Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1269270272274275370

Komentarz

  • ...upnę sobie
  • Hop hop .....
  • o czym może świadczyć podwyższony poziom cukru na czczo? przed badaniem ostatni posiłek dzień wcześniej o 17.30 (pierś z kurczaka i surówka z selera)

    glukoza na czczo - 110 (norma 70-99)
    glukoza po 2 godzinach 140 (norma do 140)
    insulina 11,69 (1,90-23,00)
    insulina po 2 godzinach 95,64
  • Ostatnio tu posucha w odpowiedziach ale i tak spróbuje. Od soboty mam mdłości. Robiłam test dziś i nic. Od paru godzin boli mnie jajnik, przy kaszlu mocniej. W piątek mam wizytę u swojej lekarki. Ale może ktoś coś podpowie....
  • Czy leci z nami ortopeda? 

    Znienacka okulałam (bez żadnej kontuzji), śródstopie jest jakieś sztywne, nie ma opuchlizny. Za dnia jak cię mogę (tylko chodzę wolniej i mam kłopoty na schodach), ale nocą ból jest paskudny - nie mogłam spać, cały czas szukałam pozycji,która nie byłaby bolesna :(

    Co z tym można zrobić? 
  • @Katia , a nie podagra jakaś?
    Stopa opuchnięta? Ja tak miałam przy zapaleniu śródstopia... ale w środku lata. Leczyłam długo i namiętnie. Posmaruj na noc jakąś maścią przeciwzapalną, ale nie rozgrzewającą. Nic mi innego do głowy nie przychodzi.
    Podziękowali 1Katia
  • Nie, nie opuchnięta, o podagrze też pomyślałam, tyle angielskich książek czytam, że mogłam się jej nabawić ;)
    Podziękowali 1Kaika
  • No jak podagra, to tylko z literatury...  B)
    Podziękowali 1Katia
  • Może ktoś miał podobnie i będzie mógł mi pomóc i pokierować.
    We wrzesniu urodziłam, obecnie karmię piersią. Pod koniec listopada zaczęła mnie bardzo swędzieć pierś. Smarowałam clotrimazolem. Nie pomogło. Po kilku dniach zaczęły swędzieć rece, nogi, potem już całe ciało. W zeszły piątek zastosowałam kurację infectoscabem na świerzb. Swędzi nadal niemiłosiernie. Lekarz dermatolog stwierdził wczoraj że to nie swierzb. A pojawiają się po drapaniu kropki w nowych miejscach. Dostałam leki antyalergiczne i maść na rany z antybiotykiem. Dzisiaj odbieram. Clatrę biorę od wczoraj, ale nadal swędzi. 
    Znajoma wspomniała, że po ciąży też miała swędzenie i to było w związku z rozregulowaniem się hormonów. Zrobiłam dzisiaj wyniki krwi, tarczyca ok, podwyższony alat (54, norma do 33), aspat na granicy (31, norma do 32). W ciąży oba parametry miały po kilkanascie jednostek.
    Wracam od rodzinnego, mówi, że lekko tylko podwyższone więc to nie od wątroby. Dostałam zyrtec. 
    Nie zmieniłam proszku, ani żadnych kosmetyków, nie jadłam nic nowego. Nie miałam wcześniej alergii nie licząc jednorazowej pokrzywki po jogurcie z biedronki, ktora zeszła w ciągu kilku godzin.
    Czy ktoś z Was po ciąży też odczuwał świąd? Jak sobie radziłyście? Co było przyczyną?
  • Wieczorem i w nocy swędzi bardziej, chociaż w ciągu dnia też mam takie napady. 
    W ciąży wyniki były w połowie norm. 
    Szczepiona byłam.
    Na razie się nie niepokoję. Tylko to swędzenie wykańcza mnie psychicznie. 
  • Podbiję, bo od rana ciągle się drapię. Wysmarowałam się kremami i wzięłam clatrę, ale nie przechodzi. Błagam, pomocy! :'(
  • Dopiszę tylko, że reszta ciała (tzn. poza piersią, która swędziała pierwsza), zaczęła mnie swędzieć po odstawieniu słodyczy. Może to jakaś reakcja pasożytnicza, po odcięciu od cukru?
  • Przeliczyłam FT3 i FT4 na kalkulatorze. Chyba jednak nie jest dobrze:
    FT4 34.90% [ wynik 15.49, norma (12 - 22)]

    FT3 20.00% [ wynik 3.84, norma (3.1 - 6.8)]

