Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Komentarz

  • Skoro dziecko jest tylko jednym z wielu gadżetów, no to się montuje modne aplikacje, nie? 

    Obrzydliwe.
  • Ale aż wstyd się przyznać... jak jeszcze nie miałam dzieci to takie smoczki wydawały mi się ciekawą alternatywą :)
    Patrzę teraz na nie i się zastanawiam, co mi się w nich podobało! ha ha ha
    kurczę, własne dzieci zmieniły mnie bardzo!
  • Bo pewnie zobaczyłaś w swoim dziecku człowieka ;)
  • potworne ,wymyślił to chyba jakiś pomyleniec.
    Za darmo bym tego nie chciała.
    Z dzieci karykatury robić -wstyd
    [-X
  • obrzydlistwo
  • nie mam nic naprzeciwko, poza ogółna niechecuia do smoczka - słowem te nie sa mi bardziej paskudne niz inne
  • obrzydliwe.
  • Moje dziecjaki bez smoczkowe corka dostala na chrzes od chrzestbych sliczny z kamieniami swaworski tylko biedaki zapomnieli zapytac czy my cos takiego urzywamy ale nic sie nie stalo poczekal 2 lata i moja chrzesnica w polsce go dostala 18 lat temu w tym roku miala 18 i mowi ja go mam na pamiatke troche wyciagnienty heheheheh
  • A mnie to rozśmieszyło...

    Moje dzieci

    1-smoczek do 8 miesiąca

    2-nie używał w ogóle

    3-do 2 lat :( 

    4-do 6 miesiąca 

  • Przypomnijcie,od kiedy można dziecku podawać smoczek,po 6 tygodniach? U nas M. trochę ciamkała,głównie dostawała wychodząc na spacer,jak miała kilka miesięcy, na szczęście sama z niego zrezygnowała w wieku 7 mies.
  • Moje 4 starsze używały smoczka tak gdzieś do pół roku, najmłodszy w ogóle nie chciał. Jest i był od początku bardzo konkretny, po co mu smoczek z którego nic nie leci ? Wkurzał go tylko. Po prostu są różne dzieci i mają różne potrzeby, jedne usypiają ze smoczkiem lub paluchem,inne muszą być najedzone i zmęczone.
  • edytowano listopad 2015
    Tylko, że ja kupowałam typowe...a te z FB jakoś nie podobają mi się, na siłę oryginalne a w gruncie rzeczy....dziwne jakieś, ale są różne gusta a jestem przecież totalnym ciemnogrodem co się na modzie nie zna :P
  • @agnieszkamama ja dawalam smoczki dosc szybko bo juz po tygodniu. I dwoje starszych rezygnowalo ze smoczka w okolicy pierwszych urodzin zupelnie bezbolesnie. Najmlodszy syn ma 3 tyg i smoka tez ciagnie...wiem ze wczesnie daje smoka i podobno moze to spowodowac problemy z karmieniem piersia wiec tu juz rozwaz sama. Ja nie mialam problemow ani z kp ani z laktacja ale to chyba od dzieci zalezy.
  • edytowano listopad 2015
    Komentarz moich dzieci do zalinkowanych smoczków: (cytuję) bleee, fuja ;)
    mój najmłodszy nie był smoczkowy, ale tak ssał paluchy, że mu się czerwone między palcami zrobiło :( kupiłam zwykłe smoczki i zaskoczył. Oczywiście paluchy nadal pcha do paszczy, ale już mniej. Za chwilę skończy 9 mies. Od 2 miesięcy nie karmię piersią.
    Edit: pozostała piątka raczej bez wad zgryzu zależnych od smoczka.
  • edytowano listopad 2015
    Z tymi wadami zgryzu to nie do końca wina smoczków. Moje starsze zasypiały ze smoczkami i nie mają wad zgryzu, ja za to mam straszny wręcz gigantyczny tyłozgryz. W pewnym sensie jest to genetyczne bo parę osób w mojej rodzinie tak ma ( aż dziwne, że dzieci nie odziedziczyły), z drugiej - trzymałam w buzi paluchy bo z tego co mama mi mówiła to nakrzyczała na nią jakaś pielęgniarka, że dzieciom smoczków nie wolno bo błe i mama się posłuchała gdyż byłam pierwsza a mama chciała być perfekcyjna.
    W średniowieczu oczywiście nie dawano smoczków bo kauczuk odkryto później ale dawano niemowlętom do usypiania szmatki z zawiniętymi w nie ziarenkami maku ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.