Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

rower dla dziecka

1356712

Komentarz

  • Mamy od tygodnia Puky LR M.
    Zdaję mi się że mam najniższe możliwe dziecko (geny) a i tak z każdym dniem z rowerem radzi sobie coraz lepiej.
    Kilka miesięcy temu widziałam na placu zabaw niską 2 latkę, która jeździła jak 3 latek. Okazało się, że ma starszego brata, który pociągnął ją przykładem.
    To, że jest niska i tak sobie radzi, przekonało mnie do zakupu tego modelu.

    Drewniane niskie rowerki to koszt rzędu > 700pln.
    Ten jest ponad połowę tańszy jako nowy.

    Wady:
    - niezabezpieczone śruby osi (zniszczy kafle w domu)
    - brak szybkozamykaczy na siodełko oraz kierownicę
  • Olu - dostałam rowerek od CartPud nie wiem jakiej jest marki ale jest malutki :) najpierw jeździła na bardzo obniżonym siodełku, teraz jeździ już tak jak ma być

    pierwszego dnia nie chciała dotknąć
    drugiego dotknęła
    trzeciego przewiozła na nim swoją lalkę
    a potem już poszło ;)

    zdecydowany postęp był jak na ulicy zobaczyła starszego kolegę i odpatrzyła jak się jeździ :)
    nie szaleje tak jak chłopcy, ale nasze spacery dużo przyspieszyły, potrafi już zachować równowagę, ale też się jeszcze przewraca (zwłaszcza zjeżdżając z górki)

    niestety rower też dużo leży na poboczu, po paru minutach jazdy słyszę: jus jezdzilam, poczeta tu na nas, my idziemy tam ;)
  • Szukam dobrego rowerka dla mojej prawie siedmiolatki
    Chłopcy jeżdżą na authotrze i meridzie - nie mamy zastrzeżeń. Rowery nie do zdarcia.
    Polecacie jakiś model szczególnie?
  • Nikt nie ma fajnego rowerka 24 cale?
  • nie wiem czy to 24 cale, ale ja mam, zólto czerwony, ale najlepiej go zobaczyć, tylko Wy z daleka od nas
  • Mańka  - chcemy kupić rowerek. Przeznaczyliśmy na to już pieniądze - tylko rady potrzebujemy, co kupić. Nie znam się na rowerach - a sprzedawcom nie za bardzo ufam.
  • @Prayboy niedawno sondował rowery, może się tu odezwie czy coś kupił
  • Crusader moze? To Puky dla wiekszych. Albo Bulls, mam taki od ca. 4 lat i moge tylko polecic, a widze, ze 24 cale rowniez produkuja. Albo Scott, z sentymentu. Tansza od Bullsa jest Merida, tez 24-ki sa na rynku. I Merida mi towarzyszyla wiernie przez lata, rower nie do zdarcia.
  • OlaodPawła, J. jeździ na Kettlerze, małym. Polecam, bo nisko siodełko.
  • edytowano maj 2014
    Szukam teraz rowerka dla chłopaka - 24 albo 26 cali najlepiej.
    Ma być dobry i tani.

    Do tej pory jeździł na Meridzie 20 cal. Może ktoś chciałby się pozbyć? Syn jeździ dość dużo - min. 14 km dziennie na służbę.  
  • A biegowe najmniejsze to jakie - szukam dla roczniaka ponad
  • tak, zakupiłem unibike dla córki. 

    A propos rowerków biegowych - zamiast wydawać na nie kasę wystarczy zwykły mały rowerek z... odkręconymi pedałami. Proste? Proste. I darmowe :-)
  • mamy biegowy - ale za duży dla roczniaka. Szukam takiego najmniejszego z dostępnych.

  • A propos biegowych - szukamy dla K. I mój mąż się przy pompowanych oponach upiera. Czy warto się upierać, czy piankowe też dobre?
  • Jak najmniejszy, to może być piankowy, bo dziecko jeździ wolniej, nie hamuje z piskiem, bo jeszcze nie potrafi. I szybciej wyrasta, więc nie zdąży opon zetrzeć na amen.
    Ale już większy radziłabym z pompowanymi, z wyżej wymienionych powodów. Albo, jeśli kupujesz rower z myślą o kolejnych dzieciach, to warto zainwestować.
  • Co do biegowych dla najmniejszych dzieci, to ważne jest pomierzenie dziecka od podłogi do kroku.
    Te pieluchowane mają gorzej, bo ok 2cm odpada na warstwę pieluchy.

