Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1345346348350351370

Komentarz

  • Katarzyna powiedział(a):
    Elżunia - czy dziecko dostawało antybiotyk?
    Tak.
    To  wcześniaki 34,2dni
    Urodzone przez cc.
  • Bardzo prawdopodobne, że dziecko ma zaburzoną florę jelitową. Duże ilości probiotyków warto podawać. Najlepiej ze 3 różne preparaty z różnymi szczepami bakterii. Niezależnie od tego, doraźnie środek wspomagający uwalnianie gazów - np. SabSimplex (niestety, w Polsce niedostępny, trzeba z Niemiec lub z Czech. Trochę może też pomóc Delicol, to przyspieszy trawienie laktozy i mniej jej będzie docierać do jelit, a przez to bakterie jelitowe będą miały mniej pożywki i będą produkować mniej gazów.
    Jeśli te wszystkie działania nie przyniosą skutku, to szukałabym dalej. Niezależnie od tego, jeśli mama karmiąca ma samozaparcie, to nie zaszkodzi jeśli wykluczy ze swojej diety nabiał.
    Podziękowali 1Elżunia
  • Katarzyna powiedział(a):
    Usg to badanie w czasie rzeczywistym. Ze zdjęć niewiele wynika. Lekarz, który badał powinien dać opis.
    Wiem, ale różne symbole są na "kliszy" i cyfry i pomiar widoczny
  • Jak mi na priw przepiszesz symbole i cyfry i napiszesz, co to za badanie, to spróbuję pomóc.
    Podziękowali 1Nika76
  • Dziękuję. Już się sprawą wyjaśniła
  • @Katarzyna, a mogłabyś podpowiedzieć, jakie preparaty probiotyczne najlepiej takiej "młodzieży" dawać? 

