Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1270271273275276370

Komentarz

  • @mamuma gdy skaleczona jest rogówka oka, to ma się wrażenie, że coś tam jest. Mojemu mężowi pomogła maść cornergel, ale trochę to trwało zanim przeszło. Myślę, że wizyta u okulisty wskazana.
    Podziękowali 1mamuma
  • @kika0 u mnie też nie wyglądało tak jak na zdjęciach. Przesłanki były takie, że zaczęło się od jednego miejsca, a potem rozeszło po tułowiu, nie było na kończynach. Trwało ok. 3 tygodni i już nigdy nie nawróciło. Początkowo brałam Clemastin, ale spektakularnej poprawy nie było. Pozdrawiam.
  • stonka, ale u mnie właśnie jest na dłoniach, zresztą całych rękach i nogach, a czytałam, że tam właśnie nie występuje. U mnie na początku wyglądało inaczej, teraz w trakcie leczenia zmieniło strukturę. Nie wiem, czy jak oblewałam się gorącą wodą, a później octem to czy nie poparzyłam się za mocno. Bo to trochę też tak wygląda. Zrobiła się zwarta, zbita skorupa, która nie chce wchłaniać maści. W niektórych miejscach to wręcz krople kremu się wytrącają. W miejscach, które się uleczyły (tzn. nie ma już zmian skórnych) nadal swędzi, moim zdaniem nie jest to więc problem dermatologiczny, tylko coś w środku mi szwankuje. Alergia też raczej nie bo od tygodnia biorę duże dawki leków i nie widzę poprawy jeśli chodzi o świąd. Ulga była (bo już mniej skutkuje) tylko po kąpieli w płatkach owsianych. Najgorsze momenty to zaraz po wstaniu i tuż przed spaniem. Pomaga drapanie grzebieniem, przynajmniej ran nie robi.
    Już nie wiem co badać, rodzinny też nie skory do poszukiwania. Byłam już u trzech z mojej poradni i nic. :(
  • Nika76 powiedział(a):
    I taka jeszcze podstawowa, nie oczywista dla wszystkich sprawa.
    Czy chłopak myje oczy?
    Najpierw ręce mydłem a potem oczy samą wodą
    Nigdy nie słyszałam o myciu oczu.
  • Nie wiem czy się nabijasz czy nie ale są tacy którzy nigdy tego nie robią. Nawet po basenie...
  • Nie, nie nabijam się. Sero nigdy nie słyszałam o tym, by codziennie myć oczy. Co innego przemywanie czy przepłukiwanie z jakiegoś powodu, ale mycie jakoś do mnie nie dociera i naprawdę nigdy o tym nie słyszałam.
  • Przecież na rzęsach zbiera się kurz i brud z powietrza, pył z drogi itp... potem w nocy bezwiednie wcieramy sobie tę mieszankę do oczu..
  • To źle zrozumiałam. Dla mnie oczy to gałka oczna, a rzęsy to dla mnie przy myciu należą do strefy całej twarzy.
    Podziękowali 3joachm1 ewap AgaMaria
  • Też się zastanawiałam po co ciągle przepłukiwać gałki oczne ale nie ośmieliłam się spytać...
    Podziękowali 1ewap
  • Nie wszyscy myją oczy przy myciu twarzy, a już zwłaszcza od czasu powstania teorii że twarzy nie można myć wodą
  • Moja mama jest pielęgniarką i mówiła mi że poznała na koloniach dzieci którym nikt nie powiedział ze nos mogą same wydmuchac i jak to się robi. I przychodzą do pielęgniarki z objawami niewydolnosci oddechowej po lekarza wraz z wychowawcą... Nic mnie już nie zdziwi
  • Sa rzeczy tak proste i oczywiste dla rodziców że mało kto nie zapomina uczyć ich dzieci
  • Polećcie mi dobrego chirurga dziecięcego w wwie -dla znajomej potrzebuje.
  • Jerzy Wassermann babka medica, medicover, szpital na niekłańskiej
  • @kika0 na wszelkie trudno schodzace wysypki polecam gorąco olej kokosowy zmieszany z olejkiem herbacianym. wszystkie skórne badziewia tym lecze i dobrze się goi. dodatkowo tanie jest - tyle tylko że kilka razy dziennie się smaruje przez dłuższy czas. zmieszać olej kokosowy nierafinowany plus olejek herbaciany - na oko wlewam te kropelki i napewno więcej niż 20 kropelek na te mieszanke  która starcza na kilka smarowab spokojnie. palcem lub dłonią rozsmarowuje po zmienionych miejscach. spróbuj może pomoże A napewno nie zaszkodzi.
    Podziękowali 1kika0
  • @PaniWiosna - teraz brakuje mi tej turlajacej emotki  :smile: :smile: 
  • @Agnieszka82 a tak łopatologicznie - łyżeczka oleju to ilu kropel potrzebuje?
    I czym to mieszasz? 
  • Byłam w weekendowej opiece lekarskiej dostałam skierowanie na oddział. Ostatecznie udało mi się dogadać z drematolożkami. Dostałam encorton 20mg i mam się pokazać w przyszłym tyg. Lekarki mówiły, że w tym czasie mam przestać karmić, ale z tego co czytam w necie to przy tej dawce można 4 h po przyjęciu. Czy macie doświadczenie z tym lekiem?
  • łopatologicznie to na łyżkę oleju wlewam że 30 kropelek - taka mieszanka na kilka smarowan wystarczy. najlepiej zrobić te mieszanke i trzymać w małej buteleczce np po vigantolu czy wcześniej zużytym olejku herbaciany. ja nie miałam i trzymałam w kieliszku. mieszalam łyżeczka zwykła.
  • annabe powiedział(a):
    Polećcie mi dobrego chirurga dziecięcego w wwie -dla znajomej potrzebuje.
    ale konkretnie od czego ten chirurg ma być?

