Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

11011131516370

Komentarz

  • @AB, jak diagnostyka twojej Julki?
  • @MagdaCH ja miałam takie coś ok.miesiąc po porodzie te bóle i zapal.tarczycy potem taka słabość i poty doszły .
  • W styczniu juz całkowicie skonczylam karmić a teraz zaczelam chudnac i pocic i zle spać? To tarczycowe tematy?
  • Zrób asiao badania jak najszybciej...
    ja miałam zlewne poty nocne okropne.
  • Ja tych potów nie mam, ani nie chudnę niestety!
    Ale zdecydowanie podejrzewam ten rzut łuszczycowy - był…by to pierwszy połóg bez niego. Nie mniej badania sobie zrobię, tylko się trochę odbiję od dna - bo mała cały czas przy piersi - po godzinnej sesji potrafi jeszcze butle mleka sztucznego wypić. Ani z jednego ani z drugiego nie rezygnuje. Jesteśmy więc póki co ściśle związane ze sobą związane, to mało powiedziane.
    Na razie cieszę się, że lek zadziałał i stan zapalny mija.
  • Mam pytanie odnośnie przepukliny kresy białej. Chyba u męża się pojawiła. Czy konieczna jest zawsze operacja? Czy jak nie jest dokuczliwe to można z tym "chodzić". Puki co nie boli go normalnie, tylko po ćwiczeniach troszkę jest odczuwalna. Zrezygnować ma z ćwiczeń? Jak napnie brzuch wyczuwalne jest podłużne zgubienie nad pępkiem do mostka, więc to chyba to.
  • Jak nie przeszkadza, to spokojnie można nic z tym nie robić.
  • @Hanq wyślij męża do fizjoterapeuty, pokaże ćwiczenia na wzmocnienie brzucha tak aby pomóc, a nie pogłębić problemu :)
  • Proszę o poradę!
    Mój 16 miesięczny
    synek Od wczoraj ma ospę. Na jednej powiece górnej wyszły 2 krosteczki,zauważyłam też, że to oczko jest bardzo zaczerwienione. Martwię się,czy aby nie pojawia się tam krostka. Czytałam,że krostka na galce ocznej jest bardzo niebezpieczna i konieczna jest natychmiastowa konsultacja lekarska. Czy gdybym ją zauważyła,to mam od razu jechać na pogotowie,czy poczekać do rana? Dziękuję!
  • nie pomogę ale upne , u nas oczy były omijane przez krosty
  • Dzięki Diana,już rozmawiałam z lekarzem!
  • @anulaczarnula
    oznacz ferrytynę, bo z wyników obstawiam anemię z niedoboru żelaza
  • Zaraz się umawiam do lekarza, ale napiszcie, czy ktoś może miał z tym problem... U córeczki 10 letniej jedna pierś zaczyna rosnąć, ale wyczuwalna jest bardzo twarda nie wiem jak to określić ... nie guzek, ale twarda masa, z 2cm szeroka, czy tak może być przy dojrzewaniu?
  • Aż wstyd mi zapytać,bo jestem kompletnie zielona w kwestii tarczycy. Jednak po lekturze Waszych postów zaczęłam się zastanawiać,czy z moją tarczycą wszystko w porządku. Niby wartości ref.mieszczą się w normie,Ale lepiej zapytam: Hormon tyreotrop. 1.057,wolna trojjodotyron. 4.21,wolna tyroksyna 15.44. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź!
  • Mam pytanie. Synek zadrapal mnie w oko, mam uszkodzona rogowke, dostalam Tobrex masc. Przed zalozeniem opatrunku z mascia bylo w miare ok (ostry dyzur) a po zalozeniu oko bardziej zaczelo bolec, powieka jest bardziej spuchnieta a oko bardziej czerwone I znow mocniej boli. Czy tak moze byc przy uszkodzeniu rogowki, czy powinno sie polepszac? Uszkodzenie mialo miejsce wczoraj rano, masc stosuje od poznego wieczora.
  • @asia dziękuję , bardzo mnie to martwi, pocieszyłaś, że nie musi być coś złego..
  • Ja często mam problemy z rogówką. Raczej samoistne, choć raz córka włożyła mi palec w oko i przez 2 dni nic nie widziałam :) Nie zdiagnozuję Twojego przypadku, choć wydaje mi się, że jeśli jest uszkodzona rogówka, to nie powinno być gorzej po podaniu leków. Lek, który dostałaś działa bakteriobójczo. Ja bym wpuszczała coś, co będzie tą rogówkę łagodzić i goić. Wg. mnie świetne jest bepanthen eye, można wpuszczać często, keratostill, solcoseryl żel, ale on jest na receptę, goi błyskawicznie oraz maści z vit a+e np. vitapos.
  • Ja kiedyś miałam silną reakcję alergiczną na zwykłą maść przy zapaleniu spojówek. Z okiem zrobiła się katastrofa. Niestety nie pamiętam co to była za maś, ani ta która mnie uczuliła ani ta która pomogła.
  • Co do probiotyków - kupiłam Dicoflor w kroplach, ale jakież to drogie. Za 5 ml zapłaciłam 10GPB. To musi być takie drogie? Czy tu apteki mają taki narzut? Może w Pl to tańsze jest?
  • Mi się wydaje, że płaciłam ok. 30 zł ale to było już jakiś czas temu.
  • 39 zł za 5 ml
  • 26,99 zł w cefarmie 24h
  • Dicoflor w kroplach jest b. drogi. Dla niemowląt się stosuje. Ten dla starszych tańszy, ale też drogi.
  • A co jest najlepiej kupić? Żeby było tanie, wydajne, itp? No i krople najlepiej, albo kapsułki, pod warunkiem, że z kapsułki można wylać na łyżkę i wypic, bo nie połkną.
  • @mamua