    I czy tak naprawdę Espumisan 100 to nie to samo, a nawet więcej niż SabSimplex? - to nie chodzi "tylko" o ilość simeticonu w kropli preparatu? 
    Podziękowali 1Elżunia
  • Na moje dzieci skuteczniej działał SabSimplex.
    W sprawie probiotyków lepiej zorientowane będą farmaceutki tutejsze.
    Podziękowali 3Rien Elżunia Izka
  • Stężenie simeticonu w espumisanie 100 jest większe niz w sab simplex bo w nim cos około 60. Ja podawałam espumisan niższa dawkę a w razie większych boli sab simplex. Pamiętałam że @Katarzyna mówiła że na jej dzieci działal lepiej sab. Siostra lekarka mówiła ze czasem leki mają ta samą substancje czynna a jeden lepiej działa 
    Podziękowali 2Rien Elżunia
  • @Elżunia jak nie masz innego dojscia, to SabSimplex kupowalam tu https://www.apo-discounter.pl/ ;
    Bardzo szybko przychodza zamowione rzeczy i ceny tez maja dobre.
    U moich dzieci dzialal sabsimplex, ale tez niemiecki espumisan. Polski ma zupelnie inna konsystencje i wedlug mnie jeszcze pogarszal.
    Podziękowali 2Rien Elżunia
  • Co to moze byc? 
    Zabolal mnie dzis brzuch z prawej strony, jakos na dole, w sumie to zakuł. Za chwile ta strona brzucha sie jakby scisnela, uczucie jak skurcz, po czym ta polowa brzucha sie wklesla, druga byla wypukla jak zwykle. Szybko "wypchnelam" brzuch i sie wyrownal. Nie bylo to przyjemne doswiadczenie. 
  • Uwięzione gazy w jelitach lub treść pokarmowa?
    Podziękowali 1mamuma
  • Hanq powiedział(a):
    Uwięzione gazy w jelitach lub treść pokarmowa?
    I przez to pol brzucha mi sie wciagnac moglo do srodka? Nie dosc, ze bolesne, to psychicznie jakos dziwnie, bo zupelnie to nienaturalne byc mocno niesymetrycznym.
  • Tak tylko zgaduje. Ja mam mocno pozaginane jelita i czasami jak coś uwięźnie to boli bardzo i ja się przesunie to wygląda jakby dziecko kopało (jak nie jestem w ciąży).
    Podziękowali 1mamuma
  • Jelita nie przebiegają symetrycznie.
    Podziękowali 1mamuma
  • Wczoraj byliśmy u pediatry,zmienił probiotyk,zmienił mleko na Bebilon pepti dha i podejrzewa alergię na mleko.
    Zalecił podawanie kropelek,o których pisałyście.Sam Simplex mamy,mąż nam kupił ,zielone kupy mogą też być przez  przyjmowane żelazo.
    Dorzucił też Delicol .
    Bardzo dziękuję za pomocne rady.
    Jesteście prawdziwą skarbnicą wiedzy.
    Odezwę się i powiem ,co się zmieniło.
  • Ja mam jeszcze jedno pytanie. Osoba 60+ z jaskra. Zawsze miala mocno brazowe teczowki, ostatnio zaczely sie od brzegu robic niebieskie otoczki. Nie ma teraz wizyty u okulisty w najblizszym czasie. Czy to moze byc cos, z czym warto pojsc na wizyte wczesniej?
  • @mamuna moja babcia miała ciemne brazowe oczy a na starość zrobiły się takie szarobure. Może to po prostu wiek już, choć warto pewnie też pod kątem zaćmy zbadać.
  • Mam na dolnej powiece jęczmień, boli, ból promieniujacy, swędzi. Od 2dni przykładam 3-4 razy dziennie ciepłe jajo i masuje. Niestety niewiele to zmienia.
    Co.robic? Dalej jajo przykładać? Coś innego? Czy nie da się tego pozbyć bez lekarstwa? 
  • Co lepsze i bardziej skuteczne ,- Parafarm czy Parazyt? Czy można tylko tym odrobaczyc dziecko, czy to raczej jako dodatek wspomagajacy tylko?
  • @mamaw lepiej jakimś lekiem najpierw typu zentel a ziołowe potem jako podtrzymanie efektu kuracji.
    Podziękowali 2mamaw MonikaN
  • @MonikaN, moja siostra tarła złotem (obrączką)... Twierdzi,  że pomagało...
    Podziękowali 1MonikaN
  • Na początku przykladam torrebki  gorace z herbatą i zawsze pomaga, ale z takim wielkim to chyba po antybola trzeba
    Podziękowali 1MonikaN
  • MonikaN powiedział(a):
    Mam na dolnej powiece jęczmień, boli, ból promieniujacy, swędzi. Od 2dni przykładam 3-4 razy dziennie ciepłe jajo i masuje. Niestety niewiele to zmienia.
    Co.robic? Dalej jajo przykładać? Coś innego? Czy nie da się tego pozbyć bez lekarstwa? 
    Przemywac kwasem borowym

    Podziękowali 1MonikaN
  • Hanq powiedział(a):
    @mamaw lepiej jakimś lekiem najpierw typu zentel a ziołowe potem jako podtrzymanie efektu kuracji.
    Dzis w aptece się dowiedziałam że pyrantelum jest bez recepty.
  • @mamaw już coś od ponad roku czy dwóch jest bez recepty. Tylko to słabe i na owsiki. Zentel ma większe spektrum działania czy np. alinia ale to ciężej dostać. Ja zamawiam zawsze z Meksyku bo tam można bez recepty nabyć oba leki.
  • No tak jakoś że dwa lata już będzie jak ostatnio odrobaczalam 
  • Hanq powiedział(a):
    @mamaw już coś od ponad roku czy dwóch jest bez recepty. Tylko to słabe i na owsiki. Zentel ma większe spektrum działania czy np. alinia ale to ciężej dostać. Ja zamawiam zawsze z Meksyku bo tam można bez recepty nabyć oba leki.
    Z Meksyku to na jakiej stronie się zamawia? 
  • https://www.myrxwholesale.com zamawiam zawsze z tej strony.
  • Do Polski? Nie ma problemów z przesyłką?
  • Zamawiam do CH. Nie było nigdy problemu. Na przesyłce piszą że albo części komputerowe albo próbki kosmetyków i przechodzi zawsze.
    Podziękowali 1Aneczka08
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.