Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

dolegliwości międzyciążowe;)

123457

Komentarz

  • Tia jak kiedyś za panienki małam mega bolesne miesiączki, ból był porównywalny z bólem porodowym. (tyle że przeciwbólowe dobrze tolerowałam) to mi lekarz dobrą radę dawał: w ciąze proszę zajść. 

    Tylko jak i z kim ja ię pytam????

    Rzeczywiście po ciązy mineło.Dobrych parę lat pózniej
  • Jadwiga, czarny sezam - zmielony, codziennie lub dwa razy dziennie po łyżce do posiłku.
  • Słuchajcie jak to jest...miałam dwa cykle, a teraz znowu nie mam, karmie piersią nadal...
    jestem lekko zdziwiona i nie wiem co jest grane?-
    w ciąży nie jestem, czuje się dobrze, poza tym, że mam momenty by jeść, ale się hamuje,spadłam z wagi, jednak po rozpoczęciu jedzenia chleba i mniejszej ilości ruchu przytylam 2 kg.
    Zastanawiam się czy i jakie badania zrobić?
  • edytowano styczeń 2014
    @anulaczarnula, chciałam tylko powiedzieć, że pierwszy test w ciąży z Antonim mi wyszedł negatywny, dwa dni później były już dwie kreski :)
    Edit: to było do @Anulcia, oczywiście, w odpowiedzi na pytanie z poprzedniej strony...
  • Arletta przy karmieniu piersią tak bywa, poczekaj powinno się wszystko unormować, chyba, że masz inne dolegliwości.

  • Uwaga :) Pytanie położniczo-ortopedyczne :P

    9 dni po porodzie a dalej ( a wręcz coraz bardziej) boli mnie spojenie łonowe i lędźwia (kregoslup? )
    Nigdy tak nie mialam. Rozejscie spojenia od razu po poprzednim porodzie juz mi nie doskwierało zupełnie, a teraz.. chodze jak inwalidka..
    Czy to minie czy musze się wybrac do ortopedy? Ktos może ma doświadczenie w tej materii?
  • edytowano sierpień 2014
    Podbiję sobie, jako żem nie w ciąży a mnie wkurza...

    od kilku dni wychodzi mi ósemka... no i zaczęło się od pobolewania przy jedzeniu, potem ciągle bolało, teraz nie mogę otworzyć szerzej buzi, spuchłam i czuję, że dziąsło mi ropieje.
    normalne to to? spać mi w nocy nie daje od dwóch dób...
    poszłabym do dentysty, ale jeszcze do pon nie mamy ubezpieczenia, a prywatnie ekhm...
  • łał
    ale będziesz teraz mądra :D ;)

    a poważnie to może po to wychodzą byś mogła zobaczyć jak cierpią Twoje ząbkujące dzieci ;)

    a jeszcze poważniej to współczuję ! może płukaj szałwią?
  • Wartałoby zrobić rtg zęba bo mi ósemka chciała wysadzić siódemkę.
  • Robić warto nawet jak się jest zakonnicą. Tyle, że jak wychodzi dobrze, to nie ma pośpiechu z kolejnym badaniem.

    Dla mnie to jest poniżające i chamskie badanie. czy nie można tych chorób ustalić z krwi albo wyprodukować zestawu do samodzielnego pobierania materiału do badań? Musi tam grzebać i zaglądać ktoś ?
  • Prowincjuszka, myślałam, że piszesz o zębie :) Z rana chyba jestem najbardziej zmęczona po całonocnej produkcji mleka :)
  • Piszę nie o zębie a o innej stronie.
  • @prowincjuszka, jesteś cudowna. autentycznie przez chwile byłam przerażona, że o moim zębie piszesz:-D

    @uJa, no F.mi wlaśnie ząbkuje, więcej cierpliwości dzięki temu mam, bo wiem co czuje. Ale dziś rano to się obudziłam tak spuchnięta, że nie szło kawy pic (piłam przez słomkę i przy każdym łyku wszystko mnie bolało...)
    @Joanna36, dzięki. że piszesz. nie wpadłabym na to!
  • Moja dentystka każda rosnąca ósemkę bierze pod "aparat" ;)
    I dobrze.
    Bo moje górne rosły zle, i dzięki temu siódemki sa ok, ósemki od raz poszły do kosza. Dolne rosły prawidłowo, bezboleśnie to mi je zostawiła, i tak zostałam półgłówkiem :))

