Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Homeschoolersi są the best! (2)

1356792

Komentarz

  • edytowano sierpień 2012
    Arletta - ja sama nieco wymiękłam przed egzaminami  i kilka godzin poświęciliśmy na naukę.  A chciałam być twarda do końca. Kilka godzin starczyło by bardzo dobrze zdać egzamin. Serio.

    Jeśli już chcecie czegoś takiego malucha nauczyć - błagam, nie kupujcie tych bezsensownych podręczników. To strata kasy. Można za to zaopatrzyć się w Grammar Rhymes Zarańskiej (z fajną płytką) i np. coś z De domo (dla ucznia). W zupełności wystarczy (nawet odważę sie napisać, że na całą podstawówkę, nie tylko pierwsze trzy klasy)
    I uczymy nie pojedynczych słów, lecz całych zdań w obcych języku najlepiej. Chodzi o to, by coś umieli powiedzieć, gdy będzie taka potrzeba - poprosić , zapytać, opowiedzieć o sobie. A nie, by znali nazwy wszystkich zwierząt.


  • coś z De domo (dla ucznia)

    a możesz cos polecić-wybacz tą nachalność
  • edytowano sierpień 2012
    Arletta - to jest niezłe. Ja mam cały pakiet - wydaje mi się sensowny.

    http://www.angielskidlarodzicow.pl/

    Seria składa się z kilku książeczek -  dla przedszkolaka, ucznia, licealisty + są też wydania specjalne, np. wakacje. Każda książka składa się z serii scenek - nie takich wydumanych jak w podręcznikach. Mamy rozdziały od scenek przy stole do wizyty w zoo czy muzeum. To seria książek dla rodziców uczących dzieci w domu. Myślę, że może się przydać. No, i to takie tradycyjne książeczki - skromnie wydane, bez zdjęć, na zwykłym papierze. Najpierw przeglądnijcie je w księgarni, żeby się nie rozczarować - na pewno są w Empikach


    Płyty niestety słabe - zbyt szybo podawany materiał, nie ma miejsca na powtarzanie. Trudno.

    A Zarańska ma fajna tę gramatykę - właśnie dla małych dzieci,z podstawówki. No nie wiem  - jest wiele innych, też sensownych książek, ale ja robię program minimum.

    O ta:
    http://merlin.pl/Grammar-Rhymes_Joanna-Zaranska/browse/product/1,686305.html?skad=saqvvfenpn&gclid=CI7Skc-ikbICFWLHtAodxBUA2A
  • Mam pytanie czy ktoś z Was ma dzieci w szkole Zakrzewskich?

    Przypominam się ze swoim pytaniem.
    Bo po ostatniej wizycie w szkole i porzeanalizowaniu oferty pod kątem Weroniki chyba mimo wszystko łatwiej nam będzie edukować ją domowo. Decyzja wprawdzie nie zapadła, ale...
  • edytowano sierpień 2012

    a z ciekawości zapytam, bo spotkałam się z taką opinią, że po to w dziciństwie uczy się dzieci języka, żeby w przyszłości łatwiej radziły sobie z wymowa bądź co bądź obcych zgłosek? myślicie że to prawda?

    mój starszak ma świetną wymowę po angielsku i ciągle jakichś słówek używa normalnie w zabawie, i hiszpańskich słówek też - my trochę w ciągu roku podróżujemy za graicę i jemu to sie bardzo podoba

    ja myślałam, żeby uczyć go języka tak jak kiedyś bywało - czyli np english monday i w poniedziałki mówimy do siebie w domu po angielsku (całą rodziną), bo klepanie tych słówek w szkole to jakiś absurd dla mnie

     

    a i kupiliśmy pierwszy numer naucz mnie mamo i mój trzylatek zachwycony, cały zeszycik przerobiony  - a taki z niego hobbit co najchętniej by latał cały dzień z kawałkiem drewna udającym pistolet ;)

  • Arletta - to samo, bo to stara, dobra książka. Ale polecam z płytami, nie pamiętam, czy do tych starszych była dołączona.

    AB - nie ma co się zastanawiać. Katechizm korespondencyjny lub też katecheza  z bractwa. Świetna sprawa.
  • edytowano sierpień 2012
    Arletta, stare wydanie ma ładniejsze ilustrację, pamiętam dobrze, jak powstawały :D Rzeczywiście dawno to było! 
  • AB - ja mam dawny podręcznik do religii w pdf ale nie umiem wstawić...
  • AB a czy funkcjonuje dalej katechizm korespondencyjny proponowany na forum?
  • We Wrocławiu zdaje sie był.Lila albo Kondrat pewnie by cos wiedzieli.
  • Mam pytanie czy ktoś z Was ma dzieci w szkole Zakrzewskich?

