Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1318319321323324370

Komentarz

  • Dziękuję. Spróbujemy!!!! Szkodami go bardzo.
  • Wlasnie miałam sie o usta pytać, bo zwariuje. Puchną mi strasznie, wygladam jakbym sobie cos wstrzyknęła w nie, a do tego w kółko skóra schodzi. Smaruje roznymi kremami, pomadkami, ale nic nie pomaga, nawet mam wrazenie, ze lepiej było jak nic nie robiłam. Pije dużo (wody ;)). Już nie wiem co robić...
  • edytowano styczeń 2020
    Moze to reakcja alergiczna na jakis skladnik kosmetykow, ktore stosujesz do tego smarowania @Maciejka. Wiem, ze to takie oczywiste, ze az wydaje sie malo prawdopodobne ale...? A moze uczulenie na cos co ostatnio jesz?

  • Na usta pomaga prawdziwy miód  , jak najczęściej smarować. 
  • Maciejka powiedział(a):
    Wlasnie miałam sie o usta pytać, bo zwariuje. Puchną mi strasznie, wygladam jakbym sobie cos wstrzyknęła w nie, a do tego w kółko skóra schodzi. Smaruje roznymi kremami, pomadkami, ale nic nie pomaga, nawet mam wrazenie, ze lepiej było jak nic nie robiłam. Pije dużo (wody ;)). Już nie wiem co robić...
    W Pl jest Tisane. Nic lepszego na usta nie znalazłam.
  • Jeszcze Carmex jest ok. Poza tym wszystko inne tylko pogarszało speawe
  • Dzięki za podpowiedzi! Tez mysle, ze moze to od kosmetyków. Mam nowy krem pod oczy i czasem tez usta nim mazne, moze to to.
    Aneczka, tego pierwszego tu nie ma, ale Carmex jest na amazonie, zamawiam od razu!
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Kup w sloiczku
    Podziękowali 1Maciejka
  • Sprawdźcie jeszcze Blistex, ten w tubce. 
    Podziękowali 1Maciejka
  • Nie wiem co ze stefkiem. Od rana się przytulal ale bez gorączki marudził że noga/ nogi bolą, po południu po piciu i cukierku ( kwaśna galaretka, obiadu nie jadl) Wrzeszczal że bolą nogi wil się i puszczal baki pod dużym ciśnieniem... potem spokój nawet się ożywil.. wieczorem po paru kasach chleba z masłem to ssmo-wrzask że nogi bolą wicie ryk. 20 min i spokój..  zasypia choć jeszcze misuczy że noga jedną czy drugą..  
  • M tez mowi ze wzrostowe albo od tego ze skacxe na nogi... duzo albo na kolana... ale te dwa rwzy bezposrednio po jedxeniu mi sie nie chca zgodzic... tych atakow bolu, ze gotowa bylam na sor jechac 
  • Przeszło. Mam pytanie. Jestem zapisana do dermatologa na badanie znamion tą maszyną..  wizyta droga cholernie 150 zł..  czy wiecie czy w ciąży to można robić?
  • Tak. To jest tak naprawdę szkoło powiększające z mocny światłem.
    Podziękowali 2MAFJa AgaMaria
  • Ja byłam tak badana bezpłatnie u dermatologa onkologa w przyszpitalnej przychodni.
  • Terminy drsmstyczne u nas.. na ten czekalam 2 miesiace 
  • No fakt, z pół roku j nas trzeba czekać, wychodzę od lekarza i się zapisuję, żeby raz s roku mieć kontrolę. Ale możesz się zapisać   bo i tak za jakiś czas znowu trzeba kontrolować. 
  • u nas bolące nogi oznaczają jakieś przeziębienie. od razu im się rzuca - zle samopoczucie plus bolące nogi plus ewentualnie gorączka/stan podgoraczkowy.
    Podziękowali 2wiesia Laf2011
  • dobrze że przeszło @MAFJa!
    Z tym bólem nog, znam przypadek mycoplasmy u kilkulatka. Tylko potem pojawiło się puchniecie i wysypka. Tydzień hospitalizacji.
  • edytowano styczeń 2020
    Wczoraj ugryzł mnie mój kot. Kot 6 miesięczny kupiony w hodowli, szczepiony standardowo, niewychodzący. Rana opuchła i boli. Lekarz zapisał Augmentin, zalecił szczepienie przeciwtężcowe szczepionką Tetana i kazał zgłosić się z kotem do weterynarza. Powiedział też, że musi zgłosić pogryzienie do sanepidu w celu obserwacji kota w kierunku wścieklizny.
    Antybiotyk raczej przyjmę, ale mam obawy co do szczepienia ponieważ mam problemy autoimmunologiczne. Immunoglobuliny przeciwtężcowej nie mają w przychodni. Jakie jest ryzyko, że kot zaraził mnie tężcem, i jaka jest skuteczność (a także ryzyko) szczepienia poekspozycyjnego. Zastanawiam się czy dobrym pomysłem jest jednoczesne szczepienie i branie antybiotyku..
    Może @kociara @Katarzyna coś więcej wie?
  • edytowano styczeń 2020
    Przyjęłam tą szczepionkę. Nie miałam pojęcia jaki to kłopot takie ugryzienie. 
  • Kilka lat temu ugryzł mnie pies rodziców w pierś.Byłam wtedy w ciąży w początkachRana paskudna .Wiem że z racji ciąży i tak nie byłabym szczepiona Ale nikt  o szczepieniach nawet nie wspomniał.Lekarz tylko powiedział że dobrze że to nie obcy pies. I kazał obserwować raneAle w tamtych czasach nie było takiej nagonki na szczepienia.
  • Macie może sprawdzone sposoby na bóle głowy? Jakieś zioła może? Nie chcę iść z tym do lekarza, bo dałby pewnie typowo na migrenę, a ja chyba jednak migreny nie mam; nie wymiotuję, nie razi mnie światło, może dźwięki drażnią trochę. Ból zwykle w skroniach, nie taki nie do wytrzymania, ale utrudniający normalne funkcjonowanie. Już od jakiegoś czasu raz lub dwa razy w tygodniu zmusza do wzięcia ibuprofenu (paracetamol nie pomaga). Nie chcę tak dalej...
  • edytowano styczeń 2020
    Rany kłute choć wyglądają niepozornie są bardziej niebezpieczne niż powierzchowne. Takiej rany nie da się skutecznie odkazić, a po zapachu z pyska tego kota czuć że niemało tam różnorodnych bakterii. A i tężec też mógł się znaleźć bo ziemię wnosi się na butach do domu, kot wyleguje się na podłodze a potem liże sierść. Jeszcze ulubione zajęcie tego kota to toczenie kawałków mięsa po podłodze przed zjedzeniem.
  • Kilka lat temu moja wychodząca i polująca kotka zgubiła się na wsi na wakacjach, znalazłam ją i niosłam do domu.
    Przestraszyła się szczekających psów i mnie ugryzła. Jakoś w ogole nie pomyślałam, że to może być niebezpieczne. Na szczęście się szybko zagoiło.
  • Tez zastanawiałam się czy coś z tym robić czy tylko się pomodlić. Zaskoczyła mnie ta skomplikowana procedura
  • IgE 1500 (norma do 200).u alergika  .ktoś ma jakiś pomysł?
  • Trzeba zrobić szczegółowe testy co uczula.
  • @AleksandraB, gdybym miała świadomość ryzyka nie byłabym taka spokojna.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.