Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1325326328330331370

Komentarz

  • Jonkowi przeszło po nurofenie i nie wróciło. Oby tak zostało.  Ta mgiełka wydaje się super... jakieś reminiscencje mi przywodzi z basenu w dzieciństwie nie wiem czemu.. oddychać swobodnie pierwszy raz dziś.. A szczerze mówiąc sceptyczny byłam. Dzięki Aneczka08
    Podziękowali 3AgaMaria Aneczka08 madzikg
  • edytowano luty 2020
    Mężowi przeszedł, a mnie przechodzi kaszel po 3 tygodniach. Wirusa mieliśmy z kilkudniową wysoką gorączką. Mąż od wigilii do połowy stycznia, ja od 10 stycznia przez parę dni, a kaszel męczył i męczył. Ale jest lepiej. Dzięki!
  • Bardzo pomogło, gdy mąż podłogi umył. Kurz chyba drażni i zimno. Teraz cieplej, powietrze też czystsze na zewnątrz, to lżej.
  • W nocy tragedia... nawet jedna dziurja się nie odtykala ..  zalewalam sobie nia salviaseptem aż szczypalo to na chwilę puszczalo ale jak zasypialam to znów zatkane, oddychanie przez usta, oskrzeli też pełne tego czegośgestego zielonego...
  • Kusi mnie acatar fast
  • @MAFJa, Akatar nie. Na porodówce lekarka mi powiedziała, że jak już nie wytrzymuję, to Otrivin z umiarem.
  • Ale acatar przy łóżku mam stać 
  • Lekarz mi mówił, że krople dla nas nic, a dziecko w brzuchu odczuwa na swoim sercu.
    Podziękowali 1MAFJa
  • @MAFJa zeby odblokowac nos mozesz zrobic sobie parowke. Bierzesz garnek, goraca wode, ze 2 saszetki herbaty rumiankowej do srodka, mozesz dodatkowo nakapac Amolu - recznik na glowe i wdychasz, w miedzyczasie dokrapiasz Amolu w miare jak bedzie wietrzal.
    Ja tak robilam bedac z 3 dzieckiem w ciazy, gdy dopadla mnie mega infekcja. Bardzo mi ten sposob pomogl, przy tym zero chemi i nie zaszkodzi dziecku w zaden sposob.
  • Wacham gorący majeranek amol mi ktoś ukradl
  • O, to majeranek tez jest swietny tylko musisz miec tych parowkowych seansow kilka w ciagu dnia, wszystko co naturalne dziala lagodnie i trzeba troche czasu sobie dac...
  • A inhalacja z soli fizjologicznej?
  • Bede bronic inhalacji rumiankowo Amolowych. Wlasnie Amol zawiera w skladzie wiele roznych olejkow eterycznych: "Wśród składników znajdują się naturalne substancje czynne, takie jak mentol, olejek cytronelowy, olejek goździkowy, olejek cynamonowy, olejek cytrynowy, olejek mięty pieprzowej czy olejek lawendowy". Jest wprawdzie na etanolu ale nie trafia to do twego ukladu krwionosnego ani pokarmowego i nijak to dziecku nie szkodzi - wdychasz parę z tych kilkanastu kropli wpuszczonych na goraca wode i odtykasz sobie nos. Dziecko skorzysta na tym, ze mama bedzie miala komfort oddychania i ze infekcja sie nie rozprzestrzeni, mie zejdzie na krtan itp.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Ja Amol podpalalam na łyżeczce i po zgaszeniu wdycham opary
  • I słodyczę odradzam serdecznie @MAFJa
    Przynajmniej u mnie to momentalnie pomaga na wszelkie zapchania nosa... I nie tylko.
  • @ola_g no jasne, ze znasz, oczywista sprawa. Ja to wygooglalam dla Mafji, ze w Amolu jest wlasnie caly bukiet olejkow eterycznych -> bo o olejkach wspomnialas. Ale i tak czytam, ze @MAFJa ktos zaiwanił Amol wiec po sprawie ;)
