Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1301302304306307370

Komentarz

  • asiao powiedział(a):
    Na USG wyszło że jest pęknięcie kości i będzie gips na miesiąc u 6 latki  :(
    współczuję

  • @asiao, solidaryzuję się. U nas też gips, tyle że po planowej operacji. Do zdjęcia pod koniec sierpnia, więc akurat wakacje przelecą :(
  • I jak tu zabrać dziecko nad wodę i powiedzieć że nie może wchodzic...
  • Moja też raczej robi wszystko jakby tego gipsu nie miała...
    Muszę jakoś wózek spacerówkę skombinować żeby móc gdzieś dalej wychodzić 
  • Podpowiedzcie proszę jakie dawkowanie witaminy D jest wskazane dla mężczyzny w okolicach 40-stki z dużą nadwagą. Wynik poziomu badanego z krwi wynosi 16 ng/ml.
  • edytowano lipiec 2019
    Macie jakieś sposoby na bezsenność w chorobie u dzieci?
    Czterolatek z ospą dziś w nocy spał 3 razy po godzinie, budził się i nijak nie mógł zasnąć. Biedny bardzo.
    Gorączkę mu zbiłam, bo moje dzieci w ogóle nie mogą spać jak gorączkują, ale nie pomogło.
  • Moze go swedzialo? Fenistil w kroplach wtedy.
    Moj najmlodszy wyszedl wlasnie z ospy. Tez mial duuuze problemy ze spaniem dwie czy trzy noce ale jak wpadlam ze moze go swedzi i dostal fenistil, to sie poprawilo (albo akurat minely mu problemy ze spaniem w tej chorobie)
    Podziękowali 1Bagata
  • @Lome ja bym zapakowala  w tegoż mężczyznę 8.000 jm lub nawet 10.000 przez ok 3 mc. plus k2mk7.
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Robaki mogą być
  • @Bea jak się czujesz?
  • Znacie jakieś domowe sposoby na bolesne żylaki?
  • Trampolina powiadasz? :D
    Ale, ze co wstyd? 
    Wstyd skakac czy wstyd spaść?

    Atsd...mnie to nie dziwi.
    Sama skakałam na trampolinie w ostatnim miesiącu ciązy z J. zeby wywołac poród. :D

    A teraz ona akrobatka :D :D :D
  • Bea ty się nie martw. Ostatnio pisałam zgłoszenie wypadku w pracy bo z panią od polskiego, w trakcie lekcji, jezdzilysmy na elektrycznej deskorolce (pożyczonej od dzieci) i ona spadła i złamała rękę.
  • Ojejuju powiedział(a):
    Ostry ból brzucha na wysokości wyrostka, ale po lewej stronie. Boli przy przekręcaniu się i przy zmianie pozycji. Bardzo boli przy ziewaniu.
    Wczoraj przez 11 godzin w pracy, w pozycji stojącej i pochylonej... Prace ma od tygodnia. Może to od tego...? Nie ma no spy, a sama. Nie pójdzie do apteki, wysłać na razie nie ma kogo. 
    Pytanie brzmi, czy z tym pilnie do lekarza, czy poczekać ?
    U nas było zapetlenie jelita niedawno. 
    Na sorze udalo sie zadzialac. 
  • Czy ktoś stosuje bańki bezogonowe na zapalenie oskrzeli? Nigdy tego nie robiłam i się zastanawiam bo jestem już wykończona. Ponad tydzień ostry kaszel i od 4 dni gorączka, czuje się coraz gorzej. 
  • Przy niskiej gorączce można tak do 38,5.
    Podziękowali 1September
  • Katia powiedział(a):
    Znacie jakieś domowe sposoby na bolesne żylaki?
    ?
  • Co stosujecie dla dzieci przy owsikach na świąd w wiadomym miejscu?
    Podziękowali 1Mamuska
  • edytowano lipiec 2019
    @Katia
    nie domowy - żel lioton 1000 - na doz.pl jest taniej niż stacjonarnie. Bardzo dobrze działa na bolące miejsca.

    i pończochy uciskowe, które będę zawsze zachwalać, bo chociaż upierdliwe, niewygodne i gorąco w nich, to działają niesamowicie w porównaniu z chodzeniem bez. 

    a z tańszych - herbata z pokrzywy, ale to długodystansowo, nie że już zadziała. 
    leżenie z nogami w górze, na oparciu kanapy - chociażby rzutami w ciągu dnia po trochu
    jak najmniej stać w bezruchu
    nie dźwigać
    ale jeśli masz problemy, to takie normalne zalecenia. I nie wiem, czy pomagają zmniejszając bolesność (oprócz tego polegiwania - bo to rzeczywiście zmniejsza ból).
    Miejscowo powiedziałabym że schładzać - np. prysznicem
    i spanie z kocem pod stopami/łydkami - też bardzo pomaga  
    Podziękowali 1Katia
  • asiao powiedział(a):
    Co stosujecie dla dzieci przy owsikach na świąd w wiadomym miejscu?
    Pomaga, niestety, jedynie pozbycie się owsików.
    Podziękowali 1asiao
  • Lekarstwo zadziałało po jednej dobie
    I swędzenie jej przeszło jak ręką odjął 
  • Tak to właśnie działa. Jak robale nie wyłażą i nie składają jaj w wiadomych okolicach, to nie ma co swędzieć.
    Podziękowali 2Joanna36 Katia
  • Teraz Pyrantelum jest bez recepty, zarówno zawiesina jak i tabletki. Zentel tylko na rp.
    Receptę na to może wypisać nawet weterynarz, one są 100%.
    Podziękowali 1Bridget
  • Na owsiki pyrantelum lepsze niż Zentel. Zentel na glisty.
    Podziękowali 1madzikg
  • Czy ból owulacyjny ok. Tygodnia jest normalny? Na początku ok.poniedzialku brałam trzy ibupromy Max dziennie teraz jeden najwyżej ale boli .. wczoraj test owulacyjny zrobiłam bo mam na stanie chociaż stare dość, to praktycznie bez kreski.. teraz siadłam i znów umieram.. całe podbrzusze aż do nóg, kolan..czy to może być coś innego? Cykl mi jeszcze nie wrócił.. 
  • @MAFJa, jelita, nerki? Za długo jak dla mnie, u mnie max 2 dni i to nie zawsze. No i ibuprofenu nie potrzebuję, Nospa wystarcza i też tylko czasami, ale to akurat indywidualne pewnie... Natomiast tydzień to już chyba długo jest.
  • Powiedzmy ze 5ty dzień dzis
  • MAFJa powiedział(a):
    Czy ból owulacyjny ok. Tygodnia jest normalny? Na początku ok.poniedzialku brałam trzy ibupromy Max dziennie teraz jeden najwyżej ale boli .. wczoraj test owulacyjny zrobiłam bo mam na stanie chociaż stare dość, to praktycznie bez kreski.. teraz siadłam i znów umieram.. całe podbrzusze aż do nóg, kolan..czy to może być coś innego? Cykl mi jeszcze nie wrócił.. 
    Mialam tak miedzy 35-40rokiem życia. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • edytowano sierpień 2019
    @mader a to owsica czy jakiś inny zwierz?
  • Tzn przed menopauza? Mam dopiero 33 lata ale może to jest dobry pomysł..  ;-) 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.