  • Hormony tarczycowe marnawe, ale nie jakieś tragiczne i na pewno nie uzasadniają takiego świądu. Wykluczenie cukru nie bardzo pasuje do takich objawów. USG wątroby robiłaś?
  • Nie robiłam USG. Lekarz nie widzi powodów do badania wątroby. Dał mi tylko na powtórzenie aspatu i alatu między świętami. Mam nie jeść smażonego.
  • Fakt, że świąd zaczął się od piersi jakoś mi na wątrobę nie wskazuje, ale swędzenie całego ciała, które się nasila w nocy, a nie jest świerzbem jakoś mi się mocno z wątrobą kojarzy. Możliwe też, że to ze względów hormonalnych.
    Podziękowali 1kika0
  • @Katarzyna czy uważasz, że warto z tymi wynikami pójść do endokrynologa? Zwykle miałam bliżej 50%. Nie wiem co robić, ale szkoda mi wydawać kolejne setki zł i szukać w ciemno przyczyny. Może syplementacja jakiejś witaminy, czy dieta by poprawiała te parametry?
  • Miałam wysypkę ze świądem po urodzeniu Józka (po kilku tygodniach od porodu, już dobrze nie pamiętam). Ostatecznie okazała się być łupieżem Giberta. Emolienty do mycia i smarowanie medidermem pomogły.
    Podziękowali 1kika0
  • D3, K2mk7, B12, Selen, jak nie masz hashi to jod.
    Endokrynolog raczej Cię wyśmieje.
    Podziękowali 1kika0
  • Nie wiem czy pomogę, ale miałam świąd i pokrzywke po jednym z porodów i lekarz nie znalazł przyczyny. Prawdopodobnie hormony które wiadomo szaleją. Męczyłam się kilka tygodni i nic już nie pomagało. W końcu zgodziłam się na kilka zastrzyków z dexawenu i jak ręką odjął. Żałowałam tylko, ze tak długo się męczyłam. Pamietam, że karmiłam krótko przed zastrzykiem, potem dostawał pokarm który wcześniej miałam zamrożony i dopiero po Ok 12 godzinach znowu mogłam karmić.
    Podziękowali 1kika0
  • @stonka jak patrzę na zdjecia w necie to to nawet podobnie wygląda. Początkowo zmiany wyglądały zupełnie inaczej ale teraz po wygojeniu mam takie placki jakby łuszczycowe, taka sucha skorupa. Długo dochodziłaś do siebie? 
  • Doczytałam o tym łupieżu, to jednak nie to. 
    Dostałam leki na alergię ale nie czuję po nich poprawy.  :(

    Katarzyna dzięki. Właśnie o to mi chodziło czy jest sens.  

    Szukam dalej...
  • Placki luszczycowe to mi się zdaje mogą być alergiczne. Niekoniecznie alergia musi być na coś nowego. Rzeczy od dawna używane mogą też uczulać... spróbuj zwrócić uwagę po czym Ci się pogarsza albo po nie używaniu czego Ci się poprawia
  • Syn 6 letni od jakiegos czasu narzeka na oczy. Mowi, ze mu cos zaczepia (???). Byly lekko czerwone powieki, ale minely i wygladaja teraz oczy ok, ale on nimi dziwnie rusza (jakby mu cos przeszkadzalo). A dzis zauwazylam na szyi powiekszony wezel chlonny, wystaje mu kulka z szyi. Czy to moze byc cos powaznego? Jakies badania zrobic? Wole unikac przychodni, zeby nie zlapal czegos, ale jesli to moze byc cos powaznego, to pojde.
  • Poszłabym pilnie do okulisty. Może ciało obce a może jakieś zapalenie..  z oczami nie ma żartów. 

    Mnie borelioza na oku się objawiła. Zapaleniem rogówki 
    Podziękowali 1mamuma
  • I taka jeszcze podstawowa, nie oczywista dla wszystkich sprawa.
    Czy chłopak myje oczy?
    Najpierw ręce mydłem a potem oczy samą wodą
    Podziękowali 1mamuma
  • @mamuma gdy skaleczona jest rogówka oka, to ma się wrażenie, że coś tam jest. Mojemu mężowi pomogła maść cornergel, ale trochę to trwało zanim przeszło. Myślę, że wizyta u okulisty wskazana.
    Podziękowali 1mamuma
  • @kika0 u mnie też nie wyglądało tak jak na zdjęciach. Przesłanki były takie, że zaczęło się od jednego miejsca, a potem rozeszło po tułowiu, nie było na kończynach. Trwało ok. 3 tygodni i już nigdy nie nawróciło. Początkowo brałam Clemastin, ale spektakularnej poprawy nie było. Pozdrawiam.
  • stonka, ale u mnie właśnie jest na dłoniach, zresztą całych rękach i nogach, a czytałam, że tam właśnie nie występuje. U mnie na początku wyglądało inaczej, teraz w trakcie leczenia zmieniło strukturę. Nie wiem, czy jak oblewałam się gorącą wodą, a później octem to czy nie poparzyłam się za mocno. Bo to trochę też tak wygląda. Zrobiła się zwarta, zbita skorupa, która nie chce wchłaniać maści. W niektórych miejscach to wręcz krople kremu się wytrącają. W miejscach, które się uleczyły (tzn. nie ma już zmian skórnych) nadal swędzi, moim zdaniem nie jest to więc problem dermatologiczny, tylko coś w środku mi szwankuje. Alergia też raczej nie bo od tygodnia biorę duże dawki leków i nie widzę poprawy jeśli chodzi o świąd. Ulga była (bo już mniej skutkuje) tylko po kąpieli w płatkach owsianych. Najgorsze momenty to zaraz po wstaniu i tuż przed spaniem. Pomaga drapanie grzebieniem, przynajmniej ran nie robi.
    Już nie wiem co badać, rodzinny też nie skory do poszukiwania. Byłam już u trzech z mojej poradni i nic. :(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.