Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

dolegliwości międzyciążowe;)

123468

Komentarz

  • a tak na poważnie, wstyd się przyznać, ale ja właśnie z tydzień temu zorientowałam się, że na linii między oczami moje włosy sięgają niżej czoła niż po bokach. I - serio - myślałam, że mi po prostu nowe włosy rosną w miejscum gdzie ich nigdy nie było, a to pewnie po prostu boczne zakola się "podniosły", środek się "przerzedził" i te resztki na środku wzięłam za nowy wysyp, hehe...
    Proszę, niech to będzie ten zwiastun, że to już koniec, bo dalszych 5 miesięcy kłaków wszędzie nie zniosę ani ja ani domownicy i ktoś mnie oskalpuje
  • Spojrzałam w lustro przy dziennym świetle. Ha, mam nową śmieszną ok. centymetrową grzywkę, której nie zauważyłam wcześniej. I zakola. Jaka ja jestem piękna!  =))
  • Swoją drogą, nie rozumiem, dlaczego o tych zakolach nikt nie pisze w poradnikach dla mam. Jak widać na forum, problem jest wcale powszechny. Zapewne uwarunkowany hormonalnie.
  • fryzjerka poleciła mi odżywkę do włosów Wax, ponoć stymuluje cebulki i włosy odrastają
    nie próbowałam jeszcze, ale ona zachwalała, można ją kupić w aptece

  • Sprawdzalam w necie opinie o tej odzywce. Rozne sa:
  • To co? Zakładamy klub matek, którym po porodzie robią się zakola, a potem porastają meszkiem? ;-)
  • Ehh,mi też strasznie wypadają włosy,są wszędzie...tylko nie na mojej głowie;-(.
  • Mam dokładnie to samo... mój mąż już nie może wytrzymać... ja też, no ale co zrobić.. taka natura..
  • Te okropne zakola! Przerabiałam to dwa razy po porodach.Myślałam, że mimo nadwagi jestem mega niedożywiona i dziecko dostaje kiepskiej jakości pokarm z piersi. A potem meszek i druga grzywka. Cieszę się, że nie tylko ja jedna mam ten problem, i że wynika z gospodarki hormonalnej a nie z niedożywienia.
  • Mi się zrobiły zakola dopiero po trzecim porodzie, wcześniej tylko się strasznie przerzedzły, właśnie mam gustowną meszkowatą grzywkę, zanim odrośnie pewnie znowu wypadnie, ech....
  • Dołączę do klubu mam z meszkiem- zakola niet. Ale ta druga śmieszna grzywka, z którą nie wiadomo co robić:)

    W ciąży nie wypadł mi chyba ani jeden włos- gęste, lśniące- no cud miód, do tego poprawiła mi się cera- śmiałam się, że to efekt uboczny ciąży. Cera na szczęście pozostała póki co bez zarzutu, ale włosy już zaczynają garściami wypadać. Jak tak dalej pójdzie to ścinam włosy na krótko, chociaż czuję się wtedy mało kobieca:)

  • Nie wiem w sumie gdzie zadać pytanie, a nie chce zakładać nowego wątku, co by nie zaśmiecać.. więc wybrałam ten. Czy jest możliwość, że test ciążowy nie pokazuje 2 kresek, a jest się w ciąży? Może to głupie pytanie, ale zastanawiam się skąd u mnie nagle napad "zachciankowy"i wzmożona senność. Nie wróciła mi jeszcze miesiączka po porodzie i nie mam pojęcia w jakiej fazie kiedy jestem. A może to jakaś dolegliwość międzyciążowa ? :)
  • A może za wcześnie na test?
  • hmmm może... ale to trwa już kilka jak nie kilkanaście dni.. a najlepsze, że w poprzedniej ciąży zachcianek nie miałam, ale senność jak najbardziej. A może to hormony się tam układają przed miesiączką :-) Już wymyślam głupoty, bo nie miewam zachcianek, a tu taka jedna wielka i najgorsze, że na słodkie :-)
  • edytowano styczeń 2013
    Cholera, senność, zachcianki, problemy z pamięcią... Wszystko się zgadza. Czyżbym była...
































    ...w ciąży...























