Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki film warto obejrzeć?

194959799100106

Komentarz

  • @Monika73 a widziałaś to:

    Chyba tematyka podobna do tej, którą ostatnio oglądałaś. 

  • Nietykalni ?

  • Siedem sióstr 
  • edytowano lipiec 2018
    ,,Uśpieni''. Bardzo brutalny, ale niezwykle poruszający.

    I jeszcze ,,Dom dla mojej córki'' na podstawie książki ,,Gwiazdy prowadzą do domu'' Luanne Rice. Piękny film o samotnej matce wychowującej bardzo chorą córkę. Książka też niesamowita, przynajmniej dla mnie.

    Podziękowali 1Mle
  • No i zawsze polskie filmy, zwłaszcza te współczesne: ,,Dług'', ,,Skazany na bluesa'', ,,Plac Zbawiciela'', ,,Wymyk'', wszystkie Smarzowskiego. Jak dla mnie wszystkie wymienione bardzo mocne, bo jednak też w dużym stopniu prawdziwe, nawet jeśli przerysowane. Po wszystkich nie mogłam spać. 
  • @Hope -jeszcze nie widziałam , dzięki .
  • Oglądałam wczoraj dreszczo- romansidło:
    "Bezpieczna przystań" 
    Wzruszający ale i trzymający w napięciu!
  • polecam Kaliber
  • dałam się namówić na dramę kryminalną, detektywistyczną
    nie żałuję :) 
    dowiedziałam się, że jest ktoś taki jak profiler policyjny
    i daje mi to do myślenia 

    "Signal" dostępna na dramaqueen.pl
     

  • In Spe powiedział(a):
    dałam się namówić na dramę kryminalną, detektywistyczną
    nie żałuję :) 
    dowiedziałam się, że jest ktoś taki jak profiler policyjny
    i daje mi to do myślenia 

    "Signal" dostępna na dramaqueen.pl
     

    Też polecam! Wg mnie jest to jeden z najlepszych seriali kryminalnych ostatnich lat.

    Jak ktoś chce zacząć swoją przygodę z koreańskimi serialami, to ten będzie idealny na początek.
    Zupełnie inna kultura i jeżeli ktoś nie lubi 'scen' w serialach, to będzie dla niego idealne (koreańska cenzura w telewizji ma się tam jeszcze dobrze ;) ).

    @InSpe ; polecam jeszcze serial God's Gift -14 days - o matce próbującej zmienić los swojego dziecka - jak przeczyta sie opis, to można lekko się przestraszyć, ale serial też jest bardzo, bardzo dobry. A z tych nowszych to Tunnel - po części na faktach, o łapaniu seryjnego mordercy z lat. 80.

    Polecam też moje uwielbiane Respond 1994 i 1988 (lub Answer czy Reply zależy na jakiej stronie ;) ). Genialne seriale o rodzinie i przyjaciołach i odwołanie się do 'smaczków' lat 80. i 90. typu kolejki do automatu z telefonem żeby zadzwonić do rodziców, no i samo przedstawienie rodziców i ich relacje, to bajka ;) Rzecz jasna wszystko osadzone w realiach koreańskich, ale o dziwo, w niczym to nie przeszkadza i często robi się ciepło na sercu wspominając sobie jak to kiedyś było :smile: 

    Wszystko do znalezienia albo na tej stronie, którą podałaś, albo na stronie dramaonline.pl
    Podziękowali 1In Spe
  • edytowano lipiec 2018
    ojej dziękuję :smiley: 
    nie sądziłam, że ktoś stąd, z naszego forum  ogląda tamtejsze dramy 
    ale jaja :D
  • edytowano lipiec 2018
    aaaa ….  te Respond 1988 i 1994 to wiem o które filmy chodzi  :)
    oglądaliśmy rodzinnie z łezką w oku
    na dodatek mój mąż urodził się w tej dzielnicy gdzie dzieje się akcja

    przyznam, że niełatwo namówić mnie na oglądanie czegokolowiek bo niespecjalnie lubię tak spędzać czas, ale oglądałam ostatnio jeszcze "Defendant"2017 i polecam :)

  • Siedem minut po północy - mocny , bez scen !!!
  • Może ktoś wybiera się na "Kler"?  B)
    Obejrzałam dziś w kinie zwiastun i jestem dość zdegustowana. Smarzowskiemu w tym wydaniu jakby bliżej do Vegi i jego Botoksu. No ale to tylko zwiastun, a obsada jest rewelacyjna, więc choćby dla Gajosa i Braciaka kiedyś obejrzę.

  • "Twój Vincent" - bardzo polecam
  • Bylismy wczoraj z naszymi osiemnastkami na filmie:
    Bardzo polecam, wesoły, mądry film.

