Jaki film warto obejrzeć?

12357132

Komentarz

• a mogłabyś polecić coś jeszcze z ciekawego współczesnego kina fr?
    od paru lat nie jestem na bieżąco, a niedługo więcej wieczorów wspólnie spędzanych z mężem...:wink:
  • Ten też jest całkiem, całkiem

Ten sam aktor (Kad Merad) w roli głównej.
  • "Czarny kot,biały kot"
    Było?
  • "Kolacja dla palantów" - komedia franc., film stary i podobno ogólnie znany - ale ja dopiero teraz obejrzalam, wiec jakby ktoś był tak samo opóźniony jak ja, to polecam :bigsmile:

świetna gra aktorska, zabawne dialogi, jest to adaptacja sztuki - wiec zachowany jest taki trochę "teatralny" klimat.
  • matka-Olka:
    "Czarny kot,biały kot"
    Było?
    a, to akurat było, przynajmniej u nas:)
  • Madika:
    "Kolacja dla palantów" - komedia franc., film stary i podobno ogólnie znany - ale ja dopiero teraz obejrzalam, wiec jakby ktoś był tak samo opóźniony jak ja, to polecam :bigsmile:

świetna gra aktorska, zabawne dialogi, jest to adaptacja sztuki - wiec zachowany jest taki trochę "teatralny" klimat.
    sztuki "kolacja dla głupca", może? byłam na tym w teatrze - bardzo się uśmiałam :)))
  • Lila, musze sie zastanowic nad czyms godnym polecenia, bo chaly nie bede proponowac, a niestety, ostatnio sporo tego.

Mam!!! Le premier jour du reste de ta vie Film o rodzinie, takiej prawdziwej, bez makijazu. Zaraz dolacze opis, bo cos mi wolno komp chodzi :wink:

http://www.allocine.fr/film/fichefilm_gen_cfilm=127836.html

kolejne tytuly to LOL http://www.allocine.fr/film/fichefilm_gen_cfilm=134003.html

Z tego samego podworka, czyli o wspolczesnej mlodziezy, jej trudnych relacjach z doroslymi, o problemach dzieci z rozbitych rodzin
    Une semaine sur deux http://www.allocine.fr/film/fichefilm_gen_cfilm=140501.html czyli dzisiejsza Francja :confused:
  • Ostatnio uśmiałam się do łez na Kołysance Machulskiego, wrażenie na mnie zrobił crash, czyli po polsku miasto gniewu
  • ale dla wyłapania niektórych drobiazgów, trzeba znać trochę Francuzów
    --------------------------------------
    podobno tłumaczenia są jak piękne kobiety

My oglądaliśmy jakiś czas temu Million Dollar Hotel http://www.youtube.com/watch?v=hQ-XKz0eNb8
  • Ostatni ogladane a ciekawe:

"Pursuit of Happyness"-W pogoni za szczęściem" 2006

"Book of Eli" - Księga ocalenia 2010
  • Mikuś:
    A ja sie usmiałam na filmie "CZłowiek,który sie gapil na kozy"
    My z Belfrem tez- aczkolwiek nie jest to kino ambitne. Zależy czy ktoś lubi taki humor, super nas to odstresowało. "Jeszcze dalej niż północ" też nam się bardzo podobało, ale uwaga: nie wolno popełniać naszego błędu i oglądać w pokoju przylegającym do pokoju dziecka, bo całą siłą woli musieliśmy się powstrzymywać od śmiechu :)
    Baaardzo polecam do obejrzenia w romantyczny wieczór z mężem (tylko mój jakoś nie chciał) "Zatańcz ze mną". Nie lubię Richarda Geera, ale co tam. Powiem tak: jakby mój kochany Belfer postąpił jak główny bohater w pewnym momencie, a mianowicie ubrał się w smoking, przyniósł mi czerwoną różę i zrobił mi tę niespodziankę i porwał do tańca, to co mi tam, mogłabym w kolejną ciążę potem zajść :shamed: (tak, wiem, banalne). Z "babskiego" romantycznego kina obowiązkowo "Ostatni Mohikanin" - uwielbiam muzykę z filmu i facetów z długimi włosami :heartsabove: (jak ktoś widział Belfra - to wie :))
    Bardzo podobały mi się też "Historie kuchenne" Benta Hamera i pełen czarnego humoru "Przekręt" Guya (tak się pisze? :ah: ) Ritchiego.

My wieczorami lubimy oglądać seriale sf, ostatnio skończyliśmy Star Trek Voyager, i wróciliśmy do Stargate tym razem Universe. Z poważniejszych seriali bardzo dobry to "Kompania braci" (wojenny).
  • a propos seriali, widział ktoś "Ekipę"?? A Holland i jeszcze jej córki i trzeciej reżyserki?
  • Przypomniało mi się, w związku z cytatem, który Joa wkleiła w innym wątku:

Film "Cienista dolina", w pewnym sensie fragment z biografii C.S. Lewisa, genialna jak dla mnie gra A. Hopkinsa
  • W związku z "Cienistą doliną" przypomniało mi się "Porozmawiaj z nią" Almodovara i "Pokój syna" Nanni Moretti. Mało chrześcijańskie, o cierpieniu.
  • Zgon na pogrzebie. Świetny.
  • no to mi się przypomniał "Motyl i skafander" - taki przeciw eutanazji
  • No to jeszcze w temacie: "Choć goni nas czas".
  • A widzieliście może ''Chłopiec z pasiastej piżamie"??
  • Uprzedzam, że "Zgon na pogrzebie" to komedia.
  • a mnie się przypomniało jeszcze " 4 piętro".
  • Kiedy Wy macie czas oglądać te filmy ? :cool::wink:
  • Jak dzieci już śpią. Ja w ogóle przeniosłam aktywność na nocną część dnia.
  • Odrobinka Leśna:
    a mnie się przypomniało jeszcze " 4 piętro".
    no to mi się przypomniały "4 pokoje"
  • A mnie szósty zmysł,Siedem,Apollo 13:wink:
  • piąty element, dziewięc, dwanaście małp
    Podziękowali 1Thorgal
  • Odyseja kosmiczna 2001 :bigsmile:
  • Trzynasty posterunek...
  • Ósma pieczęć
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.