  • Generalnie, w odrze przed wystąpieniem wysypki zawsze wysoka gorączka (do 40 st). Wysypka (marmurowo-grudkowa) zaczyna się za uszami i na twarzy. Stopniowo schodzi w dół i „wychodzi nogami” w ciągu kilku dni.
  • Zmiany w buzi można aphtinem. Nustety, takie same zmiany (plamki Koplika) mogą być przy rumieniu zakaźnym.
    Można przeciwciała zbadać - to jedyny sposób, żeby się upewnć, czy to odra poronna, czy inne jakieś coś.
  • Bym rzecz olała zwyczajnie. Nie wygląda, że ma umierać. Pewnie bym za kilja dni przeciwciała zbadała, żeby mieć jasność - jak przechorował, to już szczepić nie ma co. Chyba, że na śwince i różyczce Ci zależy.
  • Agnicha powiedział(a):
    @Katarzyna on byl szczepiony :D
    Ale dawki przypominające miże jakieś mu się jeszcze należą?
    Ja chorowałam, dlatego się mądrzę. Ale ja nue byłam szczepiona i miałam odrę pełnoobiawową, jak z podręcznika.

  • bostonki bardzo różnie przebiegają, może coś z tej rodziny załapał.
  • @Agnicha sama mu pobierz krew na skrzep i zawieź do jakiegoś lab. na oznaczenie przeciwciał. Po co przychodnia?
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Ja chorowałam 5-7 dni miałam b. wysokiej gorączki ok 40 st a potem mnie wysypało.
  • Czy oprócz gorączki coś jeszcze zapowiada Odrę? Dziecko mi gorączkuje wysoko wieczorem prawie 40 st, w dzień do 39, trzy doby i czasem z rożnym natężeniem boli głowa, innych objawów brak. A, dziś nic jeść nie chciał. Szczepiony
  • Ketonal active (50 mg) można kupić bez recepty. Ja kupowałam.
  • Szwy na dolnej wardze u małego dziecka. Lekarz zalecił maść neomycynowa i psikanie octeniseptem. Ponoć ten octenisept to straszne świństwo można go czymś zastąpić w tym miejscu?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.