Czy jest na sali lekarz?

1341343345346347

Komentarz

• Hope powiedział(a):
    Czuje jak by mi się ucho przytkało, słabo na nie słyszę, przejdzie samo? Już mnie to denerwuje :/

Zakrop spirytusem salicylowym. Ja mam jakąs budowę ucha, że nawet po myciu głowy mi sie przytykała, a spirytus salicylowy pobuzował i przechodziło.
  • Możesz też spróbować aptecznych specyfików na korek w uchu. Jak nie pomoże to laryngolog i płakanie. 
  • no więc mam jedenaście hgb , czyli "idę "na  żelazie kompleks singularis
  • Elunia powiedział(a):
    Hope powiedział(a):
    Czuje jak by mi się ucho przytkało, słabo na nie słyszę, przejdzie samo? Już mnie to denerwuje :/

Zakrop spirytusem salicylowym. Ja mam jakąs budowę ucha, że nawet po myciu głowy mi sie przytykała, a spirytus salicylowy pobuzował i przechodziło.
    Sorry pochrzaniłam - wodą utlenioną. zawsze mylę te dwie rzeczy. Woda utleniona tak fajnie szumi w uchu i przepycha.
    Podziękowali 1madzikg
  • Co do twgo wchłaniania... nie wiem czy zakwaszac zoladek..nalezy zapytac sie co powoduje ze mam zle wchlanianie
    Rozne przyczyny 
    Od zlego suplementowania zelaza
    Zla pora inetreakcje z lekami i jedzeniem
    Po problemy z zoladkiem hb
    Zanizonybpozim wit b 12
    D3
    Obfite miesiaczki czyli duza utrata czy czeste ciaze gdzie zapotezebowanie jest duze
    Choroby autoimunnologiczne
    Choriby tarczycy

Dlaczego zelazo niszczy jelita? Bo nie sa naturalne Bo powduje biegunki zaparcia zaburza perystaltyke

Czasem nalezy dac kopa organizmowi porzez podanie dozylne leku aby wlasnie
    odciazyc uklad pokarmowy

Podziękowali 1In Spe
  • @Elunia , wystraszyłaś mnie tym spirytusem  :#
    Podziękowali 2Elunia Agnicha
  • A picie soku z buraków tudzież zakwasu buraczanego nie może pomóc? ja mam od zawsze anemie, w ciąży też zawsze walczyłam żeby  nie mieć anemii, teraz w ostatniej ciąży miałam hgb 11, ale piłam codziennie zakwas buraczany. samego soku z buraków nie mogę bo mnie zoladek boli.
  • @Agnieszka82 niektórym pomaga. Ja tez dużo piłam zakwasu ale jakoś szału nie było. Za to w ostatniej ciąży jadłam po 3 żółtka dziennie jak mi już mdłości przeszły i ładna miałam hemoglobinę, potem złapałam jakieś grypsko i przez 3 tyg prawie nic nie jadłam i mnie odrzuciło od jajek i suma sumarum musiałam włączyć gynotardyferon przed porodem...
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • Czy ktoś ma w domu otoskop i używa go jak dzieci chorują?
    Myślę czy by nie kupić.

cos mi się kołacze, że @wiesia ?
  • Wiesia na pewno.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • @Aneczka08 korzystamy z otoskopu w chorobach. Mąż się tym zajmuje. Mogę popytać.
  • napisz jaki i spytaj męża jak diagnozuje. Mój za to jest specjalistą w osłuchiwaniu - do tej pory zawsze jego diagnoza pokrywała się z tym co lekarz mówił. A oszczedza nam to czas bo jak dziecko ma czysto to się od razu do lekarza nie pchamy
    Podziękowali 2wiesia Agnieszka82
  • dobrze oczywiście jakoś w wolnej chwili! uśmiecham się bo mamy tez stetoskop ale nie umiemy diagnozować :(
  • wiesia powiedział(a):
    dobrze oczywiście jakoś w wolnej chwili! uśmiecham się bo mamy tez stetoskop ale nie umiemy diagnozować :(
    kiedyś @Katarzyna pisała, że można na YT posłuchać jak brzmią oskrzela w róznych chorobach. Dla mnie zdrowy odgłos to jest jednostajny szum, jak zaczynają się takie gwzidki i nie przechodza po kaszlu to coś jest na rzeczy. jeszcze są furkotania takie niższe cichsze i tu mój mąż umie to wysluchac ja nie bardzo.
    Podziękowali 3wiesia Bea Agnieszka82
  • Mamy ten model:
    https://www.techmed.pl/product-pol-140-Otoskop-TM-OT100-oswietlenie-led-TECH-MED.html
    Mąż mówi, że dobrze kupić od razu komplet trąbek (mniejszych dla dzieci)
    https://www.techmed.pl/pol_m_Sprzet-medyczny_Otoskopy-172.html

