Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ospa Party

edytowano kwiecień 2012 w Ogólna
Kto zainteresowany?
«1345678

Komentarz

  • mamy zaliczone więc się nie zabawimy ale mogę sprzedać szkarlatynę 
  • Nie zrobimy interesu. My po szkarlatynie.
  • Kurczaki.. w ciąży jestem, więc wolę nie ryzykować.. ale dzięki za info.
    Chętnie się piszę następnym razem, po rozwiązaniu.
  • Na razie zsypany synek, czekam na reakcję siostry bliźniaczki.
  • Szkarlatynę można wielokrotnie przechodzić - nie ma sensu się zarażać, raczej unikać warto.
    Ospę bym nabyła dla mojej młodszej trójki ale chyba moment kiepski, bo najstarszy z tej trójki coś mi słabuje od pewnego czasu i wolałabym, żeby przed ewentualną ospą doszedł do siebie.
  • Ja tez czekamna mlodszego. starszy juz sie goi.czyy jest mozliwosc ze maly sie nie zarazil? w sumie to dopiero poltora tygodnia jak staszy zlapal, ale jest na piersi i zastanawiam sie czy moze nie zachorowoac? 
  • Ja bardzo zainteresowana tą ospą , tylko trochę daleko na to party jak dla mnie ... Nie da się pocztą wysłać ?  ;)
  • edytowano kwiecień 2012
    Pancerna Gosia ;)
    Panzer Margaretha
  • Malgorzato, czyli nie wszscy swie zarazili za jednym razem?  kurcze, moze jest nadzieja, bo u nas akurat by wypadalo na swieta..
  • Spioch, Warsaw City? Piatek? Ew. jak długo jeszcze zarażacie?
  • Teeth Town ... syn choruje od poniedziałku. Nie wiem do kiedy zaraża niech się wypowiedzą forumowi medycy :)

  • Zaczął zarażać coś ok. piątku-soboty, a będzie zarażał aż do przyschnięcia ostatniej krosty.
  • A ile to trwa tak przeciętnie tydzień, dwa ?
  • az wam zazdroszczę 


    u mnie starszaki przeszły, ale dla maluchów bym chętnie
    a chłopcom dodatkowo świnkę :)
  • @Śpioch - trwa bardzo różnie, bo zależy od tego, w ilu rzutach wyjdą krosty. Czasem jest tylko jeden rzut i wtedy dziecko po kilku dniach przestaje zarażać. Częściej są dwa rzuty - po kilku dniach pojawiają się nowe krosty - albo i więcej niż dwa. Nie mam pojęcia, jak to przebiega u Twojego dziecka.
  • @Sylwunia - o świnkę teraz trudno. Też bym dla moich nabyła...
  • edytowano kwiecień 2012
    Jacenty zsypany jak żadne moje dziecko. Ma krosty wszędzie.
  • Jak zaczął w poniedziałek, to może go jeszcze dosypać, niestety... :-(
  • AgaAga
    edytowano kwiecień 2012
    Spioch, a nasz najazd w piątek bardzo by Wam zburzył plany rodzinne (tak koło południa)? Ew. wtorek rano lub południe, jeżeli Jacenty będzie obsypany. Byłabym wdzięczna za zarażenie, bo o ospę ciężko, a będą mieli z głowy.

    Edit: jak ma go dosypać, to chyba wtorek jest jeszcze w miarę pewny. Także raczej wtorek, w piątek nie będziemy przeszkadzać.
  • Nasze przechodzily razem tzn starsi w tym samym czasie, a potem brat [8 miesiecy czy 9]

    3 dnia juz biegali pod blokiem. Calkowicie łagodnie im to poszlo, ale krosty mieli nawet w nosie ;]

  • Ps. Starsi zakonczyli i nastepnego dnia wysypalo M.
  • U nas też ospa. Na razie córa, mam nadzieję, że syn też złapie
    :)
  • A coś się daje przy ospie oprócz smarowania krost i pilnowania, żeby się nie drapali?
  • U nas nic nie bylo, nawet smarowania nie bylo.
  • @Aga ... piątek zależy od tego czy będziemy mieli wolne (z dzieciakami jest tylko babcia). Wtorek bardziej prawdopodobny :) Dam znać jutro po południu.
  • U nas tylko smarowanie.
  • To umawiajmy się wstępnie na wtorek.
  • @Aga - no, niektórzy dają nawet leki przeciwwirusowe, że o obniżających gorączkę i przeciwbólowych nie wspomnę... Ja uznaję tylko przeciwświądowe (tudzież odkażające), a i to w miarę potrzeby jedynie.
  • Katarzyna, przypuszczam, że jakby poszukać, to znajdą się i zwolennicy antybiotyków na ospę wietrzną :-q
  • @Aga - no, ma się rozumieć! Antybiotyk osłonowo, to podstawa. Wszakże najczęstsze powikłania ospy to: nadkażenie bakteryjne krost, zapalenie płuc, zapalenie ucha - a jak się zawczasu antybiotyk poda, to sprawa załatwiona... ;-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.