Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Już jutro!-można podjąć Duchową Adpocję:-)

135

Komentarz

  • Podbijam znów,24rty niedługo już :)
  • a to nie w 25 marca w Zwiastowanie?
  • a to nie w 25 marca w Zwiastowanie?
    dzięki.
  • Już parę dni zostało!!!
     Zachęcam Was,bo owoce są bardzo wielkie tego dzieła
    [-O<
  • Zastanawiałam się, jak to jest w tym roku - czy ktoś wie o Mszy Św. w Krakowie, na której można 24.03 lub 25.03 w sposób uroczysty podjąć adopcję?
  • "Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (a wraz z nią Dzień Świętości Życia), która przypada w tym roku w Wielkim Tygodniu, została przeniesiona na poniedziałek po Oktawie Wielkanocy, tj. na 8. kwietnia."

    To z ogłoszeń parafialnych. Czyli, że co -dopiero po Świętach, tak?
  • Właśnie nie wiem, bo żeby zakończyć 25 grudnia, trzeba by zacząć dziś:-)
  • Ja się modlę za Dzieciątka od kilku lat, codziennie :) W sumie to nigdy nie trzymałam się ustalonych terminów składania przyrzeczenia, bo u mnie modlitwa trwa nieustannie :) Również zachęcam gorąco do uczestniczenia w tym zobowiązaniu. Jedna dziesiątka różańca dziennie w zamian za życie Dzieciątka, to tak niewiele.

    A  przy okazji podbijam wątek :)

  • edytowano marzec 2013
    Tak, trzeba zacząć dziś.Przyrzeczenie można złożyć 8.
  • Duchowa Adopcja dziecka poczętego

    Modlitwa codzienna

    Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki, Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po narodzeniu, proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

  • edytowano kwiecień 2013
    To już w poniedziałek Dzień życia i zarazem Zwiastowanie :)
     
    przypominam
    :D
  • A tak można ?
    Taka duchowa adopcja ze wskazaniem ?
    ;)
  • Bo jak tak,to się zgłaszam
    :)
  • Myślę, że nawet jak "nie można" to można i trzeba!
  • Widzicie , ja wszędzie przepisów szukam ).
  • Może jeszcze ktoś się znajdzie??
     W zeszłym roku było nas więcej
    :D

  • W tym roku uroczystość Zwiastowania Pańskiego świętować będziemy
    8 kwietnia
    Od wielu już lat w dniu Zwiastowania Pańskiego obchodzimy Dzień Świętości Życia, w którym podejmujemy Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
    Centralnym punktem tego dnia w naszej Archidiecezji będzie uroczysta 

    Msza święta w Bazylice Mariackiej o godzinie 18.30.

    Zapraszamy do wspólnej modlitwy i podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

     

     

    25 marca 1995 r. Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił encyklikę Evangelium Vitae (Ewangelia życia) o wartości i nienaruszalności życia ludzkiego. Podkreślając szczególnie znaczenie tej daty, Papież powiedział:

    "Wybrałem tę datę dlatego, że nabiera ona szczególnego znaczenia właśnie w kontekście życia. W chwili Zwiastowania Maryja Dziewica przyjmuje nowinę o swoim Bożym macierzyństwie. Wypowiedziane przez nią "tak" jest kumulacją wszystkich "tak", które każda matka wypowiada wobec życia własnego dziecka.

    Maryjo, Matko Stwórcy życia, Matko żyjących, pomóż całej ludzkości coraz bardziej cenić wielki dar życia."

    W 1998 r. w odpowiedzi na wezwanie Jana Pawła II zawarte w encyklice Evangelium Vitae, Konferencja Episkopatu Polski ustanowiła 25 marca "Dniem Świętości Życia".

     

    Serdecznie zapraszamy wszystkich do podjęcia

    Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

    w Dzień Świętości Życia

    na Mszy św. w Bazylice Mariackiej w Krakowie, 

  • Myślę, ze my (w sensie 2 + 3 + dziewczynki na swój sposób).
    Potwierdze w poniedziałek, bo to zależy czy uda nam się dotrzeć do Koscioła. Pomódlcie sie by nasz A. wyzdrowiał (gorączkuje) i by domowej epidemii nie było.
  • Duchowa Adopcja w kościele Ducha Świętego
    w Warszawie ul. Długa 1, róg Freta.

