Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1317318320322323370

Komentarz

  • Czy spotykałyście się z trzydniówką u starszego dziecka? U nas jej nigdy nikt nie miał. 
    Teraz w święta 9 latka nagle złapała wysoka gorączka pow 39 i na drugi dzień 39,9. Objawow innych brak- wszyscy od wiosny zdrowi, nawet przeziębień nie mieli jesienią. Dziś chyba 4 dzień - już tylko stan podgorączkowy i zobaczyłam właśnie na tułowiu wysypkę o taką dokładnie jak na obrazku. 

    Czy to bardzo zaraźliwe? Nikt narazie nie wyglada żeby się zaraził. Jeśli byłby to inny wirus to chyba tez dochodzi jakie ból gardła/kaszel - mam na myśli jakąś różyczkę, szkarlatynę, Odrę itp. 


  • Oglądaliśmy serial, poczułam, że boli mnie oko, na górnej powiece przy nosie. Mąż patrzy a całe białko we krwi, tzn. z tej jednej strony. Jakby naczynko pękło, pamiętam, że moja babcia miała tak wiele razy. Co robić? Pilne?
    Podziękowali 1madzikg
  • edytowano grudzień 2019
    Tak na już to możesz przemyć solą fizjologiczną. Pobierz Rutinoscorbin 3*2 tabl. Rutyna powinna trochę uszczelnić naczynia. 
    Jutro lekarz.
    Pierwszy raz tak masz? 
    Jak masz jakieś krople oczne z tetryzoliną, to można spróbować tak doraźnie obkurczyć naczynie.
  • Dzięki @Bea ;
    Zastanawiam się czy naszych gości jutrzejszych odwoływać z tego powodu. Jak wysypka to już zdrowieje. Reszta nie gorączkuje to chyba nie musimy planów zmieniać, to nie ospa  ;)
  • @madzikg, nie zdążyłam nawet ci podziękować, wybacz. Tak, to był pierwszy raz. Jakieś 15 minut po wpisie zrobiło mi się słabo, ciśnienie 66/40 i wezwaliśmy pogotowie. Na szczęście, do szpitala się nie kwalifikowałam; ogólne osłabienie i przemęczenie. Akurat przyjechał pan, który kilka lat temu ratował Wiktorka, pamięta doskonale, kazał mi pić, odpoczywać i dbać o siebie o:) Wczoraj byłam u internisty, do oka mam krople, oprócz tego zalecenie wizyty u kardiologa, bo jego zdaniem, przy takich spadkach powinnam mieć leki.

    Podziękowali 1madzikg
  • Hm. Białko w moczu (75 mg/dl) i leukocyty (40-60 wpw), erytrocyty świeże (3-6 wpw) i wyługowane (0-2 wpw) i bardzo liczne bakterie...
    Dziś zrobiłam badanie. Lekarza już nie było. Martwić się i jechać jutro na opiekę nocną i świąteczną, czy doczekać spokojnie do czwartku?

    Boli mnie podbrzusze i prawy bok z tyłu. Ech. :-(
  • Ja to bym już dziś jechała... 
  • @Monica, nie strasz... nie mam żywcem z kim i czym... Noworodek 'tylko' na stanie... 
  • @Rien ja doświadczenie w temacie praktycznie żadne, ale koleżanka ostatnio miała podobne problemy i dostała antybiotyk... Chciała zrobić posiew przed wzięciem antybiotyku ( do lekarza trafiła mając tylko badanie ogólne), ale nie dała rady czekać...
    Może ktoś bardziej obeznany coś lepszego doradzi... 
    Podziękowali 1Rien
  • @Monica, mi problem narasta już kilka dni. Staram się pić dużo wody (z naciskiem na 'staram'), jem żuravit, piję herbatę z sokiem z żurawiny. Ponieważ poprawia się tak falami, doczekałam do dziś z oddaniem moczu do analizy. Tyle że jutro święto. I mam zagwozdkę, czy czekać... 
  • Ale "kwas" - ludziska szykują się na imprezy, a ja prawię o siku ;-).  
  • @Rien z takimi wynikami jedź.
    Podziękowali 1Rien
  • @weronika85, chyba nie będzie wyjścia. Z rana powinno się udać.
  • Tak jeszcze zaglądam, czy może ktoś coś...
  • jedź z rana
    Podziękowali 1Rien
  • Rien powiedział(a):
    Hm. Białko w moczu (75 mg/dl) i leukocyty (40-60 wpw), erytrocyty świeże (3-6 wpw) i wyługowane (0-2 wpw) i bardzo liczne bakterie...
    Dziś zrobiłam badanie. Lekarza już nie było. Martwić się i jechać jutro na opiekę nocną i świąteczną, czy doczekać spokojnie do czwartku?

