Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Już jutro!-można podjąć Duchową Adpocję:-)

245

Komentarz

  • Może jeszcze ktoś nie zdążył?

    :x
  • Mam 5 pięknych rybek w wiadereczku 
    1.beatasb
    2.kasia24 
    3.Barbasia
    4.Anna78 
    5.Emlsia 


    @};-
  • Nie jest konieczne złożenie przyrzeczenia przed kapłanem.A rozpoczęcie jutro.Proszę o dopisanie.
  • Ja również jutro się podejmę adopcji duchowej
    :D
  • Mam 5 pięknych rybek w wiadereczku 
    1.beatasb
    2.kasia24 
    3.Barbasia
    4.Anna78 
    5.Emlsia 
    6.Elwik  
    7.Kasik

    @};-

  • Też pierwsze słyszę, że trzeba przed kapłanem. Jestem w duchowej adopcji już chyba z drugi rok. Kończę jedną, zaczynam następną bez jakichś specjalnych "obrzędów".

    Ale jestem bardzo poniesiona na duchu, bo u nas w Kościele dziś po Mszy była możliwość przystąpienia do DA i bardzo dużo osób podjęło to dzieło. Nawet ksiądz był zaskoczony ilością chętnych i musiał po dodatkowe ulotki iść na plebanię, bo zabrakło.
  • To proszę mnie też dopisać

  • @Bridget - dopisz i mnie.
    Podejmuję trud! Nie wiem czy mi się uda dotrzeć na mszę, bo będę w pracy, ale - może może?
  • U nas jutro można oficjalnie przystąpić do DA. Rok  temu byłam z wszystkimi maluchami na mszy i zaczeły marudzić, to ksiądz sam mi powiedział, że nie muszę zostawać tylko sama podjąć w domu i to wystarczy.

  • Dołączam do Was.

    Przyznam, że jestem przerażona tym zobowiązaniem, bo szczególnie w Wielkim Poście wszelkie moje postanowienia legną w gruzach. Ale jakoś wiem, że mnie to dotyczy tym razem...

    Już podjęłam się przed księdzem w kościele dzisiaj. Zaczynamy jutro?
  • i ja tez:)
  • Ja dzisiaj podejmuję to wyzwanie w mojej parafii ). 

    Myślałam o tym od dawna , ale bałam się , że nie podołam. Jednak doświadczenie uczestnictwa w dwóch różach różańcowych , koronce nieustającej i KRŻ dały mi podstawy do optymizmu w tej kwesti. 

    :D
  • No to ja już ;) super, że będzie spora grupka ;)
  • Byłam rano na Mszy rekolekcyjnej, ale zapomniałam papiórka z modlitwą  :-((













    No to pójdę do kościoła jeszcze raz ;)
  • Ja idę na 18. Zaczynamy, pozdrawiam :-h
  • Mam  pięknych rybek w wiadereczku 
    1.beatasb
    2.kasia24 
    3.Barbasia
    4.Anna78 
    5.Emlsia 
    6.Kasik 
    7.Engi 
    8.Haku
    9.PowołAnia 
    10.aga-p 
    11.Monika73 
    12.Katia

    @};-

  • edytowano marzec 2012
    image
    "Życie ludzkie jest święte; sam Pan Bóg jest Panem życia, 
    od jego początku, aż do końca. Nikt, w żadnej sytuacji, 
    nie może rościć sobie prawa do niszczenia niewinnej istoty
    ludzkiej" (KKK 2258)
  • 7/13  Czy przyrzeczenia muszą być składane w sposób uroczysty na ręce kapłana?
         Odpowiedź: Zasadą jest, składanie przyrzeczenia w kościele, z pełnym ceremoniałem, na ręce
    kapłana, w obecności i na oczach wielu wiernych, by uwrażliwiać ludzi. Gdy brak jest jednak takich
    możliwości, można również składać przyrzeczenie prywatnie, poza kościołem.