Przy zaglądaniu do uszu najwyższa delikatność (pewna ręka) i wcześniej pogooglać sobie fotki jak wygląda zdrowa błona, stan zapalny itp.
    Jeżeli chcesz skorzystać z jednej trąbki (per dziecko), zaczynaj od ucha zdrowego.
    Nie zaglądamy za często, bo to denerwuje i może podrażnić (1x na dobę max).
    Na pewno fajna opcja taka umiejętność do sprawdzania czy stan dziecka się poprawia/pogarsza. Daje nam dużo luzu psychicznego.
  • Nie wiem nasza lekarka na odległość twierdzi ze to jakieś rsv.. na razie zinhalowalam cała czwórkę salviaseptem i zalewam czarnym bzem. Sama tez pije. Robił tu ktoś nebulizacje z salviaseptu? 
  • Mam plesniawke w buzi . Na wardze. Nie pomógł propolis jak na inne afty i pypcie ( u mnie dość częste) .. 
  • Plesniawke czy afte?
    Dentosept A na patyczek do czyszczenia uszu i punktowo robic 3 lu 4 razy przymoczki
    Podziękowali 1Bea
  • Moim zdaniem właśnie plesniawke. Ale dzis wreszcie jakby trochę zmniejszyła się i przestała tak strasznie bolec .
  • ja jeszcze słyszałam od lekarki ze przy zapaleniu oskrzeli słychać takie trzaskanie i "strzelanie" też mamy stetoskop, ja osluchuje w razie potrzeby ale otoskop też zakupie- dzięki @Wiesia za namiar na dobry model.
    Podziękowali 1wiesia
  • trzaskanie i strzelanie to chyba przy zapaleniu płuc. Katarzyna pisała kiedyś że przypomina to skrzypienie śniegu w bardzo mroźny dzień
    Podziękowali 1wiesia
  • Ekg sa tetaz takie swietne ze podaja od razu opis i diagnoze
    Mam taki na stanie
    Niestety troszki drogi
  • Dziś wieczorem córka (półtorej roku) ukłuła się plastikowym zakończeniem strzały (nie ostre ale cienkie i twarde). Na początku chwilę popłakała i miała lekko czerwone wokół tego oczka. Teraz od spojówki po tęczówkę (ale nie wchodzi na tęczówkę) ma zakrwawione oko. Martwię się. Czy powinniśmy gdzieś jechać? Ja wymiotuje (ciąża), mąż woli nie jechać sam....czy myślicie że jednak trzeba?
  • A! Jest wesoła i nie wskazuje że ją boli.....
  • @kotek jeśli tu bywa to w sprawie oka powinna coś doradzić
    Podziękowali 2awia Bea
  • Cały dzień leciało mi z nosa i kochałam a w końcu się zatkało. Można ibuprom zatoki przy karmieniu?
  • @MAFja, ale czy to na miłość pomoże, na kochanie? 
  • MAFJa powiedział(a):
    Cały dzień leciało mi z nosa i kochałam a w końcu się zatkało. Można ibuprom zatoki przy karmieniu?
    MonikaN powiedział(a):
    @MAFja, ale czy to na miłość pomoże, na kochanie? 

• Zadaj sobie @MAFJa koniecznie TO pytanie, czy to jest miłość czy to jest kochanie :))
    Podziękowali 1Agnicha
  • Kurna kichalam . Można te psudoefedryne przy karmieniu czy nie. Nie żyje z bólu głowy 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.