    Każde przyrzeczenie poprzedzone jest trzydniowym przygotowaniem rekolekcyjnym, rozpoczynającym się Mszą świętą o godz. 17.00 w dni powszednie, w niedzielę nabożeństwem o godz. 17.00, a następnie Mszą świętą o godz. 18.00. Przyrzeczenia Duchowej Adopcji składane są podczas Mszy świętej o godz. 17.00 w dni powszednie, a o godz. 18.00 w niedziele, oraz podczas niżej podanych uroczystości i świąt Maryjnych:

     

    2 lutego                Święto Objawienia Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej)

    25 marca              Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

    26 kwietnia          Wspomnienie Matki Bożej Dobrej Rady

    31 maja                Święto Nawiedzenia NMP

    28 czerwca           Święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy

    8 września            Święto Narodzenia NMP

    7 października      Święto Matki Bożej Różańcowej

    16 listopada          Wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej

    8 grudnia              Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

     

    W każdy drugi poniedziałek miesiąca odbywają się spotkania rodziny Duchowej Adopcji rozpoczynające się Mszą świętą o godz. 17.00.

  • Ja dziś zaczełam. W kościele nie bedę, ale podejmuję wyzwanie.

  • Ja dziś zaczełam. W kościele nie bedę, ale podejmuję wyzwanie.


    =D 
    Brawo!!
  • ja od 9 lat mam duchową adopcję, jedną za drugą, kiedyś sama, teraz z mężem
    :)
  • edytowano kwiecień 2013
    Wiecie co...
    Napiszę coś...
    Jak wiecie, mam swoje lata... I to wcale nie ma być śmieszne.
    Skupiamy się z Mężem na wychowaniu naszych wspaniałych dzieci, bo to nasze powołanie na dziś najważniejsze.
    Jednak w moim sercu od dawna tkwi ziarnko smutku, że już nigdy nie będę nosić pod sercem ani trzymać w ramionach naszego nowo narodzonego dziecka. 
    Pytałam Pana Boga o to, jak z tym żyć, jak ten "smutek" z serca wyrzucić, co z nim zrobić...
    Myślałam wiele razy o adopcji duchowej dziecka poczętego. 
    Modlę się zresztą codziennie za dzieci poczęte, szczególnie te, o których wiem i za ich rodziców. Szczególnie za dzieci zagrożone aborcją i ich rodziców.
    Chodziłam koło tematu długo, ponieważ mam inne zobowiązania modlitewne, które traktuję poważnie (to oczywiste!)
    Ale wczoraj, gdy tak wiele mówiło się u nas o dniu dzisiejszym w kontekście Zwiastowania, coś do mnie dotarło wreszcie - mogę nadal "rodzić" dzieci, choć już nie fizycznie, nie dosłownie. Właśnie przez duchową adopcję.
    I to jest, zdaje się, lek od Pana Boga na moje serce i smutki. 
    Dlatego chciałabym oficjalnie się przyłączyć. 
    Natomiast nie mogę być dzisiaj w naszym kościele na uroczystościach.
    Czy to wystarczy, że włączę się w ten sposób?


  • Doczytałam, że można. :)
    Czyli dzisiaj zaczynamy z moją córką Anią. :)
  • Piękne świadectwa.

    Dołączę!

    Mam pytanko. Czy również nie obowiązuje wyrzeczenie?

    Dajcie przykłady.
  • Nie jest obowiązkowe, tak doczytałam. Acz wskazane. :)
  • edytowano kwiecień 2013

    Ja dziś zaczełam. W kościele nie bedę, ale podejmuję wyzwanie.


    =D Brawo!!



    Bridget  mam do Ciebie słabość. ;)

    Ja nie byłam dziś na mszy. Ale decyzję podjełam przed relikwiami JPII i Najświętrzym Sakramentem w kościele. Mam nadzieję, że dam radę. Ja nie wiem jak u was, ale  mnie zawsze ogarnia ogromne zniechęcenie do modlitwy. Wręcz brak sił. Bałam się podjąć i nie dać rady. Ale chyba ważne jest też sama chęć podjęcia adopcji. I modlitwa nawet taka niedoskonała jak moja.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.