Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1335336338340341370

Komentarz

  • edytowano marzec 2020
    Jeśli chodzi o 8l, to robiliśmy tylko te 3 hormony tarczycy i morfologie krwi:
    Poza normę są

    Erytrocyty    5,29 mln/µl    3,90    5,20    H   
    Limfocyty    4,83 tys/µl    1,16    4,28    H













    - katar ma, to na pewno.

    edit: dla czytelności
  • Czy do tsh muszę być na czczo? Kawę chociaż mogę?
  • Na czczo i bez większego zmęczenia. 
    Podziękowali 1Polly
  • @Agnicha @Zuzapola , dzięki wielkie, ale Franio dał czadu w nocy, nie śpię od czwartej, więc dzis tsh sobie daruję. Jak tylko mi skoczy, zaraz dostanę leki a wolę nie brać na zapas i dlatego że się nie wyspałam. Może w sobotę...
    Za to kawę popijam ;)
  • Od wczoraj mam zaropiałe jedno oko. Dzisiaj już całe spuchnięte i zaropiałe :(
    Przychodnia proponuje wizytę w poniedziałek... Poradźcie co mogę kupić bez recepty. Sulfacetamid niestety chyba nie jest tak dostępny?
    Mam jeszcze w domu dicortinef ale otwarty z miesiąc temu.
  • A lekarz recepty nie wystawi, u nas można się połączyć z lekarka z gabinetem i w pilnej sprawie wypisze  receptę. 
  • No właśnie powiedzieli mi, że tylko leki przyjmowane na stałe
  • To można zamówić  u nas też tak jest, ale czasami się zgodzą połączyć z lekarka z gabinetem i wypisuje leki, jakby się odbyła wizyta, bez zamówień. 
  • Agnicha powiedział(a):
    Samo tsh?

    Nie, ale tylko tsh na czczo ;)
  • Zrobiłam badanie moczu,   bo bardzo wysoka gorączka od 3 dni. Wszystko w normie tylko ketony  150, a norma do 5. Czy może być aż tak przekroczona norma Od gorączki? Było u kogoś coś  takiego?
  • Tak,przy gorączce są wysokie ketony.
  • edytowano marzec 2020
    Dziękuję @Agnicha i @olgal , ale się przestraszyłem, że jakoś coś nie zauważyłam i ma cukrzycę, albo co innego. Jeszcze pongoraczkach powtórzymy .
  • edytowano marzec 2020
    Są też paski do badania ciał ketonowych
     W aptece się kupuje.

    Edit.
    50 stuk 18 zł kosztuje.
    Podziękowali 2Zuzapola matka6
  • Ale to tylko dla cukrzyków jest istotne. W tym przypadku niepotrzebny zakup myślę.
  • Po prostu powtórzę po chorobie.
  • edytowano marzec 2020
    Dzis zaczal mnie bolec nadgarstek, boli mnie przy konkretnych ruchach, nie przy kazdym. Wystarczy, ze zle uloze dlon i tez boli. Przy dotykaniu bol jest tuz pod taka wystajaca kostka z zewnatrz dloni. Tu gdzie czerwone kropki na zdjeciu.
    Czy ktos wie co to moze byc i jak sobie z tym poradzic? Czym moge sobie pomoc? Normalnie to bym pewnie do lekarza poszla, ale obecnie wiadomo jak jest.

  • Traumon maść wyleczył mi tzw palec trzaskający
    Podziękowali 1mamuma
  • Agnicha powiedział(a):
    Nie chodzić nigdzie do przychodni chyba że sytuacja Cie przerosnie. Ale wedlug mnie to MOZE byc tylko przeciazene 
    Tak mi sie wydaje. Do przychodni nie wybieram sie. Zobacze co mam w apteczce. 
  • @mamuma, każda maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, którą znajdziesz w domu.
    Podziękowali 1mamuma
  • Mam tylko altacet. Posmarowalam, zobaczymy. A ibuprofen doustnie cos da, czy darowac se raczej? Tzn nie chodzi mi o sam bol, tylko czy przeciwzapalnie zadziala.
  • Na takie rzeczy pomaga Mel, lek dostaniesz bez recepty, ale w dawce leczniczej trzeba brać podwójną dawkę, tak córce fizjoterapeuta zalecał. Lekarz przepisuje na receptę właśnie w podwojonej dawce, bez recepty w zaleceniach jest mniejsza dawka, żeby mogło być bez recepty, żeby ludzie za długo nie brali dużej dawki.
    Podziękowali 1mamuma
  • edytowano marzec 2020
    I starać się nie nosić dziecka @mamuma.

