Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1339340342344345370

Komentarz

  • Nie wiem. Dwa tygodnie temu okulista nic w oczach nie widział niepokojącego... Tylko wadę wzroku, którą mam od wieku przedszkolnego.
  • Polecałyście kiedyś syrop dobrze uzupełniający braki żelaza dla dorosłych. Przypomnijcie proszę nazwę.
  • Floradix
    Podziękowali 1Megan
  • Dziękuję Hanq
  • Floradix jest super, ale nie wszyscy go mogą, bo zawiera pokrzywę (silny alergen). W takim wypadku może warto spróbować Rabenhorst plus? Nie porównywałam składów, jakby co.
  • Jeszcze jest Loma vital, w płynie..
  • edytowano marzec 2020
    . Ta dyskoteka w oczach wróciła właśnie. Głowa nie boli, zmęczona nie jestem...położę się chyba licząc, że przejdzie.
  • Zmierz ciśnienie. Odwodniona nie jesteś?
  • Przeszło kilka minut po położeniu się. Ciśnienie książkowe, piję w sumie jak zwykle...może nawet częściej kawusię z mężem - skoro z domu oboje teraz pracujemy...
  • @joachm1, tak na szybko to przychodzi mi do głowy...
    A co do kawy to prędzej odwadnia niż nawadnia.
    Zakładając, że to migrenowe bóle to nawadnianie jest bardzo ważne.
    Pisałam, ja... posiadaczka migreny  :*
    Podziękowali 1joachm1
  • Co do nawadniania. Od kiedy faktycznie pilnuję dwóch litrów wody dziennie, wcale nie boli mnie głowa. Już prawie dwa miesiące. Wcześniej zdarzało się, że po dwa razy w tygodniu brałam przeciwbólowe.
    Podziękowali 2wiesia joachm1
  • Tylko głową mnie nie boli... Jakby był pakiet ból i błyski to bym przyjęła jako klasyczną migrenę. 

  • Ja miałam błyski w oku ( takie jakby mi  ktoś lustrem świecił) przy odklejeniu siatkówki.
  • joachm1 powiedział(a):
    Tylko głową mnie nie boli... Jakby był pakiet ból i błyski to bym przyjęła jako klasyczną migrenę. 

    Miałaś badane ciśnienie w oczach? 
    U nas syn ma regularne kontrole, ponieważ to ciśnienie w oczach mu różne wychodzilo na kolejnych wizytach.
  • Ciśnienia to chyba nie...nie wiem- chyba, że to to badanie na tym komputerku co dmucha do oczu ( bo nie wiem co to było) to wówczas tak w listopadzie.
  • Tak to co dmucha to bad ciśnienia.
  • Fa wbiła Tosi noz w ramie...niechcący.. jest taka ranka od ostrza noza..  zatamowalam zalałam wodą utleniania i zakleilam  gaza..  stripsow nie mam.. czy powinnam z nią jechać? Gdzieś? Wolałabym nie .. W domu panika..  
  • Jak ranka niewielka, krwawienie zatamowanie to bym nie jechała...
  • Ja bym szczelnie nie zatykała jak się nie leje. Woda utleniona i plasterek jak nie będzie mocno krwawić.
  • Ok.. na razie byłam przerażona..  wiec jest gaza przyklejina... ale zatamowane..rana szerokość chyba ok 3 mm głęboka na czubeczek może odpowiednio..będzie trza to zdjąć jakoś..  . 
  • Weź, nawet jakbyś miała strippy to na tak mała ranę nie warto ich marnować. 
    Ostatnio sklejalam pietę Wojtka. Ponad 3 cm długa rana i pół głęboka. Noga brudna jak u świnki, ale ładnie się goi. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • MAFJa powiedział(a):
    Ok.. na razie byłam przerażona..  wiec jest gaza przyklejina... ale zatamowane..rana szerokość chyba ok 3 mm głęboka na czubeczek może odpowiednio..będzie trza to zdjąć jakoś..  . 

    3 mm, proszę Cię, to się gumką wytrze:-)) , Stripem sklejałam kiedyś córce na brodzie 1 cm cięcie jak żyletką było, śladu praktycznie nie ma.
  • Dwuipołlatka znowu ma zum. To już trzeci raz w ciągu dwóch miesięcy. W czwartek skończyła antybiotyk a dziś przed snem była rozdrażniona, mówiła że boli przy siusianiu i czuje że teraz jest lekko ciepła. Jaka może być przyczyna? Nie wiem co zrobić jutro....wolałabym nigdzie nie jeździć....
  • ZUM się długo leczy i lubi nawracać. Próbowalabym gdzieś mocz zrobić,w jakimś laboratorium całodobowym. U nas bakteriologia w niedziele,święta przyjmuje mocze na posiew. Sam mocz bym zawiozła,żeby nie ciągać dziecka.
    Ja w domu mam furaginę i podaję jak są zmiany w moczu i tym bardziej gorączka.Z lekarską konsultacją na telefon.
    U nas co jakiś czas nawrót niestety,szczególnie jak gdzieś się podziębi.
    A co wam wyszło e poprzednich posiewach? Jaka bakteria?
    Jeśli to escherichia coli  to furagina jest lepsza niż antybiotyk. Można ją długo podawać. Antybiotyk się daje stosunkowo krótko i niby mocz czysty a za chwilę nawrót.
    Podziękowali 2awia MAFJa
  • Nigdzie nie była. Ok furagine podam bo mam. Ostatnio nie miała badania moczu bo po konsultacji tel. lekarka zapisała Augumentin i tyle. @Agnicha czy po pół Furaginy na noc będzie ok?
  • Tylko....jestem na wsi. Tu lab. tylko od pon. do pt. Czy jak zrobie posiew w pon. to nie będzie wynik zmieniony przez Furagine?
  • Oczywiście, że tak.
  • Ok. Dziekuje
  • Ile mała waży? Dawkę można obliczyć z ulotki wg wagi dziecka.
    Podziękowali 1madzikg
  • I jak po trzech dawkach furaginy (jutro po południu) dalej będzie gorączkowała to musisz jednak się skonsultować z jakimś pediatrą.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.