Czy jest na sali lekarz?

1267268270272273320

Komentarz

• Mam suchy duszący kaszel. Poradźcie proszę jakiś syrop czy coś :) bo się uduszę. Dodam żem matka karmiącą.
  • @awia mi pomagają: inhalacje z soli fizjologicznej + 2krople aromatolu/amolu, zimny mokry okład na klatkę piersiową na to suchy gruby ręcznik i pod kołdrą się wygrzać aż mokre zrobi się gorące, powolne ssanie /żucie kawałka kłącza imbiru, często pić bardzo cieple płyny, duże dawki witaminy C. Generalnie system jest taki, żeby max co 2 godz coś z tych rzeczy robić, tj. wspomagać organizm w walce. Ale fakt, że przy karmieniu i maluchach trudno czasem sobie tyle czasu poświęcić.
    Podziękowali 1awia
  • Nie mam inhalatora :( spróbuję z imbirem i ręcznikiem mokrym- choć to chyba będzie jakiś horror ;)
  • Ręcznik jest super, tylko pierwszy kontakt jest... wymagający. ;)
  • Całkiem przyjemne uczucie :) się wygrzewam.
  • Czy ktos z Was robil dziecku ok 5 letniemu rezonans i/lub EEG? Jak dziecko przetrwalo? Wylezalo, czy byl problem? Na EEG musi miec oczy zamkniete, ogolnie jesli chodzi o badania, to on sie slucha ladnie. A przy rezonansie nie balo sie dziecko halasu? Chcialabym, zeby udalo sie bez narkozy. Jakies podpowiedzi jak dziecko przygotowac do tych dwoch badan?
  • Na EEG  Marta musiała spać, miała wtedy ok 1 rok, umówiłam się na godzinę kiedy sypiała,  w środku badania się przebudziła i przez chwilę musiałam jej dać pierś żeby się nie ruszała i udało się :)
    A a pro po ropy pod paznokciem- maczanie we wrzątku plus w szałwi- efekt uzdrowienia murowany ! Dzięki za rady !
    K

Podziękowali 2mamuma Agnicha
  • Ma ktoś doświadczenie z ziołami które rozpuszczają załogi zolciowe
    Jakiś durny attykul dorwalam gdzie babka dieta wysoko tłuszczową leczy kamienie... Żółta oliwa i takie tam... Językiem napisane to takim że głowa boli ;)
    Ale o ziołach chciałem się dowiedziec
    Sok z cytryny? Słyszał ktoś. 
  • Słyszał. Dość znana jest kuracja solą Epsom, oliwą i sokiem z cytryny.

• @Katarzyna mi chodzi bardziej o zioła
    O soku z cytryny slyszalam
    Nie szkodzi
    Ale oliwa żółtka i takie tam to nie inte rysuje mnie
    Zioła.... 
  • rowachol 
    prawie zioła ;)
    Podziękowali 2Agnicha madzikg
  • Nie słyszałam 
  • to jest mieszanka olejków o działaniu m.in rozkurczowym na drogi żółciowe,  częściowo rozpuszczają kamienie 
  • Już poczytałam dzięki  <3
  • Moja mama miala kiedys kamienie ale nie pamietam dokladnie gdzie umiejscowione, uzywala Fitolizynę taka pastę I zjadala duze ilosci czerwonych porzeczek z wlasnego ogrodka I wyleczyla się. Jednak nie pamietam czy jeszcze cos stosowala, ale zawsze mowila ze to dzieki porzeczkom bo one chyba zawieraja jakis kwas co rozpuszcza kamienie.