    ja mialam to samo-corka zadrapala mi oko. masc i krople pomogly ale dopiero po dwoch dniach moglam otworzyc oko bez okropnego bolu.
    do dzisiaj mam z tym okiem problem jak np.za szybko z rana je otworze
  • @szczurzysko ja zawartość kapsułki mieszałam z moim mlekiem i dawałam łyżeczką, da się, ale krople łatwiej podać.
  • Ale to duże dzieci. Jedno tylko jest karmione, ale to duże dziecko, ma 2 lata i normalnie je i pije. Zmieszać w końcu mogę z wodą. Ciekawiło mnie tylko czy te kapsułki można rozebrać, co by ich nie połykać.
  • Mam kłopot i lekarz dziś go nie rozwiązał, tylko jeszcze mnie wkurzył :(
    W sob i ndz miałam bóle w klatce piersiowej po prawej stronie, tak nad piersią. Strasznie mnie kłuło coś i momentami był taki ból, że ciężko było mi oddychać i miałam taki spłycony oddech. Nie mogłam uleżeć, mogłam tylko siedzieć. Podniesienie dziecka graniczyło z cudem. W pon już nic mnie nie bolało. Dziś byłam na wizycie u lekarza, bo dopiero dostałam termin. Lekarz osłuchał, powiedział, że coś świszcze, ale po drugiej stronie niż mnie boli i że to wygląda jakby na zap.oskrzeli, ale On NIE WIE co ze mną zrobić. Dał skierowanie na rtg i mówi: "Proszę jutro przyjść ze zdjęciem". Powiedziałam mu, że tak szybko wizyty na rtg pewnie nie dostane, no ale ok. Poszłam do recepcji okazało się, że wizyta jest wolna za 1,5h. Poszłam pani od razu mnie przyjęła, bo nie było ludzi. Dała mi zdjęcie, ale opis powiedziała, że za 3 dni będzie w komp u lekarza. No to mówie ok. Idę z powrotem do lekarza, no bo skoro mam to zdjęcie, to od razu może zerknie. Spotkałam go na korytarzu, jak wracał do gab i mówie, że mam zdj. A on mi, że czekamy na opis i wtedy mam się zgłosić... no ręce mi opadły...
    Czy interniści teraz już nie potrafią zanalizować zdjęcia???? :(:(

    Czy ktoś miewał takie bóle, wie z czego mogą się brać???
    Mam hipoteze, że może na tle nerwowym, ale skoro nie do końca osłuchowo jest ok to może po prostu od tego?
  • @Anulcia, na priwa ci nr tel wyślę, do 18 dziś odbieram.
  • ja zastąpiłam dicoflor floractinem, skłąd bakteriowy taki sam (dodatki inne), a połowę tańszy
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.