Czy jest na sali lekarz?

1310311313315316323

Komentarz

• A za 4 tyg.do Polski jedziemy i nie wiem czy przezsuwac wakacje. Dali nadzieję że tylko 4 tyg.ponosi. a czy robiłaś jakas fizjoterapie potem synowi. Bo tu raczej nie praktykują. Dziecko ma się po prostu ruszać dużo i tyle.
  • W ćwiczył jeszcze w gipsie. Od któregoś tygodnia zgodnie z zaleceniem lekarza (w międzyczasie miał dwie kontrole) ćwiczył podnosząc nogę w pozycji leżącej. Potem bał się stanąć na nodze bez gipsu. On w ogóle jest bardzo ostrożny. Mieliśmy skierowanie na rehabilitację, ale szpital, w którym był leczony jest dość daleko i zdecydowaliśmy się na płatne wizyty w sąsiedniej miejscowości w Centrum Rehabilitacyjnym. Tam mieliśmy około 10 spotkań. Dostał zalecenie zwyczajnego ruchu i basenu. Cały rok chodził na basen, rolki, łyżwy, grał w piłkę i jeździł na rowerze. Nie ma śladu po kontuzji, a była raptem rok temu. Dla porównania moja skręcona przed laty kostka do dziś daje znać o sobie.
    Podziękowali 1Hanq
  • @Hanq nasz syn wówczas 8-latek, po zdjęciu gipsu z nogi tez nie miał zaleconej rehabilitacji, miał chodzić i biegać bez obaw, podobno tak wyglada rehabilitacja u dzieci 
    Podziękowali 2Hanq Bea
  • annabe powiedział(a):
    Help

Mój 5 latek zgłasza bóle nóg, czasem brzucha i nóg, takie dziwne. 
    W ostatnich kilku dniach bardzo ścierał sobie kolana, łokcie do krwi. 

Do tej pory jeździł, biegał, skakał i nigdy nie bolały go nogi. Boję się tężca- nie jest zaszczepiony a ja nie każdą ranę mu ostatnio przemywałam- nie zawsze przybiegał, widziałam po czasie. 
    Czy można jakimś badaniem sprawdzić czy go nie złapał?

zestresowałam się mocno. aż mi się gorąco zrobiło.
    Jak sytuacja? 
  • codziennie pytam czy coś boli ale mówi że nie.. ufff
    Podziękowali 1September
  • @Hanq ja mam takie lałe kule. Dorota chodziła z nimi w zerowce. Jak chcesz sprawdzę na Teresie czy byłyby dobre i mogę Ci posłać
    Podziękowali 1Hanq
  • annabe powiedział(a):
    codziennie pytam czy coś boli ale mówi że nie.. ufff
    Może to bóle wzrostowe? Nam się takie zdarzały 
  • @Bea dzięki. Jutro mąż ma wolne bo jedziemy na zmianę gipsu i podjedziemy jeszcze do sklepu medycznego popytac. Jakby co to się odezwę. Na razie dziś pierwszy dzień bez płaczu. Uff
    Podziękowali 1Bea
  • Stosowaliscie sudokrem przy ospie? 
  • @MAFJa nam pediatra zalecala octaniseptem oskarżać, ewentualnie taka lekka pianką, niczym ciężkim, nieoddychajacym. 
    Chłopaki złapali?
  • Na piankę  tak S się drze jakbym że skóry obdzierala. Ona jest i tak średnia w aplikacji a jeszcze przy takiej wściekli nie to wogole. Nie mają moje dzieci dużo tych krost ale mam wrażenie że słabo schna one..nawet u tosi która grzecznie się podawała. faktem jest że na spokojnie do wyschnięcia trzy razy dziennie nie ma szans... Raz przy wielkim wyciu. Na netach wszędzie piszą że do 5-7 dni przy nierewelacyjnym przebiegu to już przyschnieta większość.  Na sudokrem też wyje ale nie tak i tak od razu się go nie pozbywa. Wczoraj wykąpalam chwilę w nadmanganianie..octeniseptem dziś takie najgorsze we włosach psikalam ale mówią że toksyczny on. 
  • U nas wyschniete juz po niedzielnym rzucie. Tylko z kolei E. Kilka na twarzy okrutnie rozdrapala i trochę ropa podeszły :/
    Ale pianka jak smaruje to mówi,  że nic nie boli.
    Teraz czekamy, aż młodsza złapie  :/
  • @MAFJa fioletem raz na dzień smarowałam super zasusza i odkaża też. Nic lepszego nie znam a testowałam chyba wszystko.
  • A ten fiolet jest na receptę? Jak długo schodzi? 
  • Pianka nie boli tylko on się boi strasznie wszystkiego teraz
  • Nie na receptę. Nawet nie myty blednie do kolejnego dnia a myty szybko się wymywał. Nie pamiętam żeby jakoś szczególnie z tym był problem.
    Podziękowali 1MAFJa
  • To jest w buteleczce malutkiej,ja to czystym patyczkiem do uszu nakladałam.
    Podziękowali 1Rejczel
  • To spróbuję może. Ja to miałam opór szczególnie że jak już wyjedziemy żeby ludzi nie straszyć. Bo się człek jak tredowaty czuje
  • Tylko fiolet wodny, nie spirytusowy @MAFJa ;
    Podziękowali 1Agnicha
  • Jak już się zasuszą to potem nie musisz tym smarować a niesmarowane szybko bledną nawet nie myte wodą.
  • U nas ospa dopadła 3 młodszych  w trzy dni po porodzie Sz. Właśnie kiedy wróciłam do domu. Najlepszy sposób na ospę to mleko matki i do smarowania  i do picia. Sprawdziłam na trójce dzieci, super działa! A noworodka nawet nie ruszyło.
  • Kurcze akurat chwilowo nie mam :-) to w aptece jak prosić  o ten wodny? Myślałam że gencjana to gencjana i tyle
  • wodnym smarowałam w buzi i na delikatnych miejscach a spirytusowym jechałąm pozostałe :disappointed: 
    Podziękowali 1madzikg
  • Ja brałam gencjane, nie wiedziałam ze są dwa rodzaje. 
    Schodzi w miarę szybko. Najgorzej na głowie wiec jak duzo nie ma to bym ominęła owłosioną głowę..
  • edytowano 15 czerwiec
    Właśnie najwięcej ma na głowie. A oni długie włosy maja. Czyli co? A spirytusowy czemu nie? Bo toksyczny? Czy znowu ciężej schodzi? Olgal jakim robiłaś? 
  • Roztwór spirtusowy

Wskazania:
    Zaleca się stosowanie produktu w ramach dezynfekcji stanów zapalnych skóry, ran sączących się oraz owrzodzeń.

Przeciwwskazania:
    - nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
    - otwarte rany
    - głębokie, rozległe uszkodzenia skórne
    - błony śluzowe

• Gencjany nie lubię - ani wodnego ani spirytusowego. Ale to skrzywienie pielęgniarskie.
    Octenisept nie jest toksyczny - stosuje się go na błony sluzowe rany 
  • Zwykły z apteki :smiley: 
    Nie wiem,możliwe że spirytusowy.
  • @MAFJa jedyne to to, ze spirytusowy moze piec mocno przy smarowaniu. On nie zaszkodzi, ale wodny dla dzieci lepszy, tym bardziej, ze jeden sie boi wszystkiego, to jak go bedzie pieklo, to ucieknie. Wodny na ranach nie piecze.
  • Pani wypala o wiek idącą wodny ale po spaniu widzę że ładnie po sudokrem ie poprzysychalo.. Zrobię tym wodnym że dwa dni i myślę że po sprawie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.