Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

O co chodzi z Thermomixem?

1101113151619

Komentarz

  • Tak ten z większą mi są 4.5l A użytkowej 3 litry i ma 3 lata gwarancji.Nie wiem do kiedy promocja
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Do kiedy ta promocja?
    Milamama powiedział(a):
    Ja tez lidlomix polecam, mam ten tańszy 3 rok, używam codziennie, nie gotuje w nim zupy, bo za mała misa, ale warzywa na zupę potnie w 4 sekundy, czy na surówkę, ziemniaki surowe na sine kluski w kilka sekund, drożdżowe tak wyrobione, ze nie ma sobie równych, na pizzę, na ciasto, na pampuchy- później do pojemnika na parę, bajka nie robota. Bardzo polecam 
    Ale te warzywa na zupę to w kostkę potnie czy na przysłowiową sieczkę?
  • Predikata powiedział(a):
    @PaniWiosna mam speedcooka. Cały polski. Robi to co TM. Mocno tańszy.
    @Predikata a czym się różni ten speedcook od polecanego tu lidlowego silvercresta? Jaką ma pojemność misy? I jaka cena?
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Do kiedy ta promocja?
    Milamama powiedział(a):
    Ja tez lidlomix polecam, mam ten tańszy 3 rok, używam codziennie, nie gotuje w nim zupy, bo za mała misa, ale warzywa na zupę potnie w 4 sekundy, czy na surówkę, ziemniaki surowe na sine kluski w kilka sekund, drożdżowe tak wyrobione, ze nie ma sobie równych, na pizzę, na ciasto, na pampuchy- później do pojemnika na parę, bajka nie robota. Bardzo polecam 
    Ale te warzywa na zupę to w kostkę potnie czy na przysłowiową sieczkę?
    Kroi w sieczke. 
  • No i to mnie właśnie nie przekonuje. Ja tradycjonalistką w tematach kulinarnych jestem ;) Wielokrotnie temat zakupu tego urządzenia wraca i za każdym razem nie mogę się zdecydować.
    Podziękowali 1babka4
  • Może nie sieczka, ale na pewno nie w równa kosteczkę. Super robi się zupy kremy w Th. Korzystam dość często, choć mój sprzęt z Lidla, okazał się być dość awaryjny.  
  • Awaryjny? Tzn?
  • Przekonajcie mnie, że jej mi niezbędny do życia, to może w końcu kupię :D
  • Podejrzewam, że nie jest niezbędny. ;)
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Trzy razy dawałam go do naprawy. Fakt, że serwis dobry i szybki. No i ja mam starszy model.
  • Skatarzyna powiedział(a):
    Podejrzewam, że nie jest niezbędny. ;)
    Zwłaszcza jak masz już rozne urządzenia kuchenne.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Pochowałam inne urządzenia i nieczęsto wyciągam, lidlomix wiele zastępuje, jest jeden, cały czas pod ręka, stoi na blacie. Warzywa tnie w takie nieregularne kawałki, drobniej lub grubiej, zależy od ciebie, jutro wstawię zdjęcie, w zupie właściwie nie ma różnicy. Moj się nie psuł dotychczas, siostra miała problem z nożami, serwis dobry i szybki. Aha, i naorawde nie mam prowizji od reklamy <span>:smiley:</span>
  • @Małgorzata32 nie mam pojęcia czym się różni, bo nie prowadziłam porównań. Chciałam kupić używanego TM, pojechałam do @uJa, ona akurat była po zakupie speedcooka. Popatrzyłam, coś w nim zrobiłam i uznałam, że biorę. 1995 kosztował.
    tnie na sieczkę. Ale ma przystawkę do cięcia w kostkę, tyle że nie brałam. Kostkę robię rękami ;)
  • Pojemność misy niewielka, coś koło 2,5 litra.
  • Peem tak, choć chyba się już powtarzam.
    Dostaliśmy Thermomixa w ramach prezentu ślubnego. I tak, jest dla nas niezastąpiony w: wyrabianiu ciasta na pierogi, na pizzę, na chleb. Dosłownie niezastąpiony. Wyrabia genialne te ciasta. Szybko i na temat. W życiu bym nie robiła tych ciast ręcznie.
    Dotyczy to też ciasta na naleśniki - bez zabawy i bez grudek. Rozniesie wszystko. Robię w nim też majonez - szybko i bez ryzyka, że się zważy (tzn.) nigdy mi się nie zważył.
    Zdarzało mi się robić w nim masło.
    Kiedyś dostałam czarne zamrożone porzeczki i chciałam je sobie zrobić na mus z cukrem. Rewelacja. W pół minuty miałam, co chciałam.
    Do mielenia ziaren wszelkiego typu czy cukru, czy soli - na pył. Do robienia przypraw na sucho i mokro - kiedyś był tu taki przepis na mielone warzywa. Zamiast mielić w maszynce - poszło w Therm. 
    Warzywa też często w nim tnę na tę sieczkę - do gulaszy warzywnych.
    Do musów owocowych/warzywnych - świetny.

    Ale generalnie nie umiem go używać do gotowania. (Inna rzecz, że ja raczej w ogóle nie umiem gotować... może w tym tkwić "clou" problemu ;-)). Mogłabym bez  niego żyć, ale bywa z nim dużo łatwiej i szybciej. 


  • edytowano grudzień 2019
    Tak się zastanawiam - jak mam kenwooda chefa to co dodatkowo ma do zaoferowania thermomix czy coś podobnego? Czy w ogóle warto o nim myśleć?
  • beabea powiedział(a):
    Tak się zastanawiam - jak mam kenwooda chefa to co dodatkowo ma do zaoferowania thermomix czy coś podobnego? Czy w ogóle warto o nim myśleć?
    @beabea myśl! Może razem szybciej cos wymyślimy. Cięcie warzyw na sieczkę- minus Wyrabianie ciast- na plus.
  • edytowano grudzień 2019
    Ale ciasto wyrobi mikser planetarny za 2-3 stówy. Dobrze wyrobi i dużo. 
    Mnie trudno przekonać. Chyba żeby cudo miało 10litrow pojemności ;)
    Podziękowali 2Małgorzata32 Monira
  • edytowano grudzień 2019
    To jeszcze niech ktos w kwestii gotowania się wypowie. Co w nim gotujecie? Nie rozważałabym zakupu, ale dwa dni temu znalazłam schowane zapomniane pieniądze-3/4 potrzebnej kwoty, zawsze to coś ;)
  • Robiłam dżemy, sosy, gulasze, zupy . Teraz jakoś już rzadko gotuje. Thermomix zastępuje mi za to maszynkę do mielenia, wyrabia ciasta kruche, na gofry, na naleśniki. 
  • O, jeszcze owsianka gotuje rano :)
  • A wi-fi to po co?
  • Połączenie z Internetem. Ściągasz przepisy i wyświetla Ci się po kolei co i w jakich ilościach dodajesz. U mnie brak takiej funkcji.
  • edytowano grudzień 2019
    A "wgranych" przepisów w nim nie ma? Jak nie będzie w domu wi-fi to nie ugotuję? ;) Przepraszam, że tak mieszam, ale to trochę z przekory. Owsianka na plus ;)
  • @Wanda ty jesteś przekonana?
  • edytowano grudzień 2019
    @Małgorzata32, takie znalezisko przyjemna rzecz;)
    No własnie, gotuje, ale jak ugotować w nim zupę na 4-5 osób?
  • @beabea, podobno można.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.