    Boli mnie podbrzusze i prawy bok z tyłu. Ech. :-(
    To ropomocz, trzeba przeleczyć jak najszybciej się da.
    Nie masz furaginy w domu? Albo z najbliżej apteki na cito.
    Podziękowali 1madzikg
  • @olgal, karmię piersią. Furaginy chyba nie wolno.
  • Rien powiedział(a):
    @olgal, karmię piersią. Furaginy chyba nie wolno.
    W sumie nie wiem,ale skoro w ciąży mi lekarz przepisał i brałam, a dwójka moich zum-owych dzieci brała od niemowlęctwa to myślałam,że można. 
    Oficjalnych wytycznych nie znam prawdę mówiąc.

    Jedna z córek kilka lat była na furaginie od 1 tygodnia po urodzeniu,bo co próbowaliśmy ostawić był nawrót zum-u. Jak zaczęła dojrzewać uspokoiło się.  Jest zdrowa,nie ma żadnych problemów, nie wpłynęło to na nią jakoś źle.
    Druga jest 3 lata,podobnie,bo ma wadę nerki,podwójną nerkę i nawroty zum.
    Myślę że furagina nie robi takiego spustoszenia jak antybiotyki,jest dużo łagodniejsza i działa szybko na większość popularnych zakażeń dróg moczowych.
    Ale to Twoja decyzja czy akurat furagina.
    Na pewno coś z tym zrobić musisz i to jak najszybciej bo mocz że sporymi zmianami masz.
    Podziękowali 1Rien
  • Byłaś u tego lekarza?
  • Taaaak, byłam! DZIĘKI wielkie za mobilizację!!! Jesteście nieocenione!!!
    Mąż miał wrócić do domu grubo po północy, a niespodziewanie wrócił ok. 23. Dzięki temu o 23.30 już nie śledziłam Waszych rad, ale siedziałam w gabinecie lekarskim :smile:.  Co prawda był jakiś młodziutki pan, (bardzo zadowolon z siebie, dopóki nie napomknęłam, że karmię piersią...), ale nie było w kim innym wybierać o tej porze i w tej dacie ;-). Zaordynował antybiotyk. Wzięłam i nie wiem, czy to siła psychiki, czy działanie leku, ale od rana już mi zdecydowanie lepiej. Jutro wybiorę się do rodzinnej.
      
  • 5 latkowi od paru tygodni wysychaja usta, tworzy się takie płaki wyschnietego naskórka, nawilzam pomadka ochronną, ale to się wciąż odnawia, na dwór prawie nie wychodzi bo chory. Może czyms innym mu to smarowac? Od czego to tak? Tylko od sezonu grzewczego?
  • A ten pije glownie sok jabłkowy tłoczony. I ostatnio prawie nie je przez te przeziębienia, choroby, antybiotyk po drodze. Sprobuje mu czesciej wodę proponować 
  • Też mało piję, Kubuś podobnie. Bardzo fajnie na usta działa olej kokosowy, mam Nacomi.
  • mój 8 latek też ma takie usta. za mało pije, a teraz jeszcze jakieś zimno mu się przyplatalo. 
  • Mi kiedyś dermatolog polecił smarować tym olejkiem wyciśniętym z Wit.A+E. Pomogło dosyć szybko.
  • Tisane w maleńkim słoiczku. Nie ma nic lepszego na usta..
    A na opryszczka hascovir krem lub zel.
    Podziękowali 1madzikg
  • ja zrobiłam mazidlo dla wszystkich olej z czarnuszki plus olejek herbaciany, bo tylko to mam teraz w domu, hascovir mi zaginął w akcji. zobaczymy jak się spisze te moje eksperymentalne mazidlo. mi też wyskoczyło jakieś badziewie więc i siebie pedzluje tym. 
  • Dziewczyny. Podawalyscie kiedyś sposób na zatoki. Trzeba się czymś posmarować zatoki i owinąć głowę. Za nic nie pamiętam co to było. Mąż mi cierpi od zatok i potrzeba mi sposobów różnych. 
  • @Lome, sposob od dr Lachowicza: smarujemy wazelina tam, gdzie zatoki. Na to -platki kosmetyczne nasączone ziolami szwedzkimi (ja dawalam balsam kapucynski, tez bylo ok), przykrywamy twarz (usta bez przykrycia) folią aluminiową,lezymy i oddychamy ile wytrzymamy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.