Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1266267269271272370

Komentarz

  • Ok. Ja też bym obserwowała.
    Podziękowali 1mamuma
  • Dziekuje. Uspokoilyscie mnie, bo juz zaczelam myslec, ze wyrodna jestem i zaniedbuje dziecko. 
    Podziękowali 1madzikg
  • Co to może być jak po posiłkach robi się słabo. Badania na cukrzycę były robione i są w normie.
  • Po ostrej rwie kulszowej 3 tygodnie na aulin eferalgan codeine.
    Wczoraj pokonczylo się wszystko.
    I ból wszystkiego się zaczął.
    Mięśni szczegolnie.
    Czy to trzeba przetrzymac??
  • Co mogę dać 2 latce na zapalenie układu moczowego? Nie ma gorączki, ale widać, że mocno ją szczypie. Ogrzewamy ją termoforem lub suszarką, żeby łatwiej było się załatwić, ale chcielibyśmy też od środka zadziałać.
  • Podbijam. Proszę napiszcie coś, wiem że na pewno już było, ale wyszukiwarka orgowa nie działa jak trzeba i gdy wyszukuję ZUM to podswietlają się wyrazy typu roZUMiem, w ten sposób nie znajdę odpowiedzi.
  • @kika0  sok z żurawiny, taki z apteki, moim zorawit pomaga ale nie wiem, czy w syropie jest. Dużo ciepłego do picia, wit C, odstawić cukier. Może nasiadówki z rumianku ciepłego?
    Podziękowali 1kika0
  • Jak wzmocnić organizm przed bardzo ciężką operacją . 
  • Odpadla malej pepowina, ale wygladalo, jakby nie do konca przyschlo. Na srodku pepka jest taka zielonkawo-zolta kropka (kolor taki jak miala pepowina jak sie mala urodzila). To jest normalne? Martwie sie, bo reszcie odpadal kikut po 2-3 tyg, a tu po tygodniu.
  • Upne watek. Przy pepku jest troszke krwi przyschnietej. Ale nie w srodku, tylko naokoloo.
  • Mojemu jednemu też tak wcześnie odpadło, trochę się potem paprało- tylko przecierałam spirytusem- zachowało się finalnie jak strup przy zwykłej rance.Ale stracha miałam jak zaczeło czerwienić się i w moim odczuciu podchodzić lekko ropką od środka właśnie.  Lekarz był tego dnia na patronażu i mnie uspokajał, że tak bywa...
    Podziękowali 1mamuma
  • @Agnicha nie pomogę w tym przypadku,nie robimy takiego szczegółowego badania kału,ani w poprzednich labach gdzie pracowałam,nie mam żadnego doświadczenia. Jedynie o pasożytach bądź krwi utajonej w kale mogłabym się powymądrzać i tyle jeśli chodzi o praktykę.
  • Mądre głowy.... Córka 8 lat, ból brzucha lekko z lewej pod zebrami.od 3 dni 37.2-37.8. apetyt bardzo słaby. Biegunki, wymiotów brak.Ten ból nie jakiś silny bo bawi sie itp choć jest markotna ewidentnie. 

    Coś mówiła że mniej boli jak nie oddycha, a jak oddycha to bardziej, o łopatce dziś też wspominała że z tyłu boli.

    Nosz kurcze ona ( i pozostali) praktycznie nie choruje, rota nigdy nie miała brzuch jej nie bolał. 

    Gardlo też mowi że boli i chyba zaczerwienione jest. Kataru iikaszlu brak Dała jej probiotyki czosnek i miete.

    Skąd ten brzuch? Co można jeszcze zrobić?

