Twoja sałatka wygrała i wlaśnie ją robie:-)  choć nie wiem czy nie dodam ogórka kiszonego jeszcze. I dałam kukurydze bo syn nie cierpi groszku, a szkoda:-)
    ale kilka innych przepisów też zapisuje i będę  mieć ( w tym Maciejki na te roladę, chyba na święta się pokuszę)
  • Jutro mamy gości, chyba też się skuszę na sałatkę Oejuju  :) jeszcze jakies ciacho musze wymyślać 
  • Dobre mi wyszło, to zapisuję:
    Seler korzeń, biała rzodkiew, ogórek zielony. Mniej więcej po równo. Starłam w zapałki. Do tego szczypiorek, trochę soli i łyżka serka almette. Dobrze wymieszałam i posypałam orzechem włoskim.
    Ładne i smaczne.
    Podziękowali 2MonikaN Malia
  • @Skatarzyna, wielkie dzięki, serek almette, myślę, ze taki Philadelphia tez się nada. 
    Czasem się zastanawiam co dac zamiast majonezu. Jakie to proste!
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • @jukaa, ryż z jabłkami na mleku z cynamonem :)
  • jukaa powiedział(a):
    Zostało mi sporo ugotowanego brązowego ryżu, podpowiedzcie jakąś smaczną sałatkę!
    Można też klasyczną z kukurydzą, tuńczykiem i majonezem, ale ja nie przepadam.

  • Moja ulubiona sałatka. Naprawdę w życiu lepszej nei jadłam... Chociaż trzeba poczekać na sezon na morele:
    https://www.epicurious.com/recipes/food/views/arugula-fennel-and-apricot-salad-359369

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.