Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1312313315317318370

Komentarz

  • Ale akurat fl okiractinnie ma wymogow przychowywania w lodowce.  Tylko chyba od 4 do 25 st.
  • @madzikg za lacidofil zapłaciłam ostatnio 30 zł za 20 kapsułek w aptece niedaleko. N8ewiem gdzie jest po 12 zł. jest tak samo drogi jak sanprobi. nas jest 10 osób do brania probiotykow, kupa kasy idzie. szukam czegoś taniego i sprawdzonego
  • @Agnieszka82 w necie juz od 6,40 za 20 kaps znalazlam
  • @Aneczka08 szkoda że stacjonarne apteki  u mnie nie mają takich cen. 
  • no nie mają ale częśto na 2-3 dzień jest już dostawa i masz w domu zapas
  • Lacidofil nie podaje nazwy szczepu z tego co widze a to go dyskwalifikuje jako probiotyk, ja polecam Dicoflor (lub tańszy Floractin to to samo)
  • @Agnieszka82, u mnie... :blush:
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • W badaniu ogólnym moczu pojedyncze bakterie i bardzo liczne pasma śluzu wpw, przy innych parametrach w normie (brak leukocytów) wskazują na infekcję czy nie?
  • edytowano listopad 2019
    @ mamlu zrobiłabym badanie krwi. Dziwne że lekarz nie dał skier.
  • Jak długo ma te temperaturę? Ja dawałam na przemian paracetamol i ibum ale nigdy dłużej niż 5 dni nie było a i to tylko raz przy anginie.

    Dziwny lekarz...
    Podziękowali 1mamaw
  • JA się lekarki pytałam, bo też u dziecka była taka gorączka, to mówiła, że wirus jak najbardziej może tak przebiegać, gorączka, bez i znowu gorączka.
  • U nas tak nie wiedzieli kiedyś co jest powodem gorączki i tez tylko przeciwgorączkowe, a potem sepsa wyszła. Na szczęście zdążyliśmy na czas.
  • mamlu powiedział(a):
    @mamaw morfologia i crp + mocz wystarczy, czy coś więcej by się przydało? 
    Myślę że wystarczy. Może to angina? Na krtań nigdy antybiotyków nie dostawaliśmy, a mieliśmy ciągle i tylko sterydy nam pomagały w nebulizacji. 
  • mamlu powiedział(a):
    No lekarz się w ogóle zdziwił, jak mąż powiedział, że mała do tej pory nigdy nie brała antybiotyku, jakby to był jakiś rzadki okaz.. :open_mouth:
    Haha ja mam 11 latka co też nigdy w domu nie brał a tylko raz po wycięciu migdałów mu dali bez powodu bo tak rutynowo dają, no wkurzyłam się wtedt....
    Reszta dzieci chyba tylko raz brała.
  • Wszystko zależy od dziecka, mój jeden synek prawie zawsze gorączkuje 6-7dni, bywa, że z przerwami.
  • Ja daję zwykle czopki z paracetamolem, kiedy już wysoka gorączka, zwykle nawet te mniejsze doskonale zbijają gorączkę, to znaczy takie dla młodszego dziecka. Zamiennie ibupfrofen, wszystko jak najrzadziej.
  • Zrób jej crp, wynik powinien być po 2h. Nasze rekord 6 dni gorączki. Czułam że to wirosowka i tak było.
  • Podbiję sobie.
    Bagata powiedział(a):
    W badaniu ogólnym moczu pojedyncze bakterie i bardzo liczne pasma śluzu wpw, przy innych parametrach w normie (brak leukocytów) wskazują na infekcję czy nie?

  • @mamlu mam nadzieje, ze juz bedzie coraz lepiej.
  • @mamlu +++
    Rzeczywiscie kiepsko.
  • Przy zapaleniu ucha nie powinno sie ucha rozgrzewac ani olejku kamforowego wkrapiac. Jesli jest stan zapalny w uchu to powinien to obejrzec lekarz. Zapalenie ucha bardzo boli, jak Cie tak bardzo nie boli ucho to moze to nie byc zapalenie.
  • Elunia powiedział(a):
    Jak mnie łupie głowa przy ruchu i mam wrażenie zatkanego ucha to zaczyna się zapalenie ucha i coś wkrapiać? Lekarz dopiero w poniedziałek.albo pomoc świąteczna. A może zatoki? Nie mam gorączki, kataru, kaszlu.
    Zapytala czy coś wkrapiać a wkrapia się do środka.
    Moze byc tak, ze bol glowy promieniuje do ucha. Wedlug mnie powinien to obejrzec laryngolog, z uchem nie ma zartow.
  • Okey okey :) Ja pisze z punktu widzenia matki i bolu ucha u dziecka( przerabialismy stany zapalne u dwojki dzieci). U doroslego to tak jak wyzej napisalam - moze zwyczajnie bol promieniowac i jak juz kilka dni glowa napiernicza to wszystko co na tej glowie tez zaczyna bolec.
  • edytowano listopad 2019
    Jesli nie ma w uchu infekcji( stan zapalny czy cialo obce) a jest uczucie przytkania to byc moze jest ono spowodowane nagromadzeniem sie woskowiny. Do rozpuszczania korkow woskowinowych moze byc Akustone lub A-cerumen. 
  • edytowano listopad 2019
    Bez recepty o ile dobrze pamietam.
  • Jak najlepiej zbić bardzo wysoką temperarurę u sześciolatka?
  • Chłodna kąpiel, kwaśne skarpetki okłady. I jak b wysoka powyżej 39 to ja daję ibum forte na zmianę z paracetamolem.
    Podziękowali 1Patia
  • Paracetamol z ibuprofenem naprzemiennie. Dużo poić.
    Podziękowali 1Patia
  • Nie mamy nic takiego w domu...

    To pierwszy raz, kiedy nam dziecko gorączuje bardzo wysoko..
    Przed chwilą miał 40stopni...
    Kaszle od dwóch dni, poza tym normalnie je, pije i bawi się

    Próbować zbijać czy gdzieś z nim podjechać?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.