Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

O co chodzi z Thermomixem?

1356719

Komentarz

  • edytowano grudzień 2014
    Czy za pomocą termomixu da się
    - ugotować obiad dla 7 osób (chłopaczyska dorastające, więc jedzą dużo)
    - ile by to zajęło czasu?
    - jak długo gotuje się zupa?

    Jakieś nowe doświadczenia?

  • I jak to jest z drożdżowym, że wyrabia szybko?
    Ktoś wie jak szybko?
  • Szybko wyrabia, ale zupy nie ugotujesz dla tylu osób. Ja dla naszej 4 (w tym 3 latka i 2 latek) zupy robię tak, ze w thermo siekam warzywa i tyle. robię przyprawy. CZasem gotuję na parze... ciasta tam wyrabiam to fakt.

    Na dzień dziesiejszy bym wolała coś większego :)

    Jak masz możliwosć idz na warsztaty z gotowania. Przekonasz się co thermo może i czy to coś dla CIebie :)
  • Ja dla rodziny 7-8 osobowej gotuję zupę w garze, który ma 9 litrów. Thermomix, po powiększeniu ma chyba 2,2 l. Mogłabym w nim najwyżej ryż na śniadanie dla dzieci ugotować.
    Względem ciasta - maszyna, którą mam ma dzieżę o pojemności prawie 7 l, a i to bywa dla nas za mało.
    Generalnie, Thermomix nie jest urządzeniem dla dużej rodziny. To wynalazek dla Singli i DINKów.
  • @Katarzyna a jaką masz maszynę do ciasta?
  • Mam maszynę do wszystkiego, a nie tylko do ciasta ;-)
    Taką:
    image
  • Jaki model?
    że tak bezpardonowo Ci w gary zajrzę?
  • Stary, już takich nie robią. Teraz odpowiednikiem mojego jest ten ze zdjęcia, czyli Major Titanum. Drogi, ale, MSZ, wart swojej ceny. Pozbyłam się z domu wszelkiego drobnego AGD poza żyrafą.
  • Fajne 8->
  • Wszysko w życiu ci sie uda
    Kiedy kupisz sprzęt kenwooda
  • Też chce taki :)
  • O,a ja marzę o Kitchen Aid,i te kolory ma cudne,dzieżę ma dużą,i niezniszczalny chyba jest -mam znajomych,którzy po rodzicach swoich jeszcze mają i działa bez zarzutu.
    Zakup na wiele lat,chociaż ta cena i tak trochę przegięta.
  • Który KitchenAid jest naj?
  • Ciekawe, jak robiono pasty, domowe budynie i kisiele przed wyprodukowaniem thermomixu.
  • edytowano grudzień 2014
    dłużej

  • KitchenAid ma 300 W mocy. Moja żyrafa ma dwa razy tyle...
  • 300W ??? @-)

    Ja potrzebuję sprzęt, który wyrobi mi bardzo gęste ciasto, jak kruche, na pierniki itp.
    Który da radę?
  • edytowano grudzień 2014
    Moj ręczny blender ma 600W. To minimum.
  • edytowano grudzień 2014
    Sama się zdziwiłam, jak na stronie KitchenAida wyczytałam tę moc. U mnie 1500W, więc się nie boję, że przy cięższej robocie padnie. A zadaję mu wyrabianie chleba z 3 kg mąki czasem. O KitchenAidzie piszą na stronie, że można max kilogram mąki wsypać. Słabo, jak dla mojej żarłocznej rodziny.
  • Rzeczywiście słabo. Moja maszyna do chleba, w której wyrabiam drożdżowe jest na 1,5kg mąki (za mało, ale większych nie było), dwa pióra do mieszania i 1600W.
  • Moc w Kitchan aid nie przekłada się i nie porównuje z innymi urządzeniami. To inna technologia. Trzeba poczytwać żeby się wypowiadać. Mam kitchen aid i inne urzadzenia o znacznie większej mocy. I Kiciuś wymiata. I ze wzgledu na misę, robi się ciasto chlebowe z 1.5 kg mąki tylko. Ale on jest do normalnych domowych warunków.
  • A to ciekawe z tą technologią. @apolonia daje sobie radę z bardzo gęstym ciastem?
  • edytowano grudzień 2014
    W mojej poprzedniej pracy używałam kitchena, nawet nie podejrzewałąm,że ma tylko 300 W, naprawdę chodzi jak złoto,wyrabia wszystko super- u nas byl w użyciu kilkanaście razy dziennie i zero problemów.
    Teraz mam Boscha z dodatkowymi jakimiś nakładkami, krajalnicami i dużej mocy ,i już dwa razy musiałam dokupować końcówkę do mieszania ciast, bo się po prostu stopiła - część metalowa jest wtopiona plastik i to się ukręca,  nie jestem zadowolona,ani z pojemności dzieży, ani z wykonania.
    Wielu moich znajomych tutaj ma kitchena, to jeden popularniejszych sprzętów, a Islandczycy pieką bardzo dużo, i nie słyszałam jeszcze, by się komus zepsuł,czy żeby ktoś był niezadowolony.
    Więcej- we większości kuchni szkolnych, restauracyjnych używają też kitchena, widocznie jest tam zastosowana jakaś technologia, przekładnie, czy coś, że ta moc wystarcza, nie wiem, nie znam się.


  • Daje radę. Chociaż czasem wygląda jakby"się męczył" trochę się trzęsie, ale on tak ma i nie trzeba się tym przejmować. 
    Ja mam wszystkie inne sprzęty w domu do mielenia, przecierania, sokowirówki i inne dlatego kitchaind kupiłam co tu gadać ze względów wizualnych głównie;) NO i jako mikser się sprawdza. 
    Natomiast jakby ktoś chciał mieć wielofuncyjny robot to polecam Kenwooda, bo z przystawkami kupi si,ę go za 2,500 zl czyli tyle co sam mikser kitchenaid i ma większa pojemność misy.  
  • Tak chodzi o przekładnie silnika. Ale ja mało techniczna jestem wiec nie wytłumaczę o co chodzi.
  • Coś mi się kojarzy,że @Mańka miała okazję pracować z kitchenem,i zachwycona była,to już profesjonalna opinia,no nie ? :-)
  • Ja i tak wolę mojego Kenwooda. Po pierwsze, wszystko w jednym (choć widziałam, że do Kiciusia też już sporo akcesoriów można dokupić). Po drugie, dzieża większa - 6,7 l.
  • łał
    co tu wybrać?
    mam jeszcze czas do marca/kwietnia jak bogaty zwrot podatku dostanę
    na kenwooda wystarczy mi zarobków i dzieci of koz
    :D
    a może jednak wybiorę wczasy zamiast kuchennych gratów 

    bardziej domatorka i smakoszka jestem hmmmm
  • Osiołkowi (pardon Oślicy? ;) ) w żłobie dano... :-)

  • Ja mam dostać Kenwood 960 pod choinkę. Uważam, że to przesada finansowa, ale się uparli. Tam jest końcówka do mielenia mięsa. Sądzicie, że kupi się przystawkę do kiełbasy?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.