Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1326327329331332370

Komentarz

  • producent pisze tak

    1/. Od jakiego wieku można stosować Zabłocką Mgiełkę solankową ?

           Mgiełkę można stosować u ludzi w każdym wieku. Noworodków, dzieci i dorosłych

    3/. Czy rozcieńczać Mgiełkę ?

         Najlepsze efekty osiągniemy stosując Mgiełkę bez rozcieńczania.

    4/. Jak rozcieńczać Mgiełkę?

           Mgiełkę można rozcieńczać ze zwykłą wodą w proporcji 1 dawka Mgiełki na 2 dawki wody. Otrzymamy wówczas roztwór o stężeniu zbliżonym do soli fizjologicznej.

    http://zablocka.pl/pl/strona/faq




    Podziękowali 1awia
  • W trakcie rutynowych badań krwi wyszedł mi za wysoki potas? Miał ktos może? POczytałam, że to nie błaha rzecz. Mam powtorzyc badanie w poniedziałek.
  • @ola_g nie  rozumiesz chyba o co mi chodzi. Porównanie do bani. Bo ja ciastko jeśli kupuję to czytam skład i jak coś mi nie pasuje to nie biorę. Samych zastepnikow mąki i jajek multum. Jedne zdrowsze inne gorsze. Efekt ten sam a działanie na zdrowie inne.
  • Zwykle ludzie nie wnikają w skład tabletki tylko kupuje najtańsze, czyli opłaca się najbardziej produkować najszybszą, najtańszą  metodą. 
  • Ale jeśli jest do wyboru suplement czy lek wybiorę lek, to dla mnie oczywiste, ale jest mnóstwo suplementów bez odpowiednika - leku, suplementy też są przeróżnej jakości.
  • Ja mam takie zboczenie, że czytam składy wszystkiego począwszy od leków, przez żywność, kosmetyki czy ubrania i analizuje. Staram się być w miarę świadomym konsumentem, ale wiem że większość ludzi patrzy pierwsze na cenę.
  • Magnezin własnie kupiłam. Co powiecie? Może być?
  • Jesteśmy po pierwszej inchalacji...nie było łatwo :) ale mam nadzieję że tym razem poradzimy sobie z bakcylem...
  • Co myślicie o antybiotyk na zatoki? W ciąży..  coraz gorzej mi 
  • A monodieta @Mafja najpierw? Przez 2-3 dni?
    Mam od 3 lat problem z zatokami, teraz w ex-ciąży też dzieci mnie już zaczęły zarażać, glut robił się żółty, kleisty ale bez słodyczy do opanowania. Jeżeli doszło do permanentnego zapchania, to pomagała mi już tylko monodieta jaglana, zagryzałam czosnkiem + duuuzo płynów. I inhalacje - parówki olejkami ze 2-3x dziennie.

    Muszę wspomnieć że boję się o te zatoki... bo ciężko z tego wyjść jak się zaostrzy. Podczas leczenia boreliozy zorientowałam się że biorąc dluuugo antybiotyki (16tyg), nie lapałam wirusów od dzieci (nie robił mi się ten katar zatokowy) być może z powodu ekstra zdrowej diety, być może z powodu suplementów?Zatem kontynuuje zażywanie Sanprobi SuperFormula (co dwa dni) i zauważyłam że katar już nigdy nie wchodzi w te fazę z której trudno wyjść.
  • Monodiety raczej nie dam rady teraz.. ledwo jem cokowleik mi wchodzi 
  • O kurka... to nie wiem co bym zrobiła. Na mnie tamto działa. Jeszcze te sposoby Kowalki z owijaniem się folią jako ostatnia deska ratunku???
  • ola_g powiedział(a):
    Hanq powiedział(a):
    @ola_g nie  rozumiesz chyba o co mi chodzi. Porównanie do bani. Bo ja ciastko jeśli kupuję to czytam skład i jak coś mi nie pasuje to nie biorę. Samych zastepnikow mąki i jajek multum. Jedne zdrowsze inne gorsze. Efekt ten sam a działanie na zdrowie inne.
    Problem w tym, że czytając skład suplementu widzisz np 65mg magnezu, a badając skład suplementu już niekoniecznie...

