Czy jest na sali lekarz?

12357316

Komentarz

• 6-latka w nocy nie mogła spać z bólu ucha. Poza tym zero innych objawów. Podałam nurofen i ciepłą tetrę przyłożyłam do ucha. Dziś nie ma bólu. Jedynie słyszę, że ma lekko zapchany nos. Czy trzeba iść z tym do lekarza? Czy mimo tego, że objawów nie ma, może tam się coś dziać?
  • edytowano styczeń 2015
    Jeśli nie będzie się skarżyć na ból, goraczkowac i nie ma wycieku, nie musisz. Sugreowalabym krople do nosa do tej dziurki nosa, po której stronie boli a po zakropleniu położyć ją na kilka minut na ten bok,żeby udroznic trabkę Eustachiusza, oraz nurofen jeszcze z jedną dobę,żeby się ewentualny wysięk w uchu nie gromadził.

E. Napisałam niezrozumiale
  • @MartynaN

Nigdy tego nie przerabiałam, więctemat mi obcy;)
  • @koctel

ja tam bym jednak pokazała laryngologowi.

Mój najstarszy syn miał ból ucha tylko raz w życiu, też podałam coś przeciwbólowo-przeciwzapalnego. Ból minął. Ale młody ma na to ucho niedosłuch :(
  • @Agnieszka5, pytanie czy się to wtedy zaczęło.

Jeśli chcesz komuś dla spokojności pokazać to wystarczy zwykły rodzinny lub pediatra z otoskopem.
  • Co to za krople się daje jak dziecko ucho boli? To sobie kupię na wszelki wypadek.
  • Można Dicortineff krople - nierefundowane i są na receptę.
  • @MartynaN - raczej tak, bo młody sam mi zgłosił w dwa tygodnie później po tej sytuacji, że gorzej słyszy - pojechaliśmy na badanie i potwierdziło ubytek.
  • Zastrzele się. No nie zrobię tego, bo chcę do Nieba. Kolejny wirus.
    Najpierw Zosia, potem Ania, Mąż ma małe krwioplucie, ja już katar i gardło...

Lekarze nie chcą naszych dzieci odwiedzić. Z byle czym nie chcę do nich jeździć.
    Polecicie jakiś stetoskop z allegro?
  • edytowano styczeń 2015
    @wiesia, nie zastrzelaj sie!
    przetrzymacie!
    u mnie chlopcy tez chorowali zeszla zime, chyba w grudniu zaczeli, potem styczen i marzec chyba. 3 rzuty raz za razem.
    jest ciezko, dasz rade!
    w tym toku tylko troche katary mieli.
    byle do wiosny, w przyszlym roku bedzie lepiej. :)

ale Twoj maz? krwioplucie?
  • @MonikaN... był u internisty... dostał antybola - ani panu pomoże, ani zaszkodzi usłyszał. Płuca czyste.
    Jakoś wytrzymamy... rozumisz, nie wiem czy moje wysiłki coś dają. A kontrolnie nie mamy jak logistycznie się ruszyć do lekarza. Dodam, takiego, żeby nas czym gorszym nie zaraził. W przychodni wiejskiej - chorzy, przyjmowani z dziećmi zdrowymi itd.
  • o to mialam napisac.
    tnijcie
    jak sie zbiera ropa w szczelinie migdalow, to nie ma na co czekac.
    dziecku wycinaja rano, a na drugi dzien wychodzi.
    a byl juz w szpitalu?
    jak sie boi syfu i pobytu?
    skad wie, ze tam syf?