• fitolizyna na nerki
    Podziękowali 1Agnicha
  • Ziołami polecanymi przy schorzeniach wątroby, woreczka żółciowego, w tym kamieni żółciowych są m.in. kurkuma (może być stosowana również jako przyprawa do potraw), a także lebiodka pospolita (oregano) i mniszek lekarski - tu lepiej jednak albo zebrać samemu (obecnie można znaleźć i zbierać korzeń mniszka) lub kupić w aptece bądź zielarni. Przy czym są to zioła skuteczne, ale działające łagodnie i stosować trzeba przez dłuższy czas. Są również zioła działające szybko jak np. glistnik, ale z nimi trzeba ostrożnie i raczej pod kontrolą lekarza bądź fitoterapeuty, żeby sobie nie zaszkodzić zamiast pomóc. Wtedy stosuje je się krótkotrwale.
    Dodam jednak, że w praktyce nie stosowałam, bo nie musiałam. Choć znając wielokierunkowość działania trzech pierwszych wymienionych przeze mnie ziół, śmiało każdy może je stosować, bez obaw o jakiekolwiek przeciwwskazania.
    Podziękowali 1Agnicha
  • Co na suchy kaszel, na ktory nie pomaga zaden syrop wykrztuśny?
  • A może raczej przeciwkaszlowy a nie wykrztusny

Podziękowali 2madzikg chabrowa
  • O ja wam polecę jedna rzecz. Anna moje charczała od 3 tygodni. Tak bardzo płytki próbowała kaszlnąć, ewidentne cos w gardle. Popsikałam jej 1 dzien glosal i jak ręką odjął. Można w ciąży i karmiąc.
  • @Małgorzata32 na suchy kaszel stosujemy preparaty przeciwkaszlowe, a na mokry, odrywający się wykrztuśne. Te ostatnie podajemy do 16-17 godziny.
    Podziękowali 2ola_g Agnicha
  • edytowano 31 styczeń
    No tak stosuję.

Wlasnie widze, ze w moim poprzednim wpisie jest wykrztusny zamiast p.kaszlowy.

Wszelkie syropy w ciagu dnia tylko.
    Ale noce są najgorsze. 
    Przyznaje, ze chyba jeszcze nigdy w zyciu nie miałam takiego kaszlu. 
    W dzien da się wytrzymac.

Moze jakies domowe sposoby?
  • Jak kaszel chce mnie zabić to biorę thiocodin ale to chyba średnio zdrowe.
  • Tylko, ze wiecie...ja nie w Pl.
    Zapasy sie konczą.
    Do lekarza nie bardzo mi po drodze (zwykle to ostatecznosc)
    A w tutejszych specyfikach powszechnie dostepnych nie bardzo sie wyznaję.
     Licze, ze przejdzie. A jak nie to moze pod koniec tygodnia jednak odwiedze medyka.
  • poszukaj preparatów z kodeiną lub z dekstrometorfanem, ewentualnie syropu sosnowego
  • Inhalacje np. z soli fizjologicznej nebulizatorem 2-3 razy dziennie-u nas zawsze szybko kaszle przepędza.
  • Jak masz możliwość nalewka z Propolisu
    Mi pomoglo
    Mężowi nie
  • Czy ktoś mi może podpowiedzieć jak wygląda badanie wzroku u okulisty u 1,5 roczniaka? 
  • Nie wiem czy chcesz wiedzieć. U nas 3 Panie pielęgniarki i ja trzymałyśmy Annę na sile a pani badała. Uroczo było. Generalnie badanie jest na sile. Dno oka plus komputerowe badanie ostrości widzenia. Dno oka raczej zawsze na sile w tym wieku, moze jak dziecko jest wyjątkowo współpracujące da sie po dobroci ale jak gadał z tymi pielęgniarkami przepraszając je po badaniu to Pani mówiła ze raczej zawsze tak to wygląda.
    Podziękowali 1mamlu
  • Od 8 miesięcy dziecka chodzimy regularnie
    Nie pamiętam aby byli na sile
    Fakt że Pani doktor bardzo obecną a z dziećmi 
    Pamiętam że kilka razy nawet bez atropiny udało sie
    Badamy dno oka
    Okulistyczne to komputerowo 
    Potem jak dziecko już współpracuje to pokazuje co widzi
    Podziękowali 2andora mamlu
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.