    Z lewej strony jest kryterium wyszukiwawcze wg wysokości siodła:
    http://www.aktywnysmyk.pl/8-rowerki-biegowe#/

    W Decathlonie jest też tańszy rower NEW RUN RIDE, którego starszy model też był stosunkowo niski.
  • Pray, odkręcone pedały są ok na krótką metę - jako etap tuż przed nauczeniem się pedałowania - ale te kikuty odzierają nóżki.
  • Dla naszego niskiego, wtedy niespełna 2 latka, kupiliśmy na początku zeszłego lata biegowy z decathlona (używany w b.dobrym stanie) dużo się naszukałam najniższego w normalnej cenie - ten był jedyny, starszy miał pożyczoną biegówkę - śmigali oboje zeszły sezon - a teraz starszy (zanim skończył 4 lata) przesiadł się właściwie od ręki na zwykły z pedałami i śmiga, młodszy też próbuje - ale z racji swojej wagi i wielkości jeszcze preferuje biegowy (chłopcy nazwali rowerki "biegane" :) ) bo ciężko mu pedałować - ale ogólnie stałam się fanką biegówek - szczególnie jeśli chodzi o przemieszczenie się szybsze z młodszym - jakieś 2x szybciej :)
    jakby ktoś potrzebował to mogę zmierzyć w najniższym położeniu siodełka biegówkę z decathlona
    spostrzeżenie - bajery typu hamulce owszem - ze stromej górki - ale w normalnym terenie nie zostały użyte ani razu
  • A może ktoś właśnie się przesiadł na rowerek z pedałami i chce się pozbyc biegowego? Chętnie odkupię, taki na 3 latkę.


  • Najniższy jaki znalazłam to Puky, siodełko 30 cm od ziemi. Asia nosi rozmiar 86 i na taką dziewuszkę Puky jest idealny.
  • manna - ja bym brała z piankowymi kołami, zwłaszcza, jak dziecko po wertepach lubi jeździć, nie przebiją się na byle kolcu, no i lżejsze są, też podchodziłam do nich sceptycznie ale u nas się sprawdziły i rowerek nie do zdarcia, ale ja synów mam stąd te wertepy i chaszcze ;)

    bardziej by mi tak z perspektywy na hamulcu zależało, bo jednak z górki można się nieźle rozpędzić

  • my mamy najmniejszy dwukolowy puky i odradzam ten rozmiar... w sensie takim ze kupilismy go na dwa latka (ona duza) wtedy w ogole nie lapala a juz byla za duza na najnizsze ustawienie siodelka..raczej blisko max trza bylo ustawiac... na nastepny sezon zaczela smigac ale nozek prostych juz miec nie mogla...ale wszedzie nim jezdzila.. w tym roku ewidentnie za maly... kupilibysmy wiekszy ale cena odstrasza.... no moglibysmy sprzedac i kupic wiekszy na zawsze po prostu ale akos sie nie moge zdecydowac...

    z tymi 4kolowcami omal nie popelnilismy tego samego bledu... z opisu dla tosi bardziej pasowal pukylino ale po przymiarce u AB wyszlo ze wutch jest w sam raz..(wieksz).. no ale ja mam duze dzieci..
  • Trzeba przymierzyć, my też kupiliśmy dla dwulatki (2 lata i 2 m-ce), ale ona malutka, załapała od razu, ze sklepu już na nim wróciła i wydaje mi się, że dla niej jest idealny, na ten sezon będzie na pewno pasował. Ale fakt, rowerek sam w sobie jest naprawdę malutki.
  • dodam jeszcze ze fa ma juz wiekszy rower taki dorosly... i mam dysonans bo po to chcialam inwestowac w to puky zeby bez bocznych kolek sie obylo...a on troche duzy jest i bylam z nia raz i wspolpracy z pedalami brak zupelnie na razie... i nie wiem, mysalam zeby jej kupic/pozyczyc jakas tania wersje wiekszego biegacza, albo tani uzywany z pedalami malutki...zeby jednak zalapala bez bocznych, ale moze trzeba dokrecic kolka boczne do tego co ma (mam naciski takie zewnetrzne) i sie nie przejmowac..nech jezdzi?boje sie ze straci tyle czucia rownowagi co juz zalapala na malym pukim.. :/
  • uJauJa
    edytowano wrzesień 2014
    czy wasze dzieci jeżdżą na rowerkach w kasku?
    jeśli tak to w jakim?

    i może ktoś się zna ;)
    chciałabym kupić kask córce ale żeby był maksymalnie uniwersalny i na rower i na narty da się tak?

    edit: już wiem że chyba się nie da ;)

    a może ma ktoś do sprzedania kaski?
  • Wiosna idzie. Rowery ze strychu sciagamy. Watek podbijamy.
  • Aga mowisz ze ketlery kiepskie? Szkoda. Mialam upatrzonego na olx po sasiedzku. A dzisiaj puky ktos mi sprzed nosa na allegro sprzatnal. Pięć minut po wystawieniu. O minute za dlugo sie zastanawialam. Jak kliknelam na kup teraz to okazalo sie ze sie spoznilam o minute.
    Szukam roweru dla niskiego trzylatka. Chcialam punky L .
  • Moze ktos chce odspedac w rosadnej cenie ?
  • edytowano marzec 2015
    Hulajnoga micro mini2go dla malucha, fajna, tylko cena hmm, ale używana może być w rozsądnej cenie, "rośnie" razem z dzieckiem
    http://www.dadum.pl/micro-mini2go-niebieski.html
  • Znalazłam na olx, puky w rozsądnej cenie. Własnie nabyłam. Widać że maluch na nim szalał( stad rozsana cena) ale technicznie wszystko sprawne.
    cenny allegrowe mnie przerazaja.


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.