    @prowincjuszka
    Ja tez czytając ciągiem, myślałam ze piszesz o zębach :))
    I zastanawiam sie jakby miało wyglądać ich badanie bez gmeranoa lekarza w paszczy ;)
    Cóż sa badania gdzie lekarz musi pogmyrac tu czy tam.
    Toc to lekarz! Prowincjuszka!
    Co w tym poniżającego i chamskiego :/
    Piersi lekarz tez bada.
    Musi czasem dotknąć tu i tam

    Jedynym wyjściem, to nie chodzić do lekarzy nie badać ;)
  • mam nudnosci. okres mi sie wlasnie skonczyl, myskalam ze moze się strulam, ale juz przejs piwinno, a nudnosci i niechęc jedzeniowa jak była tak jest. o co tu moze chodzic?

    nie moge sie na hamaku bujac i na karuzeli krecic :-&
  • testy ujemne jak cos i innych objawow ciazowych brak
  • @Haku, a te dolegliwości u Ciebie w domu tylko Ciebie dotyczą? Może np przebywasz w pomieszczeniach, w ktorych jest wilogć, grzyb? Nie zycze tego oczywiscie...
  • Haku, sprawdź sobie błędnik u laryngologa.
  • robi się źle. tzn. opuchlizna zeszla prawie cala, samo dziąsło nie boli ale... ciągnie mnie nerw przez pół twarzy, na dodatek nie mogę otworzyć szerzej ust. caly dzień piję przez słomkę i jem tylko kaszki, bo gryzienie nie wchodzi w grę...
    zaczynam podejrzewać, że mnie przewiało, a ząb to był tylko zbieg okoliczności...
  • Może być zakażenie np. gronkowcem z porażeniem nerwu twarzowego :) 
  • dzięki... dzięki... teraz sie przestraszylam...
  • Do lekarza trzeba iść bo jak jest bakteria to lepiej żeby się nie rozlazła po organizmie.
  • @Haku- ; to  chyba jakis babski wirus z tymi mdłosciami.
    Mnie trzymało 5 dni (juz imię dla dziecka szykowałam;)


    Potem jescze moje dwie znajome dopdło- jedna umówiła sie nawet do gina...bo tez myślała, ze w ciazy.

    Wszystkim nam minęło. 
    Dodam, ze ani u mnie w rodzinie, ani u nich- nikogo nie dopadło.

    To jakiś wirus matek-Polek krąży
  • @Dorotak- jak ząb/policzek?

    A przy okazji -powiedzcie mi czy to normalne, ze w okresie okołoowulacyjnym czuje sie od jakiegoś roku fatalnie (łeb mnie boli kilka dni i rozdrazniona jestem, brzuch czasem też)

    A przed miesiaczką-  czuje sie całkiem ok.
  • @Daga, dzięki. lepiej. nadal boli i nie otworze ust żeby zjeść piętrową kanapkę, ale obuchlizna zeszła. i właśnie nie boli mnie już ząb prawie wcale, a chyba po nerwach ciągnie od zęba...nie wiem co to bylo, ale przechodzi:-D

    a co do owu, to ja się czuję fatalnie i na owu i @. O ile je mam:-D
  • Potwierdzam wirusa mdłości. .chwilę grozy przeszłam. .brr
  • Mnie się w głowie kręciło parę dni, a w ciąży na pewno nie jestem, do tego osłabienie i zimne dłonie i stopy, więc zwaliłam to na zmiany pogody i na odchudzanie. Zwiększyłam kalorie. Przeszło.
  • Ja też w okresie okołoowulacyjnym czuję się kiepsko. Przede wszystkim boli mnie krzyż i podbrzusze. I może to dziwnie zabrzmi ale boli mnie anus przy wstawaniu i siadaniu. Jestem pewna, że to owulacja bo mam na potwierdzenie wiele kart obserwacji.
  • edytowano wrzesień 2014
    Ja się zastanawiam czy to może być niebezpieczne dla ewentualnego przyszłego dziecka gdy pocznie się w okresie antybiotykoterapii (angina i zapalenie zatok). Ktoś wie jak to jest?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.