    Przypominam się ze swoim pytaniem.
    Bo po ostatniej wizycie w szkole i porzeanalizowaniu oferty pod kątem Weroniki chyba mimo wszystko łatwiej nam będzie edukować ją domowo. Decyzja wprawdzie nie zapadła, ale...
    Małgorzato - wieczorem priva Ci napiszę w temacie - a jak mi przypomnisz to tylko lepiej - teraz nike mam czasu...
  • @Małgorzata32 - wysłałam priv
  • A może któraś z Mam od pierwszaków z Wilanowa to orgowa mama też? - tak się zastanawiam :)
  • Ja z własnego doświadczenia odradzam wczesny angielski. Wciskano mi , bo rodzice ambitni, od 1 klasy , szybko się znudziłam i byłam w ciągłej opozycji do nauki tego jezyka jeszcze wiele lat. Za to sama chciałam się uczyć niemieckiego jako nastolatka i trzymałam się go konsekwentnie. Angielskim władam jako tako, a myślę, że przydałoby sie lepiej. Pewnie szybciej bym to zrozumiała, gdybym sie jako dzieciak nie zniechęciła.
  • Słuchajcie! Dostałam dziś 
    Wykaz przedmiotów, z których odbędą się egzaminy w roku szkolnym 2012/2013

    Szkoła podstawowa klasy IV-VI
    - j. polski
    - j. angielski
    - historia
    - matematyka
    - przyroda
    - informatyka
    Oprócz tego wymagane jest przystąpienie do egzaminu zewnętrznego w klasie VI szkoły podstawowej.

    A co z pozostałymi przedmiotami- muzyka, plastyka, itp...?
    Czy na świadectwie będą oceny tylko z tych przedmiotów?
    Pytam, bo trochę mnie dziwi taka sytuacja. Jak w normalnej szkole rozważaliśmy egzamin klasyfikacyjny, to dostaliśmy informację, że będzie obejmował wszystkie przedmioty- także te artystyczne.
  • Czy przy opcji powrotu dziecka do szkoły nie bedzie problemu, że nie zaliczyło (zdawało) wszystkiego?
  • @AB - może porozmawiaj w szkole - u nas raczej przełożyli by wam na jeden dzień ze względu na odległość - warto spróbować, szczególnie, że to egz w młodszych klasach - mało absorbujące nauczycieli :)
  • AB, u nas egz. z katechezy w kl. I wyglądał tak, że dziecko miało znać na pamięć odpowiedzi na 3 pytania wytłuszczone w każdej katechezie (Brat wysyłał 3 na miesiąc). Ta instrukcja rzeczywiście poważnie wygląda, ale jest w niej napisane, że mamy prawo do aż 2 egz. poprawkowych ;)

  • Słuchajcie! Dostałam dziś 
    Wykaz przedmiotów, z których odbędą się egzaminy w roku szkolnym 2012/2013

    Szkoła podstawowa klasy IV-VI
    - j. polski
    - j. angielski
    - historia
    - matematyka
    - przyroda
    - informatyka
    Oprócz tego wymagane jest przystąpienie do egzaminu zewnętrznego w klasie VI szkoły podstawowej.

    A co z pozostałymi przedmiotami- muzyka, plastyka, itp...?
    Czy na świadectwie będą oceny tylko z tych przedmiotów?
    Pytam, bo trochę mnie dziwi taka sytuacja. Jak w normalnej szkole rozważaliśmy egzamin klasyfikacyjny, to dostaliśmy informację, że będzie obejmował wszystkie przedmioty- także te artystyczne.
    Czy przy opcji powrotu dziecka do szkoły nie bedzie problemu, że nie zaliczyło (zdawało) wszystkiego?
    Ponawiam pytanie!
    Jak to jest od strony formalnej?
  • nie zalicza się przedmiotów artystycznych i w-f w ED. 
    To już wiem.
    Ale czy potem nie ma problemów, jak dziecko wraca do systemu szkoły?
  • Agnieszka63

    Dziękuję za dobre słowo i przepraszam, że odpisuję z opóźnieniem.

    Syn jest uczniem Gimnazjum Klasycznego im.św.Tomasza z Akwinu w Józefowie, a córka jest w Szkole Podstawowej im.Świętej Rodziny w Radości.

    Za nami pierwsze dni nauki.Dzieje się tak wiele ciekawych rzeczy z nami i w nas, że trudno  to opisać.

     

     

    :)
  • Naprawdę?

    Chodzi o mnie?

    Ależ się cieszę

    :D
  •   w drugiej  klasie
  • ależ ten świat mały

    więc jesteśmy  cztery z tego forum które mamy dzieci w tej samej szkole w tej samej klasie

  • żeby nie było to niech same się odezwą ;)
  • nie chodzi o Wandę :-)

    a odnośnie dyrekcji to szczerze mówiąc nie wiem

  • Wando, dyrektor się zmienił.
  • edytowano wrzesień 2012

     

    a kto jeszcze?

    Mój syn. Na rozpoczęciu roku naliczyłam 4 uczniów stacjonarnych, więc nas domowych jest więcej. :)>- . 

  • edytowano wrzesień 2012
    .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.