Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1340341343345346370

Komentarz

  • September powiedział(a):
    Czy są jakieś testy apteczne do sprawdzenia infekcji dróg moczowych u dziecka? 
    Są paski do kupienia w internacie na pewno,w aptece nie wiem. Ale wyniki są bardzo ogólne,z doświadczenia piszę. Czasem te paski głupoty pokazują. Nie zastąpią solidnych badań laboratoryjnych i oglądnięcia osadu pod mikroskopem.
    Podziękowali 1September
  • Paski są super jako pierwszy przesiew. Ale jak pokazują jakąś anomalie to i tak trzeba labo (w którym często się okazuje że nie ma żadnej anomalii tylko pasek źle pokazał, bo np. już zbyt długo otwarte pudełko z paskami ). 
  • Czym się ratować przy zapaleniu dziąsła?
  • Megan powiedział(a):
    Czym się ratować przy zapaleniu dziąsła?
    dentosept A
    solcoseryl pasta dentystyczna

    Podziękowali 1Megan
  • Nie ma szałwii, ale doczytałam, że napar z tymianku ma właściwości podobne. Spróbuję zaparzyć sobie miętę z tymiankiem tym płukać usta. Jak nie przejdzie to jutro do apteki pójdę.
  • Mlodemu sie zeby przebiaja dwie dolne jedynki, stale.
    Bola Go dziasla, ma w ogole takie miekkie podejscie do wypadania mleczakow i wyzynania sie stalych, boli Go, lzej lub mocniej.

    Co mozna, a co mam w domu? A mam niezbyt duzo, zwlaszcza aptecznych.
    Dentystka zalecala leki przeciwbolowe lub lody...

    Nie mam i nie zdobede raczej zadnych Dentinoxow itd, gozdzikow tez nie mam.

    Teraz pieka Crumble, bedzie zadowolony, bo to mieciutkie jedzenie.
    Robilam Mu rozne placki czy nalesniki w tych gorszych dniach, bo nie mogl zbytnio jesc plus musy owocowe.