    Edit: altacet ok, mi pomaga, plus nie przeciążenie ręki. 
    Podziękowali 1mamuma
  • No wlasnie z tym noszeniem. W dzien nie ma problemu, ale w nocy kilka pobudek i usypianie na rekach. Bede kombinowala.
  • Zuzapola powiedział(a):
    Na takie rzeczy pomaga Mel, lek dostaniesz bez recepty, ale w dawce leczniczej trzeba brać podwójną dawkę, tak córce fizjoterapeuta zalecał. Lekarz przepisuje na receptę właśnie w podwojonej dawce, bez recepty w zaleceniach jest mniejsza dawka, żeby mogło być bez recepty, żeby ludzie za długo nie brali dużej dawki.
    Juz wiem, ze nie moge. Mam astme i uczulenie na kwas acetylosalicylowy, a to jest w przeciwwskazaniach.
  • mamuma powiedział(a):
    No wlasnie z tym noszeniem. W dzien nie ma problemu, ale w nocy kilka pobudek i usypianie na rekach. Bede kombinowala.
    I od tego możesz mieć przeciazony nadgarstek, przynajmniej moj przypadek taki jest, ja płacze z bólu czasem, przez pierwsze pół roku zycia dziecka, jak już usiądzie, co za.ulga, a jak chodzi ulga nr2. Ale najgorszy czas do pół roku ze względu na nadgarstki.

    Tylko jestem po operacji i mam zespół ciesni nadgarstka dawno zdiagnozowany.

    A może siedząc spróbuj ululac, albo na ramię .to gdzie ręka nie boli, a prawa podtrzymuj pupę lekko? To prawa ręka Cię boli, prawda?
  • Jak pracowałam w przedszkolu to dwoje takich dzieci spotkałam, może teraz są jakieś lepsze sposoby, ale kilkanaście lat temu, żaden lekarz nie mógł im pomóc.  Bóle wzrostowe chyba,  ze moze być inna przyczyna, która u tych dzieci wyeliminowali. 
  • MonikaN powiedział(a):
    mamuma powiedział(a):
    No wlasnie z tym noszeniem. W dzien nie ma problemu, ale w nocy kilka pobudek i usypianie na rekach. Bede kombinowala.
    I od tego możesz mieć przeciazony nadgarstek, przynajmniej moj przypadek taki jest, ja płacze z bólu czasem, przez pierwsze pół roku zycia dziecka, jak już usiądzie, co za.ulga, a jak chodzi ulga nr2. Ale najgorszy czas do pół roku ze względu na nadgarstki.

    Tylko jestem po operacji i mam zespół ciesni nadgarstka dawno zdiagnozowany.

    A może siedząc spróbuj ululac, albo na ramię .to gdzie ręka nie boli, a prawa podtrzymuj pupę lekko? To prawa ręka Cię boli, prawda?
    Moje "malenstwo" ma poltora roku. Od pocczatku ferii byly jazdy, bo chorowala, a teraz chyba po antybiotyku (tak stwierdzil pediatra) ma dziwne zachowania. Budzi sie czesto z ogromnym krzykiem i przez dluzszy czas nie dociera nic do niej, wiec trzymam ja jak sie da, zeby sie nie poobijala. A potem ja usypiam w jedynej pozycji jaka akceptuje.
    Boli mnie lewa reka, ale ona na lewej mi lezy.
    Jak urodzilam najstarsza to mialam zapalenie wyrostkow kosci promieniowej i rzeczywiscie bol byl podobny. Wtedy rok bolalo. 
    Dzisiejsza noc byla spokojna, moze juz z nia bedzie lepiej to i to sie bedzie mialo szanse wyleczyc.
  • Ja na ten trzaskający palec brałam też ibuprom jako przeciwbólowy, przeciwzapalny, unieruchomienie w ortezie też 
    Podziękowali 1mamuma
  • Jestem z lekka przerażona... Tosia jakieś rozlane plamy na polikach gorące..  wyszło nam że to uczulenie na poduszki kakaowe zbożowe jakiś taki produkt co mąż kupił do płatków .. ale teraz nie wiem czy nie rumien zakaxny.. z tymi wysypkami to mam zawsze problem z diagnoza, pediatra nasza też zawsze inaczej to widzi .. mam nadzieję że nie to ale stwierdzić nie umiem.. chłopcy coś podobnego przechodzili jak byli mali ja chyba też..  bo bolały stawy etc.. A coś pamiętam że u dorosłych to takie objawy.. skręciło mnie bo w ciąży to ponoc bardzo niebezpieczne.. jak mam to stwierdzić 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.