    ...urojonej? :-O
  • @Katia -wiesz ja też się nad tym zastanawiam, czy to nie urojona :-D ja myślę, że to od czytania tego forum i tego wysypu świątecznego :-D a przede wszystkim to wina tego "zagubionego plemniczka" :-)
  • @Anulcia - w przypadku wątpliwości warto zrobić beta-hCG z krwi i wszystko będzie jasne.
  • Wiem wiem, ale jakoś mi się nie składa co by jechać do przychodni, bo to cała wyprawa, a najlepiej to wpierw do jakiegoś lekarza po skierowanie :-)
  • Mam pytanie nie chodzi o mnie, ale o znajomą... Ma 44 lata i uważa, że zaczyna się u niej okres menopauzy... Ma 4 dzieci (najmłodsze 9 lat), chodzi na siłownie regularnie, bardzo o siebie dba, ale martwi się, że coś jest nie tak. Nie może schudnąć (chciałaby parę kg), puchnie bardzo przed i na początku okresu... 

    No i pytanie ;) Czy i do jakiego lekarza powinna pójść, albo jakie hormony zbadać, żeby wiedzieć że to już menopauza? I czy powinna coś robić specjalnego żeby w ten okres wejść łagodnie? czy przejść łagodnie? Będę wdzięczna w jej imieniu za każdą radę :D
  • Do mądrego ginekologa, co umie zaproponować coś więcej niż htz.
  • Prawie 7 mies. po cc- od kilku dni czuję się jakbym miała dostać @, rozbicie, kłucie jajników, "humorek", że bez kija nie podchodź, a okresu niet(na 100% nie ciąża). Normalne?
    acha, czasami lekko blizna swędzi/ciągnie.
    Nie miałam zamiaru iść do lekarza,byłam po połogu i chcę jak skończę karmić, żeby cytologię zrobić.

    ps. Też mi druga grzywka rośnie, a "micky mouse'a" to ja mam zawsze,takie geny, zawsze marzyłam o "równym" czole.
  • tez mam grzywkę ekstra! Czułam się z nią jak ostatnia debilka jakąś! taki puszek co to go oni ściąć ani schować! Nic tylko głowę w ścianę i chustę na twarz! teraz urosło na tyle, że w miarę wygląda! tylko... zaraz urodzę i pewnie następna urośnie (sic!sic!sic!)


    Aga ja na Twoim miejscu spokojnie bym czekała na okres i zbytnio się nim nie martwiła! Tylko wsadź sobie na wszelki wypadek jakieś środki higieniczne do torby :D
  • No mi też grzyweczka gustowna urosła.
    Ale nie o tym


    Jakie mogą być przyczyny  baaardzo obfitych miesiączek.

    Od wczoraj straciłam dużo krwi. mam wrażenie ze poród to pestka jesli chodzi o utratę krwi.
    Trudno mi pliczyć , ale od wczoraj średnio co godzinę zmieniam tampon i podpaskę a i tak wszystko było w krwi.
    Dzisiaj czuję sie bardzo słabo, w głowie mi się kręci.

    Karmię cały czas dużo więc cykle są długie tzn długa pierwsza faza o skrócona trzecia.


  • do ginekologa mam wizyte na 13 maja. Wcześniej nie było wolnych terminów.
  • @Dorota. - bez diagnostyki nie bardzo da się cokolwiek powiedzieć o przyczynach.
  • czyli czekać na wizytę?
    w międzyczasie wyczytałam ze przyczyną mogą być mieśniaki ( kiedyś jakaś ginekolożka mi je zdiagnozowała ale dawno i niewiekie, w miedzyczsieurodziłam dwoje dzieci)
    tarczyca ( w trójmieście nie sposób dostać się do endykronologa na fundusz)
    lub rak ( i tu włącza mi się czerwone światło, bo prababka, babka, matka chorowały i chorują na nowotwory) mam nadzieję ze tym razem to nie to...


  • słaba się czuję po takiej utracie krwi. Po kawie ciśnienie mam raczej wyższe niz nizsze, i puls przyspieszony.
  • edytowano lipiec 2013
    U mnie podobnie... Prawie rok po 2 porodzie cykle wydłużyły mi się do 40 dni, a pierwsze dni okresu baaardzo obfite i prawie mdleję ;)


    A z ciekawszych dolegliwości między ciążowych ostatnio mam zachcianki około owulacyjne :D Jak nic musiałam zjeść sałatkę na occie!
  • U mnie w temacie krwawień - co lekarz, to inna diagnoza ;)  Wkurza mnie ono nieco - drogo kosztuje. Zwłaszcza obecnie :(

    Z porad praktycznych: moja doktórka (tzn.taka, u której nie byłam zaledwie od trzech lat ;)) ) sugeruje koktajl: wapń, wit.C i rutyna, żeby trochę krwi jednak w żyłach zostało :D



    Mam śmieszny objaw PMSu - zmienia mi się gust muzyczny. Na parę dni metal idzie w odstawkę :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.