    Tak rozum mi podpowiada, ze najlepiej Go czym zajac, zeby zapominal.
  • @MonikaN, potrzeć delikatnie kostką lodu?
    Podziękowali 1MonikaN
  • @Polly, o dobry trop dzis ze smakiem zjadl mrozone truskawi i wisnie.
    Podziękowali 1madzikg
  • edytowano kwiecień 2020
    Corka lat dwa i pół dostała rozwolnienie. Śluzowate i ciemne zielone. Od 4-5 dni dostaje furagine. Czy może to być efekt uboczny?
  • Boli mnie bark i szyja tak, że mam ograniczoną ruchomość głowy i ręki. Ból -taki jakby prąd- promieniuje do ręki, palce lekko drętwieją. Ketofen nic nie pomaga. Czy można jakoś domowo na to pomóc, czy konieczny lekarz?
  • Ciepłe okłady mąż sobie robił, gorąca  woda do termoforu, albo butelki i przykładać. 
  • Lewa strona?
  • @awia, a nie pojadła jakieś owoce? Rozumiem, że ta Furagina to przez lekarza zlecona...
  • @mamaw, czy masz jakieś zwyrodnienia kręgosłupa? Zawiało Cię gdzieś? Można robić ciepłe okłady, smarować czymś rozgrzewającym, albo zwykłym Naproxenem.
  • Tak przez lekarza. No właśnie nie kojarze.....chyba że surowa modra kapusta??
  • Moje po furaginie nigdy nie miały zmienionej kupy. Bez wpływu było.
    Podziękowali 2awia MAFJa
  • @Katarzyna chciałam zapytać o te cukry. Pisałaś o tym pobieraniu własnych zapasach i o tym, że po za długiej przerwie od posiłku cukier może skoczyć, upraszczając, właśnie przez tę przerwę.
    A mnie właśnie ostatnie (parę miesięcy temu) badanie wyszło 88 (w moim przypadku to dobry wynik i cieszyłam się) właśnie dlatego, że kolacja o 18.00 a badanie glukozy (pomiar z żyły) zrobiono mi ok. godz. 12.00 następnego dnia.
    I się właśnie cieszyłam, że mi się tak spaliło przez dłuższą przerwę, bo około 7.00 lub 8.00 bywała 100 na czczo albo więcej.
  • @AgaMaria - trzeba by było zrobić precyzyjną krzywą cukrową z nocy. Najlepiej by było, żeby Ci ktoś co godzinkę badał od północy do rana.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Smaruje maściami, przykładam ciepły termofor i jest chwilowa ulga. Jednak trwa to już ok tygodnia i martwi mnie to drętwienie palców dłoni. Lewa strona.
  • Mam przepukliny w odcinku lędźwiowym, z górnym odcinkiem nigdy nie miałam problemów.
  • @mamaw - z opisu wygląda na jakiś ucisk na nerw. Dobry fizjoterapeuta mógłby pomóc szybko i skutecznie. Niektórzy pracują nawet teraz. Warto szukać.
    Podziękowali 1madzikg
  • Katarzyna, miałam termin na 31 marca i tak się cieszyłam, że taki szybki termin, jednak zadzwonili ze ze odwołane. Jeśli by to była rwa barkowa jest szansa, że przejdzie samo po jakimś czasie?
  • Trudno zgadnąć. Zależy, co tam się w kręgosłupie wydarzyło i jak bardzo. Ja bym bardzo sugerowała konsultację z fizjoterapeutą. Na pewno jacyś pracują w Twojej okolicy. Tylko pewnie trzeba bardzo się zaangażować w poszukiwania.
    Podziękowali 1mamaw
  • Oj, oby przeszło. Mi zaczęły ręce drętwieć w Walentynki 14 lutego 2020 i tak już zostało. Mam duże problemy z kręgosłupem szyjnym (z lędźwiowym zresztą też), ale szyjny to podobno dramat, ale przez lata nie dawał się we znaki i cieśń też mam. 
    A wtedy, pamiętam, w te Walentynki byłam na rehabilitacji i pan się trochę rozszalał i kazał mi żabką na materacu "pływać" ćwiczyć.
    I jeszcze tego dnia popsuły mi się okulary i musiałam długą trasę iść, a oprócz tego ciastka w ręku trochę niosłam, bo jedna osoba o nich marzyła i nie wierzyła, że je kiedykolwiek zje (ma kłopoty z poruszaniem i sporą niepełnosprawność), to wykonałam te ćwiczenia, optyk się zlitował i naprawił okulary, ciastka się udało kupić, przywieźć i na drugi dzień autem zawiozłam, lubię obalać takie stwierdzenia, że coś się już dla kogoś skończyło, że na pewno czegoś już nie zje, że już się coś nie uda...

    Ale od tamtego dnia (już półtora miesiąca) budzę się z okropnym zdrętwieniem obu dłoni i w ogóle rąk...

    Mam nadzieję, że to kiedyś ustąpi. Kiedyś już ustąpiło... chyba. Nie pamiętam. Jak jest dobrze, to się nie pamięta, kiedy przeszło i jak pomóc. Dobre, biorę za stan naturalny. Szlachetne zdrowie...
    Podziękowali 1mamaw
  • @mamaw, ja sama walczę z kręgosłupem. Poszukaj jakiegoś dobrego fizjoterapeute... Poproś żeby pokazał też odpowiednie ćwiczenia w razie W...
    Podziękowali 1mamaw
  • edytowano kwiecień 2020
    Maść cholesterolowa w lodówce.
    Masz maść konopną?
    W ostateczności steryd...
    Jeszcze dobrze sprawdza mi się seria dla diabetyków z Emolium.
    Możesz wiesiołek? Bo jest jeszcze Łinoeparol.
  • Co to są drobne krostki na kolanach u dziecka ?
  • @asiao to może być wszystko... Od wrastających włosków, przez alergie pokarmowe, pasożyty do uczulenia na słońce.
  • Spadła mi hemoglobina, z 11 do 10. 
    Floradix? Czy kupię w aptece? Można przy karmieniu ? Czy coś innego polecacie? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.