    Podziękowali 1Gosia5
  • Obejrzalam Zimną Wojnę  Pawlikowskiego. Fajne zdjęcia , muzyka i tło . Historia totalniie pusta. I barwa glosu Aski nie bardzo nadaje się do jazzu.
  • Obejrzałam w końcu dokumentalnego Pielgrzyma - o drodze Marka Kamińskiego do Santiago.  Szczery do bólu ...Nie sama trasa była ważna .Strasznie mi było żal tego człowieka , widać było jak się życiowo nie może odnaleźć ...Ale może inni mają inne odczucia.
  • Pierwszy człowiek. O Neilu Armstrongu. Polecam.
    Podziękowali 2joanna_1991 Subiektywna
  • edytowano październik 2018
    Polecicie jakiś spokojny serial?
    Jesteśmy po "Położnych", "Paradise (Wszystko dla Pań?)" i "Downtown Abbey" BBC.
    Co tu oglądać dalej z przyjaciółką?
    Może być kostiumowe, ale nie musi. Domyślam się, że o mądre ciężko, byle głupie nie było :) Poratujecie?

    Od siebie z ostatnio oglądanych: sensacja z 2018: Bejrut. Pomysł na film (nie wiem czy on na faktach?) i kreacja głównego bohatera zrobiła na mnie wrażenie.
  • 1. Ja zaczęłam oglądać właśnie "The Crown" https://www.filmweb.pl/serial/The+Crown-2016-747284 .
    Jestem dopiero po 3 odcinkach, serial jak do tej pory na bardzo dobrym poziomie. Akcja rozpoczyna się w 1947 roku, więc są elementy "kostiumowości". Zresztą "Z pamiętnika położnej" (super serial!) to lata 50.

    2. Klimatyczny był miniserial "Piknik pod Wiszącą Skałą" - remake filmu z lat 70. Tam jest rok 1900 i Australia. https://www.filmweb.pl/serial/Piknik+pod+Wiszącą+Skałą-2018-788358

    3. Świetny pod względem aktorstwa i klimatu miniserial "Wielkie kłamstewka". Jednak to są czasy współczesne. https://www.filmweb.pl/serial/Wielkie+kłamstewka-2017-745557

    4. Jako bardzo przyjemny, rozgrywający się w latach 40. na angielskiej prowincji zapamiętałam serial "Życie w Cranford". https://www.filmweb.pl/serial/Życie+w+Cranford-2007-434676

    5. Ponoć podobny do "Życia w Cranford" jest "Home fires" https://www.filmweb.pl/serial/Home+Fires-2015-743422 Akcja ma rozgrywać się w Wielkiej Brytanii, na wsi podczas II wojny. Jeszcze nie oglądałam.

    4 z tych 5 seriali są dostępne w internecie jak się pogrzebie, co do 1 nie jestem pewna.










    Podziękowali 1wiesia
  • Mi się bardzo, bardzo podobał serial Dr Martin, o lekarzu, który osiadł na angielskiej prowincji, niby nie kostiumowy, ale klimat starego filmu i trochę humoru, wzruszeń.
    Podziękowali 1wiesia
  • Pierwsze odcinki takie sobie, ale potem się rozkręca i jest super.
    Podziękowali 1wiesia
  • ostatnio dałam się namówić na "Last Princess" 
    autentyczna postać, prawdziwa historia
    polecam :) 

    https://www.dramaqueen.pl/film/koreanski/the-last-princess/
    Podziękowali 1wiesia
  • Poldark z seriali. ☺ 
    Kornwalia koniec 18 stulecia. Generalnie obyczajówka, przyjemne dla oka. Czy spokojny, to nie wiem
    Podziękowali 1wiesia
  • Wow @joanna_1991 dzięki! Bardzo pomocna lista!

    @Zuzapola - kojarzę Dr Martin ze starej TV - dzięki za przypomnienie!

    @dana - a co do Poldark: pośmiać się można? W sumie to też o humor nam chodzi, po ciężkim dniu ;) Żeby smuty nie były typu, trup się ściele gęsto...
    Podziękowali 1Zuzapola
  • Właśnie znalazłam na yt oryginalną wersję serialu, który moje uczennice b.lubiły (panny ok.12 roku życia), jeszcze nie sprawdzałam, czy cały, ale może czyjeś dzieci byłyby zainteresowane? :) W polskiej wersji zwał się "H2O - wystarczy kropla"



  • edytowano listopad 2018
    @wiesia koniec XVIII w. główny bohater wraca z wojny w Ameryce do domu do Kornwalii. Jego ojciec zmarł a ukochana wychodzi za mąż za jego kuzyna. Nie zdradzam szczegółów. To wszystko dzieje się w pierwszym odcinku. Jest piękna Kornwalia i muzyka.  Świetne kostiumy i charakteryzacja bohaterów. Miłe dla oka. Kolejny kostiumowy serial BBC wart obejrzenia.  Ale to nie jest serial komediowy, choć zabawne sytuacje się pojawiają.  
    Podziękowali 1wiesia
  • "Love, Lies" 
    tutuł może wydawać się taki nijaki, ale film ciekawy, smutny, zaskakujący ( do ostatniej chwili)
    polecam baaardzo

    https://www.dramaqueen.pl/film/koreanski/love-lies/#odcinek-1
  • "I, Tonya" o łyżwiarkach figurowych z lat 90. Trochę pokręcony, nie z dziećmi (wulgaryzmy, niepoukładane życie)... ale sama historia elektryzowała 20 lat temu świat, myślę że warto obejrzeć. Tak z 7/10.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.