  • Ja amolem to smaruje cały nos i czoło i puszcza... Nie wiem czy m kupiłem razie się sztacham zablocka... to mi sprawia przyjemność lubię te sol...
  • Słodyczy nie za bardzo mogę i tak... jedynie kakao co wiem że dobrze na te gluty  nie robi ale co poradzę jak to jedyny napój bez odruchu wymiotnego . Ograniczam 
  • U mnie w domu amol i olbas zabronione. Mam uczulenie, dusze sie od tego.
  • stasia1 powiedział(a):
    Mój mąż kilka lat temu też miał taki problem. Pękały dłonie aż do krwi.Lekarz opisał to jako egzema leczył maściami tylko robionymi na zamówienie i przemywał płynem też robionym. Przez cały okres leczenia ( kilka miesięcy) nosił do wszystkich prac rękawoczki. Nie gumowe
    To jakie rękawiczki? Bawełniane? 
  • malagala powiedział(a):
    stasia1 powiedział(a):
    Mój mąż kilka lat temu też miał taki problem. Pękały dłonie aż do krwi.Lekarz opisał to jako egzema leczył maściami tylko robionymi na zamówienie i przemywał płynem też robionym. Przez cały okres leczenia ( kilka miesięcy) nosił do wszystkich prac rękawoczki. Nie gumowe
    To jakie rękawiczki? Bawełniane? 
    Tak a do prac np. w polu na górę gumowe
  • Jaki jest dobry magnez dla 10latki?
  • Dużo tego.a jakiś konkretny ? 
  • @asiao fajny jest floradix magnez firmy Salus.
  • Swoją drogą niezmiernie dziwi mnie że w lekach stosują tyle złych substancji pomocniczych, na jedno pomaga a na drugie szkodzi. A można by bylo bez tych wszystkich wypełniaczy tylko pewnie ceny poszłyby w górę.
  • To nie chodzi o to tylko np. talk, dwutlenek tytanu, sacharoza - to wszystko zbędne. Co z tego że lek ma gwarantowana zawartość jednej substancji skoro masę szkodliwych zbędnych substancji wypełniających. Jeszcze pół biedy jak ktos tylko jeden lek bierze ale jak musi przyjmować całą masę to jest już kumulacja. Po co w tabletce magnezu rakotwórczy talk, albo dwutlenek tytanu? Nie mam nic przeciwko lekom jak i dobrym suplementom ( takie też istnieją), tylko przeciwna jestem dodawaniu całej masy zbędnych substancji pomocniczych. Tylko po to żeby łatwiej proces produkcji przebiegał. Bo o zdrowie pacjenta to jednak gdzieś tam na końcu chodzi.
  • @Hanq przypomnij jakie firmy , jakie suplementy polecalas.
  • edytowano luty 2020
    @Zuzapola formeds ma czysty skład. Aliness - ale nie wszystko, Medverida, podkowa ( to dla zwierząt ale z powodzeniem ludzie biorą i dobry, czysty skład - bo dla zwierząt,  ludziom to byle g.... można  wcisnąć i już nie musi być czysty..... )To polskie firmy. Z zagranicznych to trzeba szukać. Patrzeć na składy. Co też ludzie polecają, jak im się wyniki i po czym poprawiają, ale to już na specjalistycznych forach siedzieć i śledzić.

    @Agnicha a ja się trochę interesuje i wiem, że wiele jest zbędnych substancji lub istnieją alternatywne zdrowsze. I to podkreślam zarówno w lekach jak i suplach.


  • Poradźcie proszę jak stosoeać tą mgiełke zabłocką dla 3 mies. dziecka? W jakich ilosciach wlewać do nebulizatora?
  • Mi się to nie wydaje mocne.raczej obstawialabyn ze bezpieczne dla maluchiw . Właśnie skończyłam nebulizacje bo nie jak był zaklejony tak jest.. 
    Podziękowali 1awia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.