    Potwierdzam, w suplementach nie ma się żadnej gwarancji tego, że tej substancji czynnej jest tyle, ile deklaruje producent. Moja siostra swego czasu pracowała w NIL-u i opowiadała, że kilka razy badali składy suplementów i wyniki mocno odbiegały od deklaracji.
  • edytowano luty 2020
    O może wrócę profilaktycznie do sanprobi. Ostatnie dni łykam profilaktycznie rutinoscorbin. 
    A kaszel powoli przechodzi. Po 3 tygodniach w końcu przechodzi!!!!!

    Czosnek rozgniatam, podgrzewam i dodaje nam do obiadu, na przykład do sosu z pomidorów.
  • @Mafia idź na lampy, wygrzac, ja lecze  przy szybie przy kominku, już po jednym nagrzewaniu jest wielka poprawa, 
  • edytowano luty 2020
    @ola_g dlatego warto sprawdzone suple wybierać a nie pierwsze z brzegu. Bo takie też instnieja. Dobre, co działają. A jak kupię taki lek  czy suplement magnez że stearynianem magnezu w składzie to ile mi się wchłonie znając działanie upośledzające stearynianu?dalej widzę że nie rozumiesz o co mi chodzi. Odpadam z dyskusji.
  • Tylko to nie są tylko zatoki... kaszle czymś tam cały czas wirus od stada.. 
  • Jeszcze jutro spróbuje Oman zaparzyć..  Nie wierzę w lekarza. Do swojej dr się nie dostanę i tak, a o zatokach co mi powiedzą... bez RTG. 
  • Co do wanny wlac? Długo nie posiedzę ale na chwilę muszę bo od kaszlu się porzygalam i wogole kloszardowo się czuje..  zablockiej mgiełke? Sól Ciechocinska? Czy to szlam nie wiem .. co mozna w ciazy 12 tc+ 3 dni 
  • edytowano luty 2020
    ola_g powiedział(a):
    Podstawowy jest lekiem, magne b6 x 50 tabletek. Pozostałe to suple
    Możesz podawać 2x1 chyba że lekarz jakoś konkretnie zalecił
    Magne B6 forte też jest lekiem ( i ma cytrynian magnezu) 
    Podziękowali 1madzikg
  • edytowano luty 2020
    W ciąży na zatoki ciepły okład i inhalacje z majeranku (czasem z tymiankiem) stosowałam. O majeranku do picia na kaszel też słyszałam i mąż nawet mówił że mu lepiej było jak pił. 
  • @MAFJa przechodziłam w drugiej ciąży coś podobnego, po tygodniu męczenia się poszłam do rodzinnego i dostałam Duomox,w dwa dni niesamowita poprawa i po chorobie, dziecko zdrowe.
  • Wiem też dostawalam ale na wywiad..
  • MAFJa powiedział(a):
    Wiem też dostawalam ale na wywiad..

    ale Ty w końcu poszłas do tego lekarza??. Kurcze @Mafja jak Cię czytam to zaczynam być chora. Tak jak nie cierpie lekarzy tak bym już ze 2x poszła na Twoim miejscu. A TY jeszcze w ciąży... Mam Cie kopnąc na rozpęd? ;-)
    Podziękowali 2madzikg antonina
  • Możesz... Ja nawet nie mam pomysłu jak tam się dostać..  niestety i ja i dzieci jesteśmy zapisami do obleganych A teraz to wogole masakra jest.. zadzwonię dziś do swojej może mi coś powie mądrego... 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • To jedź na nocna pomoc.
  • Zawsze mają rano bieżące numerki, może zrobią wyjątek i Ci jeden wcześniej wydadzą.
  • @MAFJa no teraz to i ja już tracę cierpliwość. Zrób coś ze sobą kochana  <3
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Mądre głowy poradźcie, synek znajomej lat 2,5 robi średnio 4-8 kup dziennie, tak jakby robił po trochu. Dziś panie ze żłobka zasugerowały odrobaczanie choć nie wiem czy to ten trop. Pediatrzy nie podejmują tematu.

    Dziś panie w żłobku powiedziały, że 8x robił w czasie złobkowym

    Nie jest to biegunka, czasem są to twarde kawałki czasem normalne, ale on tak jakby rozkłada to na raty. Ja nie mam pojęcia co to może być, ona szuka pomysłów z której strony temat ugryźć.

    Ktoś ma jakiś pomysł?
  • Alergia, robaki, bakterie, drożdże, gluten , nietolerancja laktozy, przerabiamy podobne problemy, cała diagnostyka potrzebna. Warto kilka dni bez mleka spróbować i zobaczyc czy jest poprawa, a potem bezlaktozowe.
    Podziękowali 1Aneczka08
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.