    7/14  W jakich przypadkach i w jaki sposób można składać przyrzeczenia prywatnie?
         Odpowiedź: Jeśli nie ma możliwości uczestniczenia w rekolekcjach i w uroczystych przyrzeczeniach 
    w kościele (np. z powodu znacznej odległości kościoła sprawującego taką liturgię), gdy nie można złożyć
    przyrzeczenia w kościele z powodu choroby, sędziwego wieku, uwięzienia, pracy na morzu) - można 
    złożyć również przyrzeczenie Duchowej Adopcji i indywidualnie (prywatnie), w dowolne święto Matki 
    Bożej, przed Krzyżem, lub Świętym Obrazem.
    W takich przypadkach wypowiadamy ten sam, co w kościele, tekst przyrzeczenia adopcyjnego.
  • Jeszcze trochę czasu zostało...
  • Nie ma mnie na 2 liście
  • Kochani adopcja duchowa to coś wspaniałego ja z córkami (trzema) wystartowałam wczoraj i to nie pierwszy raz! Tym razem ratujemy Zuzię, Franusia, Marcinka i Wojtusia (zawsze nadajemy imiona naszym adoptowanym kruszynkom). Gorąco poleca wszystkim ten rodzaj modlitwy!
  • Hm, a co z tym kawałkiem, "którego imię jedynie Bogu jest wiadome" ?

    Łomatko, umiem to już na pamięć ;)
  • Ja też zaczęłam, już w sobotę. Proszę dopiszcie mnie do listy - czy tu też modlimy się za siebie wzajemnie?
  • Hmm, hmm, nawet jak ktoś się spóźnił, to z tego co pamiętam, można podjąć takie zobowiązanie każdego dnia - mylę się? I niekoniecznie uroczyście.

    Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:
    http://www.diecezja.waw.pl/da/pytania.html
  • Mam  pięknych rybek w wiadereczku 
    1.beatasb
    2.kasia24 
    3.Barbasia
    4.Anna78 
    5.Emlsia 
    6.Kasik 
    7.Engi 
    8.Haku
    9.PowołAnia 
    10.aga-p 
    11.Monika73 
    12.Katia 
    13.Elwik 
    14.Agnodike5

    @};-


  • Hmm, hmm, nawet jak ktoś się spóźnił, to z tego co pamiętam, można podjąć takie zobowiązanie każdego dnia - mylę się? I niekoniecznie uroczyście.

    Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:
    http://www.diecezja.waw.pl/da/pytania.html
    Tak,Moniko masz rację można każdego dnia podjąć Adopcję,ja też tylko w zakrystii przy świecy przyrzekałam...
  • Proszę dopisz mnie do Duchowej adopcji ,wczoraj byłam rano na rekolekcjach
  • Hm, a co z tym kawałkiem, "którego imię jedynie Bogu jest wiadome" ?

    Łomatko, umiem to już na pamięć ;)
    a to mi niespodzianka ja pierwsze słyszę ,że nie wolno imion nadawac rozwiń proszę

  • Zostało trochę czasu ,ale można już zacząć się zastanawiać by zacząć kolejną Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. 
    Odkopuję zeszłoroczny wątek. 


  • edytowano luty 2013
    Zaczynam w poniedziałek :) Czekanie 3 miesiące to dla mnie idiotyczne marnowanie czasu :P Z zasady zaczynam w najbliższą maryjną uroczystość, o ile nie mam jakichś przeszkód.

    Hm, a co z tym kawałkiem, "którego imię jedynie Bogu jest wiadome" ?

    Łomatko, umiem to już na pamięć ;)
    a to mi niespodzianka ja pierwsze słyszę ,że nie wolno imion nadawac rozwiń proszę

    Przepraszam, że nie odpisałam, wątek mi umknął rok temu ;)
    Jeśli zajrzysz teraz...
    Nic nie wiem o tym, że nie wolno, miałam tylko na myśli, że nie wiemy, kim jest Maleństwo, nie znamy imienia, pochodzenia itd.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.