Czy jest na sali lekarz?

13567316

Komentarz

• edytowano styczeń 2015
    Od dwóch tygodni łykam ketonal i martwię się o mój zoladek.
    Biore osłonowy na czczo ale i tak się boje....

Ten Opokan to warto by było np. zamiast ketonalu? Czy to tak samo niebezpieczne?
    Nie dam rady funkcjonować bez niczego...

Pyralgina nie daje rady
  • Może Diclofenac w czopkach? Brałam po wycięciu migdałów. Bardzo skutecznie znieczulają ale tylko na receptę.
  • Meloxicam to niesterydowy lek przeciwzapalny - tez ma swoje dzialania uboczne, m.in niestety takze na zoladek, jak i ketonal.
  • @Nika76 , ale masz juz jakis problem, czy tylko się boisz? Bo jak widzę kult ketonalu i w jakich ilościach to ludzie pokątnie łykają, jako cudowne remedium na wszelkie bóle, to zapalenie błony śluzowej żołądka nie jest aż tak częste.

Jeśli nie pijesz i nie masz tendencji do dziwnych reakcji po lekach uspokajających, to np. Zaldiar jest fajny. Tramadol +Paracetamol. Ino na receptę.

• Mamy zalecenie zrobić echo serca, ale nie mamy skierowania.
    Czy skierowanie wydaje tylko kardiolog?
    To badanie musi być zrobione w związku z zażywaniem leku, który może uszkodzić serce, więc trzeba monitorować. Lekarz prowadzący (onkolog) głuchy na moje argumenty, że musi nam wypisać to skierowanie, bo od rodzinnego nie dostaniemy.
    Czy można to zrobić bez skierowania, np. prywatnie?
  • Prywatnie można na pewno zrobić - koszt w okolicach 100 złotych. Odnośnie skierowań sie nie wypowiem, bo nie wiem.
  • Haniu, ja wiem że można robić prywatnie, ale pytałam czy zrobią bez skierowania prywatnie... Bo np tomografii nie zrobią prywatnie bez skierowania.
  • Echo można prywatnie na 100%.
  • Tomografii się nie dziwię, że nie zrobią - bo to badanie ryzykowne ze względu na promieniowanie rentgenowskie. A echo serca to USG, więc nie sądzę, by wymagali skierowania.
  • @AleksandraB
    Myślę że moje wstępne (jeszcze nie dają się we znaki) hemoro.. by się rozszalały.

@MartynaN
    Mam uczulenie na paracetamol niestety

• edytowano styczeń 2015
    @Nika76, ale co Cię konkretnie boli, bo jakoś się nie doczytałam....
  • mięsień chyba okolicy lędźwiowej, po upadku ze schodów
  • pisałam już kiedyś że bolą mnie stawy - całe dłonie i stopy, co kilka tygodni przychodzi kilkudniowy atak silnego bólu i opuchlizny. Zrobiłam badania podstawowe - wyszły idealnie, byłam u reumatologa - kolejny komplet badań wykazał wszystko w normie, borelioza ujemna. Zdaniem reumatologa nie ma podstaw do podejrzewania choroby reumatycznej czy zapalenia stawów, zalecił doraźne leki przecibólowe. Skoro nie zapalenie stawów to co może oznaczać to puchnięcie i ból?
  • Jak sie nazywa ten lekarz od nog? zyl?
    moje nogi wygladaja koszmarnie bo sa cale w pajaczkach
    szczegolnie uda
    to mnie tez bardzo bolą od srodka :-S
  • @asiao O flebologa Ci chodzi?
  • nie wiem ..chyba tak ;)
  • :)))

@kitek tarczyce sprawdzilas? EKG i echo serca OK? elektrolity robilas? czynnosc nerek i watroby???
  • @asiao
    Chirurg naczyniowy.
    Ale pajączki to się cerutinem leczą.
    Mnie zawsze znikały jak sobie połykałam
  • ale to nie takie zwykle pajaczki tylko w kilku miejscach takie mega i mam to coraz gorsze
  • edytowano styczeń 2015
    Odpowiednio dużo pijesz?
    Jeszcze wspomnę o mięśniach łydek. Podstawa w krążeniu nóg

Powiem tylko z perspektywy odbycia 3 operacji na każdej nodze po których problemy nie ustąpiły... że nie doceniamy kondycji mięśni łydek i ud.
    Mnie one chyba zanikły w moich zagrożonych ciążach i cała ta historia z żylakami zwłaszcza od tego była. I z braku płynów
  • ekg miałam robione kilka miesięcy temu (wtedy już miałam te bóle) - wszystko ok. Echa serca, elektrolitów i czynności nerek i wątroby nie. W jaki sposób nerki czy wątroba mogą wpływac na bóle stawów?
  • Moga wplywac na obrzeki, niesprawne nerki moga sprzyjac odkladaniu sie rozmaitych swinstw w stawach. Dodatkowo - obrzekniete stawy jak najbardziej maja prawo bolec. Nie zapominajmy tez o czynnosci narzadow dokrewnych. tarczyce warto tez sprawdzic.
  • asiao, w gabinetach medycyny estetycznej też klajstrują pajączki.
  • tak wiem
    ale czy ten bol od srodka jest normalny przy "pajaczkach"?
  • Pajączki to objaw niewydolności w większych naczyniach głębiej.
  • Jesli boil jest 'od srodka', to moze byc wiekszy problem - zdecydowanie nalezy udac sie do specjalisty i przerpwoadzic diagnostyke. I haku dobrze radzi - wzmicnienie miesni nog jest bardzo istotne - to one 'pompuja' nam krew w zylach! Staraj sie tez regularnie odpoczywac z nogami ulozonymi nieco wyzej, niz reszta ciala. Amerykanskie kladzenie nog na stole jest malo eleganckie, ale godne polecenia od strony zdrowotnej ( no , moze niekoniecznie na stole, ale wlasnie wysoko)
  • @kitek a robiłaś poziom kwasu moczowego we krwi?
    @Nika76, jak to jest ból po urazie kręg. lędźwiowego i nie przechodzi po 2 tygodniach łykania Ketonalu to myślę, że warto zrobić RTG kręgosłupa, bo może to wcale nie jest ból od stłuczonego mięśnia tylko od pourazowej zmiany w kręgosłupie.
  • Nika po pełnej diagnostyce :)
  • edytowano styczeń 2015
    @rusalka Do leczenia grzybicy - srodki przeciwgrzybicze ( np nystatyna) i plukanki zawierajace chlorheksydyne ( zeby bylo smieszniej, Corsodyl jest ponoc niezly i...chlorchinaldin do ssania:)). Warto udac sie do lekarza po recepte.

Tutaj masz troszke wiecej informacji:

http://wylecz.to/pl/choroby/laryngologia/grzybice-ucha-i-gardla.html
  • @rusalka, a poduszkę już masz?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.