a Ty nie mozesz z Nim tam byc?
  • takie czyszczenie niewiele daje.
    przerabialam to kilka miesiecy.
    po wycieciu obu bocznych, wielka, wielka ulga.
    przestalam chorowac.
  • Mojemu sąsiadowi lekarz laryngolog poszerzył tę szczelinę, chyba jakoś przypalił. I nic się już tam nie zbiera. Koniec angin, nieprzyjemnego zapachu z buzi. To był starszy laryngolog. Wcześniej lekarze ładowali mu antybola za antybolem. Łącznie z takim, co się podaje tylko w szpitalu.
  • Bo jest różnica między przewlekle zapalnymi migdałami i torbiela retencyjną. Jak jest pojedyncza, widoczna krypta z białym, to często to drugie i się wtedy nie wycina.
  • U nas wirusowe zapalenie ucha z wyciekiem krwi ~X( u jednego + stan podgorączkowy
    biegunka u drugiego...
  • Powiedzcie co może być powodem nagłego pogorszenia mowy u dziecka4 letniego?
    Ostatnio jak zaczął mówić niewyraźnie i niedosłyszał jak się mówiło do niego to wyszła woda w uszach. Wyleczyliśmy i wszystko wróciło do normy. A od jakiś 3 tyg zaczął mówić niewyraźnie ale inaczej, tak jakby szumiąco, jakby miał buzię pełną śliny i mówił. Słuch zbadaliśmy- jest ok. Tym razem nie prosił o powtarzanie tego co się mówi, więc przeczuwałam że jest ok.
    Ale co w takim razie może spowodować takie pogorszenie? On lepiej od starszego brata mówił.. Umawiam się do logopedy, mam nadzieję, że od razu mi wszystko powie.. :(
  • @MartynaN, pewnie masz racje, u mnie o wlasnie te krypty byly z ropa. pelno dziur w migdalach z ropa inside :). 1 lub 2 na miesiac chorowalam, wymiotowalam ta ropa, takze ciach i po sprawie :).
  • A nic mu się w paszczy nie dzieje?
  • a wiesz że nie zajrzałam #-o
    jutro wraca z tatą więc spojrzę!
  • rusalka :), myslalam, ze o synka :).
    to juz wiem skad wie o syfie i ze nie chce do szpitala :).

ale i tak ciac! :)
  • @wiesia ja cie przperaszam ma krwioplucie.? I internista tak go potrktowal? Jaka przyczyna krwiplucia...ile jakie ono jest.? No moze przesdzam ale krwiplucie nie moze byc przyczyna podania antybiotylu zntekstem ani pomoze ani nie.... Przeswietlenie oczywiscoe mial? Moze ten lekarz do pulmonologa go wysle....? No sorki.... To nie jest normalne. Pracowalam na plucnym oddziale i krwioplucie NIGDY nie bylo bagatelizowane
  • ... kilka dni czułam mrowienie od czasu do czasu u nasady uda z przodu, jakby mi komórka wibrowała a komórki tam nie trzymam.....
    Wczoraj odkryłam ze nie mam czucia w skórze w górnej części tego uda.
    Po przeciwnej stronie od urazu, znaczy po lewej.

To normalne?

Poza tym 4 dni temu odstawilam ketonal calkiem i .... od trzech dni bardzo rzadko czuje ból w plecach, poprawa nastapila bardzo znaczna, zyje prawie normalnie. Wielka to radość!
  • czy przy atopowym zapaleniu skóry może być podwyzszone crp?
  • @Nika76 nie jest normalne. To sprawa dla neurologa jest.
    @beabea?
  • Uwazam, ze przebadac, bo sprawa staje sie nawracajaca...
  • edytowano styczeń 2015
    @Nika76, jak piszesz, że z przodu uda pod pachwiną to wygląda na uszkodzenie korzeni L1-L2 (nerw płciowo-udowy) lub jeśli przód uda trochę niżej to L3-L4 (nerw udowy). Sugeruję jednak osobistą wizytę u neurologa, żeby zebrał dokładny wywiad (ważne też czy są choroby przewlekłe np. cukrzyca) i zbadał namacalnie, zwł. że jest uraz w wywiadzie. Mogą być jakieś zwiewne objawy których za bardzo nie dostrzegasz, ale które mogą wyjść w badaniu np. dyskretne osłabienie siły, zaburzenia czucia w innych miejscach, asymetria odruchów. Uraz w wywiadzie +długotrwałe silne bóle po nim + teraz nie wiadomo skąd zaburzenia czucia - może być potrzebny MRI odc. L-S, może trzeba "zajrzeć" do miednicy. Na pewno nie lekceważ.
    Edit- pisałaś, że był robiony RTG kręg. ale to badanie pokazuje tylko "grubsze" rzeczy i nie pokazuje tkanek miękkich
    @gorzka_czekolada, popieram draconessę, trzeba sprawdzić - jak problem z dostaniem się do laryngologa, to dobry pediatra + otoskop.
  • Ło matko nie brzmi to dobrze, wleee.... nie lubię takiego łażenia po lekarzach no ale pójdę
  • Podepnę się z pytaniem...

Gdzie w Warszawie lub bliskiej okolicy (najlepiej tzw linia otwocka) można zrobić ekg? Prywatnie.
  • EKG to bez problemu wszędzie. Popytaj się w najbliższych prywatnych gabinetach lekarzy rodzinnych lub internistów, może niektóre przychodnie robią też odpłatnie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.