  • Floractin 20 kaps kupuje w necie czasem za 8-9 zł można dostać, kupuje po 10 op od razu
  • czy robilybyscie cokolwiek (prócz obserwacji) w przypadku znalezienia nieprzyczepionego kleszcza na skórze? Był z dzieckiem 21mcy ok 11h lub bardziej 3h.
    Badania jakieś kleszcza? Chyba nie co?
  • Czy złamanie żeber u 80 letniego Pana może być niebezpieczne, w sensie zagrażać jego zyciu?
  • @kika0 ,prześwietlenie trzeba zrobić, bo różnie bywa. Samo złamanie, bez uszkodzenia innych narządów chyba nie. Ale nieprzyjemne mocno...
    Podziękowali 1kika0
  • Był w szpitalu i wypisał się na własne rządanie. Badania miał robione. Zastanawiam się na ile niebezpieczne jest jego samodzielnie przebywanie w domu bez opieki.
    Podziękowali 1madzikg
  • Nie powinno, boleć będzie napewno... Ale rozumiem, że do tej pory mieszkał sam bez opieki... Więc i teraz da radę... Moja koleżanka z pracy złamała niedawno żebra... Ta z kolei nie chciała iść do lekarza  B)
    Podziękowali 1kika0
  • Corce po złamaniu piszczeli i strzałkowej chyba kość się krzywo zrosla choć lekarze na zdjęciu nic nie stwierdzili, dopiero po moich uwagach przyjrzeli się nodze i jest o 10 stopni bardziej odchylona od drugiej. Mówili je to jeszcze mieści się w normie i że u dzieci często samo się naprostowuje i żeby dać czas. Nie zlecili żadnej fizjoterapii, kompletnie nic tylko za pół roku do kontroli u jakiegoś grubszego specjalisty. I nie wiem czy im wierzyć czy gdzieś indziej szukać ratunku. Ktoś miał podobnie może? Złamanie było nietypowe i wg mnie kość sie trochę nadlala , bo już  idzie 4 miesiąc od wypadku a do końca niezrośnięta jest - wg lekarzy ok. W Polsce jak byłam na kontroli to sugerował lekarz że coś nie tak, że gips za luźny ale w sumie nic nie kazał robić z tą nogą. Noga nie boli Chic czasami córka kustyka i krzywo stopę kładzie jakby na kostce chodziła. Co robic?
  • Nie wiem jakie są normy ale... ja bym skonsultowała z tą grubszą rybą już i zwróciła się do fizjoterapełty skoro młoda kuśtyka. Mogły się zastać mięśnie a ona z obawy podświadomej nawykowo może źle stawiać stopę.  Mój syn miał skomplikowane złamanie ręki, składane operacyjnie trzy lata temu. Bardzo długi czas w miejscu złamania miałam wrażenie, że ręka "skręca". Było dobrze ale mięśnie osłabione i takie wrażenie. Teraz już mięśnie się rozrosły i ręka jest " prosta", widać tylko blizny tam gdzie kości powyłaziły...
    Podziękowali 2Hanq Nika76
  • Wizytę dopiero w marcu mamy a do fizjoterapeuty bez skierowania się nie dostaniemy-taka służba zdrowia tutaj. Noga była mierzona takim specjalnym kątownikiem. Mięśnie już prawie odbudowane. szukałam jakichś info w necie ale nic nie znalazłam na ten temat dotyczący dzieci.
  • A nie dasz rady pokazać jej jakiemuś dobremu lokalnemu fizjo w gabinecie prywatnym? No terminy państwowe każdy wie jakie są ale jak młoda faktycznie ma lęk i nawykowo stawia tak te nogi to sobie  utrwali sposób chodzenia i będzie bardzo duży problem. Podczas wizyty po oględzinach powinna dostać ćwiczenia do robienia w domu. Po złamaniach to czekanie na rehabilitację już niejednego inwalidą uczyniło a przynajmniej wydłużyło powrót do zdrowia...
  • Ponadto u dzieci jest tendencja stwierdzania, że młode ruchliwe to samo sie zrehabilituje. Raczej standardowo trudno wydębić skierowania na wizyty rehabilitacyjne czy jakieś zalecenia ćwiaczeniowe. Podobno potem masa przykurczy wychodzi w praniu...
  • Tylko nie mieszkam w Pl i tutaj nie ma takiego czegoś jak prywatna służba zdrowia. Już próbowałam z niemowlakiem prywatnie do fizjo i wszędzie chcieli skierowanie a czas oczekiwania średnio 5 tyg.
  • No to faktycznie problem  :/ Chyba, że wybierasz się z wizytą do kraju to można spróbować umówić wizytę. 
  • Schodzi coś z nosa?
    Alergia?
    Podziękowali 1Nika76
  • Za suche powietrze, oddycha ustami i jak wszystko wyscnie to drapie w gardle i kaszle. Taka teoria ale u nas bywało, iż nawilżanie pomagało - acz raczej w sezonie grzewczym.
    Podziękowali 1Nika76
  • u naszej trzylatki pojawiły się parcia na pęcherz i niemożność wysikania się. Pojawia się to od kilku dni, sporadycznie. Poza tym normalnie sika. Zrobiłam badanie ogólne moczu, jest ok. Cewka moczowa też nie wygląda na zaczerwienioną. Jaka może być przyczyna? Coś na tle nerwowym, alergia?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.