Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1344345347349350370

Komentarz

  • Dostała antybiotyk i jest dużo lepiej. Czekam jeszcze na wynik posiewu.
  • Poziom vit.D3 u piętnastolatka 6.70 (30-50)
    Oczywistym jest, że musi suplementowac.
    Pytanie co i w jakiej dawce mu podawać, żeby w miarę szybko wyrównać poziom?
  • Teraz to  jak tylko słońce wyjdzie , to opalać się dużo.
  • Wystawiać na słońce jak najbardziej, tułów, w godzinach południowych, bez kremów z filtrem, nie trzeba długo, z 20 minut dziennie. Podobno przez kilkanaście godzin nie spłukiwac ciała wodą, ale nie wiem, na ile w tym prawdy. Tylko ze to tez może być mało, ja po wakacjach w Chorwacji miałam poziom w dolnej granicy normy. Jeśli suplementoeac to lek, np Vigantoletten jest bez recepty
  • Łamią mi się  paznokcie...zawsze były w kiepskim stanie ale teraz wciąż obcinam bo się nadłamują i niektóre mam tak krótkie że już bardziej obciąć się nie da i w tym miejscu się rozdwajają. Co robić droga redakcjo?
  • Rosołki gotuj i zjadaj . 
    Podziękowali 1awia
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Poziom vit.D3 u piętnastolatka 6.70 (30-50)
    Oczywistym jest, że musi suplementowac.
    Pytanie co i w jakiej dawce mu podawać, żeby w miarę szybko wyrównać poziom?

    Możesz np. z podkowy Adek kupić i przynajmniej z 10000 j. dziennie przez miesiąc plus magnez do tego. I po miesiącu powtórzyć badanie. Witaminy te z tłuszczem podawać.
  • Milamama powiedział(a):
    Wystawiać na słońce jak najbardziej, tułów, w godzinach południowych, bez kremów z filtrem, nie trzeba długo, z 20 minut dziennie. Podobno przez kilkanaście godzin nie spłukiwac ciała wodą, ale nie wiem, na ile w tym prawdy. Tylko ze to tez może być mało, ja po wakacjach w Chorwacji miałam poziom w dolnej granicy normy. Jeśli suplementoeac to lek, np Vigantoletten jest bez recepty

    Robiono badania surferom w Kalifornii i mieli oni bardzo niski poziom Wit. D mimo ciągłej ekspozycji na słońce. Przyczyn upatrywano się właśnie w tym, że oni ciągle przez wodę obmywani byli i witamina nie miała szansy się wchłonąć. Druga rzecz, że im człowiek bardziej opalony tym mniej wytwarza wit. D. A trzecia, że wystarczy byle infekcja lub jakiś stan zapalny w organizmie i szybko zapasy wit. D są zużywane i tym trudniej podnieść poziom.
    Podziękowali 1Milamama
  • @Zuzapola a co jest w rosołku
  • Poczytaj sobie, nie mam jak przekleić teraz, o działaniu rosołu,  co tam jest pewnie żelatyna, nie znam się dokładnie,  ale na pewno działa dobrze na włosy, paznokcie, stawy.
  • @awia chodzi o to, by wzmocnic organizm naturalnym kolagenem zawartym np. w giczy cielęcej, w szyi z indyka. Slabe, łamiace sie paznokcie to rowniez brak wapnia. Duzo wapnia zawierają migdały, nie zaszkodzi podgryzac jako zdrową przekąskę.
    Podziękowali 1awia
  • @Agnicha wszystkiego dobrego z okazji Dnia Pielęgniarki. Dzięki za Waszą pracę, mądrych pacjentów też życzę :) I zdrowia :) 
    Podziękowali 3Polly nowa madzikg
  • To jeszcze oprócz @Agnicha, @Małgorzata32 i @olgal :)
    Podziękowali 2nowa Małgorzata32
  • @olgal wszystkiego najlepszego :) @Malgorzata32 chyba niepraktykujaca
  • Ja nie pielęgniarka tylko laborantka ale dziękuję ;)
    i dołączam się do życzeń dla pielęgniarek :)
  • Dobrze :) 
    Podziękowali 1fruza
  • Agnicha powiedział(a):
    @Małgorzata32 niepraktykująca Ale wierzaca
    :D
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Agnicha powiedział(a):
    @Małgorzata32 niepraktykująca Ale wierzaca
    :D
    Ale w sumie nie w maseczki
  • Czy ktos moglby mi zinterpretowsc wynik bad moczu corki. Lekarka mowi ze nie swiadczy od o zum..Zaczynam sie zastanawiac co to moze byc....parcie na pecherz, wysoka goraczka, bol przy siusianiu-u prawie trzylatki
  • awia powiedział(a):
    Czy ktos moglby mi zinterpretowsc wynik bad moczu corki. Lekarka mowi ze nie swiadczy od o zum..Zaczynam sie zastanawiac co to moze byc....parcie na pecherz, wysoka goraczka, bol przy siusianiu-u prawie trzylatki
    Mogę @awia
  • Lecę na priv
  • Hej, pytałam już w wątku tarczycowym ale tam na razie cisza. Zerknąłby ktoś na wyniki chłopca 4 lata 3 miesiące? 
    TSH 6,350
    FT3 4.17
    FT4 1.13
    ANTY-TPO 10.20
    ANTY-TG 14.10
    WIT D. 26.60

    Normy
    Tsh 0.700-5.970
    FT3 2,41 - 5.50
    FT4. 1.13 - 1.77
    ANTY-TPO 0 - 13.00
    ANTY-TG. 0 - 38.00

    deficyt > 20ng/ml
    Stezenie suboptymalne > 20-30ng/ml
    Stezenie optymalne > 30-50
    Stężenie wysokie > 50-100
  • Zdarzyło Wam się, żeby herbatka ze skrzypu przeczyściła? Dosłownie boję się wyjść z domu ;) Może mieć związek z przedawkowaniem?
  • @Katia, a doprecyzuj przedawkowanie... 
  • Ponoć powinno się pić jedną torebkę dziennie, a nie 5 ;) Na szczęście mam już normalną herbatę, brzucho grzeczne :D
  • Kreatynina 0,91
    eGFR 70,9
    Do lekarza czy poczekać dodam że mam jedną nerkę
  • edytowano maj 2020
    Czy można coś poradzić gdy 7 tygodniowy wcześniak podczas karmienia napisana się i płacze ( krzyczy) i nie chcę dalej jeść.
    Nakarmiona na przemian,odciągnąć mlekiem mamy i bebikiem. 
    Gazy cuchnące,kupa co 5 dni,cuchnące i zielona.
  • @Elżunia, moja mała po odstawieniu nabiału (przeze mnie) bardzo się uspokoiła przy jedzeniu. Zelżały ataki kolek i 'poprawiły się' kupy. (Tyle że karmiłam tylko swoim mlekiem)
    Zielone kupy miała przy infekcji dróg moczowych.
    Nie wniosłam niczego nowego niż Agnicha, ale w pewnym sensie potwierdzam tropy.
    Podziękowali 1Elżunia
  • Espumisan czy inny sab simplex może pomoże na gazy. 
    Podziękowali 2Milamama Elżunia
  • edytowano maj 2020
    Delicol spróbować można? No i mama odstawia nabiał..taki eksperyment. 
    Podziękowali 1Elżunia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.