Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1268269271273274370

Komentarz

  • @mamuma wymocz w Rivanolu. A jak to nie będzie skutkowało to jeszcze jakąś maść z antybiotykiem, np. Maxibiotic, Tribiotic, Polibiotic... Jak nie to chirurg, ale nie do obcięcia nogi :wink: tylko żeby oczyścił ranę i jak będzie trzeba to zdjął płytkę paznokciową.
    Podziękowali 1mamuma
  • Słowo DOBRY jest kluczowe... Ale zrywanie płytki to ostateczna, ostateczność.
  • Ja miałam robione USg podczas karmienia w Gdańsku ale to było  w szpitalu na sorze.
  • Walczyłam u synka 3 tygodnie z wyrastającym paznokciem, lekarka kazała moczyć 2 razy dziennie w gorącej wodzie, z mydłem odsuwać wał, potem betadine maść, założyć opatrunek. Betadine to coś podobnego do jodyny, tylko mniej brudzi i w maści.
    Podziękowali 1mamuma
  • Zapomniałam, jeszcze w gabinecie lapisowala chorą tkankę, to też bardzo pomogło.
    Podziękowali 1mamuma
  • Czy ma ktoś doświadczenia w sprawie diagnostyki w kierunku tężyczki? 
  • coś mi się mi kojarzy,  że @beabea ; o tym. pisała... ale jeśli pokrecilan to przepraszam
    Podziękowali 1September
  • Jutro idę do rodzinnego i chcę się dobrze przygotować do tej wizyty żeby kolejny raz nie zostałam zbyta. 
  • edytowano listopad 2018
    @September , to chyba już po ptakach... Zajrzałam tu dopiero dzisiaj.
    Diagnostyka w kierunku tężyczki -
    1) najlepsza próba tężyczkowa - zleca neurolog lub można prywatnie - chyba okolo 100-120 zł.
    2) pośrednio rodzinny może zlecając (zresztą przy dodatniej próbie tężyczkowej też potem trzeba wykonać): poziom wapnia zjonizowanego i całkowitego, potasu, magnezu, wit D3 (najczęściej bada się 25 (OH) D total), ponadto warto zrobić TSH i PTH (parathormon) oraz witaminy B12 i kwas foliowy (często się źle czujemy przy ich niedoborach).
    Niektóre badania z krwi niestety nie mieszczą się w koszyku POZ i może je zlecać specjalista.
    Podziękowali 1September
  • edytowano listopad 2018
    @beabea dzięki, teraz wiem co dopisać do listy badań. Częsc już robiłam i teraz dalej bawię się w dr Hausa. 
    Lekarka po wysłuchaniu mnie i szczegółowym wywiadzie stwierdziła, że próba tężyczkowa niepotrzebna bo mam ewidentne objawy i ataki tężyczkowe. Ostatnio częściej i sama chciałabym poznać przyczynę dlaczego tak się dzieje. Po niedzieli zrobię zlecone badania i mam nadzieje, że coś wyjdzie żebym mogła wreszcie rozpocząć jakieś skuteczne leczenie.
    Podziękowali 1beabea
  • @September warto próbę tezyczkowa zrobić. Ja płaciłam 200 zł 3 lata temu. Ważny jest rodzaj tezyczki. U mnie utajona wyszła przy wynikach w normie. No może poza lekką niedoczynnoscia tarczycy.
    Podziękowali 1September
  • Neurolog? Rodzinny sobie z tym nie poradzi? 
  • @Bea dopiero zauważyłam wpis. U mnie typowych objawów nie było tych co internet wymienia. Stosowałam suplementację plus dietę bezglutenową  i bezmleczna żeby poprawić przyswajalnosc składników odzywczych. Kąpiele magnezowe  plus oliwke choć nie każdy wierzy w ich skuteczność. Nad morzem zawsze mi się poprawia. Nauczyłam się też dużo rzeczy odpuszczać czyli dużo pracy z sobą i eliminacja stresów do minimum. Ja u siebie nawet SM podejrzewałam bo objawy takie niejednoznaczne dlatego po badaniu na tężyczkę trochę ulgę poczułam. Teraz jest dużo lepiej ale ciągle zdaza się cierpnięcie kończyn czy słabość mięśni,czucie opaczne,  bole nadgarstków, mgła mózgowa. Mi tężyczka ujawniła w połogu - taka powazna. Pamiętam jak się bałam że dziecko upuszcze bo nie miałam siły w rekach i te dziwne ataki. Jak potem dokładnie zaczęłam analizować mój przypadek to już od dziecinstwa pojedyncze objawy występowały ale lekarz jak zwykle lekceważył. 
    Podziękowali 2September AgaMaria
  • edytowano listopad 2018
    Zaczerwienienie okolic intymnych i chyba upławy u 4-letniej dziewczynki? Od dwóch tygodni leczymy, najpierw Clotrimazol, potem doszedł Fluconazole w syropie, a od tygodnia Pimafucort i dalej jest problem. Co robić? Badanie moczu ok.

    Oglądanie\badanie przez lekarza raczej będzie ciężkie, bo nawet mi się nie daje dotknąć, posmarowanie kremem to krzyk i łzy, nie chcę jej fundować traumy.
  • Jednak do gina dziecięcego bym poszła. Może posiew warto zrobić, żeby leczenie nie było w ciemno.
    z metod domowych - nasiadówki w wywarze z kory dębu polecam. Mogą przynieść ulgę. I probiotyki. A z diety wykluczyć cukier i nieprzekwaszone mleko.
    Podziękowali 1weronika85
  • U nas swędzenie okolic intymnych i mnóstwo płaczu wynikało ze zmiany płynu do kąpieli. Teraz jesteśmy wierni jednemu sprawdzonemu i wszędzie ze sobą wozimy.
    Podziękowali 1weronika85
  • @weronika85 ;

    U nas upławy i zaczerwienienie było spowodowane infekcją nabytą w przedszkolu. Jako, ze tutaj nie ma dziecięcego gina to był gp, pobranie posiewu i terapia.
    Podziękowali 1weronika85
  • @Kobieta właśnie też podejrzewam, że przyniosła coś z przedszkola :( W środę idziemy do gina...
  • Coś o białej paście do zębów słyszałam albo czosnku. Choć my Hascovir stosujemy
  • edytowano listopad 2018
    Ból głowy u córki lat 8. Jakiś czas temu zgłaszała co kilka dni ból głowy .Zmian w zachowaniu specjalnie nie widziałam. Tzn bawiła się itp.

    Okulista dał okulary do czytania. Neurolog zbadał było ok w czerwcu, zrobił EEG też ok i powiedziała że napięciowe. Teraz często zapomina o tych okularach ale sama nie wiem...

    Jakiś czas był spokój, teraz od kilku dni codziennie prawie mówi że boli głowa. Czasem się położy ale ogólnie normalnie się bawi, szaleje, tańczy chodzi na judo. Sama nie wiem.... Neurolog pewnie każe rezonans robic (tak było u starszego syna który też się skarżył że 2 lata temu, badanie nic nie wykazało, bóle się skonczyly(). Może to jakieś rozwojowe?  Ten ból chyba silny nie jest... No bawi się itp. Teraz to mówi o tym jakby ją ciagle bolało ... Może to jakieś psychologiczne jest? Np.  Wyszła radosna z treningu, powiedziała że po będzie robić szpagaty i się rozciągać i dodała że nadal ja głowa boli...  
  • Ból głowy, gardła, chyba gorączka u pięciolatki .. oby nie szkarlatyna bo była w przedszkolu. Kiedy będziemy wiedzieć? Kiedy ta wysypka? Czy konieczny antybiotyk rzeczywiście?nigdy nie mieliśmy z tym do czynienia. Dałam propolis który anginę zwalczał.. dlaczego zawsze musi się to dziać jak maja jakieś eventy. W piątek śpiewanie hymnu w przedszkolu w niedziele występ zespołu folklorystycznego na rynku gdzie śpiewa solo.
  • Czym może być spowodowane pojawienie się od czasu do czasu jasnych kup u trzylatki? Czasami część jest normalna brązowa a część jasna. Żadnych bóli nie zgłasza. Czasami te kupki są pływające czasami nie. Czy to wynik pasożytów? Żywienia? Kolor moczu bez zmian.

  • @MAFJa żeby zdiagnozować szkarlatynę można zrobić szybki wymaz z gardła. Wysypka nie występuje od razu.
  • Jak szkarlatyna to antybiotyk potrzebny.
  • Czy ktoś ma dziecko z zespołem Touretta?
  • Ci na zapalenie gardła/krtani /tchawicy? Na razie obstawiałam Tosię czarnym bzem propolisem czosnkiem Omanem. Wiem ze dużo ale zależy mi do niedzieli postawić ja na nogi. Na razie z gardła zeszło jakby niżej właśnie na tchawicę jakby. Oskrzeli jeszcze nie
  • Mam wyniki: wszystkie elektrolity w dolnej granicy normy, wapń w normie, wit d3- 25(gdzie pisze ze dla dorosłego powinna być ponad 30.) parathormon 17 (przy normie 15-65) w przyszłym tyg idę do neurologa na próbę tężyczkową. Dodatkowo poza asparginem dostałam wszystkie witaminy z grupy B. 
    Na moje oko powinnam suplementowac tez wit d, jednak lekarka stwierdziła, że nie trzeba. Myśle, jak tu sobie jeszcze pomóc bo czuje się coraz słabsza, miewam mdłości o różnych porach dnia - i nie wiem czemu to przypisać. Może po prostu uzbroić się w cierpliwość? Brać te suplementacje plus zdrowa dieta i czekać...
  • Nie mogę  znaleźć wątku ciążowego.. 
    Przyrost wagi w ciąży 25-30kg przy raczej normalnej diecie. Tylko geny, czy może coś jeszcze na to wpływa i warto sprawdzić by uniknąć?
  • Wielu ludzi robi taki panel. Moim zdaniem - sens niewielki. Ja swoim nie robiłam.
  • Agula powiedział(a):
    Nie mogę  znaleźć wątku ciążowego.. 
    Przyrost wagi w ciąży 25-30kg przy raczej normalnej diecie. Tylko geny, czy może coś jeszcze na to wpływa i warto sprawdzić by uniknąć?
    Tarczycę bym sprawdziła. Przy niedoczynności się tak tyje, choć zupełnie nie ma to uzasadnienia w diecie i apetycie.
    Podziękowali 1Agula
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.