Czy jest na sali lekarz?

134689273

Komentarz

• Nawet w Piasecznie można z 35 zł zrobić prywatnie EKG. Gorzej z opisem, bo to więcej kosztuje.
  • Na gruponie jest pakiet... Gdansk co prawda ale moze gdzies tez znalezc... Tsh ft3 ft4 i przeciwciala plus usg.... 119 zl
  • @rusalka a może diety |Dąbrowskiej by spróbował - ona dobrze leczy ropne stany - koleżanka opowiadała o swoich pacjentach, jeden z ropnym zapaleniem osierdzia (oile nic nie pomyliłam) wyleczony b szybko, druga babka z ropnym stanem szczęki od 5 lat leczona antybiotykami bez efektów, po 3 tyg diety wyleczona.
  • @rusalka
    Wiem, ze trochę daleko od Was, ale w klinice w Zabrzu szybciej to zawsze szło.
    Mozna tam przedzwonic i podpytać, choć to tylko tel na rejestracje.
    Ja moge w drugim tyg naszych ferii podpytać bo jedziemy z Młodym na odsysanie.
    U nas ( gdzie terminy operacji były odległe o 2-3 lata) wszystko odbyło sie w przeciągu kilku miesięcy, byłoby szybciej ale mieliśmy już wczasy wykupione to lekarz powiedział, ze lepiej jak operacja będzie po, bo Mlody nic by z wczasów po operacji nie miał a i po wczasach lepiej bo będzie wypoczęty psychicznie i fizycznie.
    Pierwsza wizyta prywatnie u docenta ( ok 100zl) i zaraz potem ze skierowaniem od naszego lekarza do poradni w klinice i potem już wszystko w poradni na NFZ
    bez kolejek na wizytę w poradni etc
  • Nika76 mnie tak spina udo...plus ból, ale internistka mówi, że to "od kręgosłupa" to uproszczenie...ogólnie neurologia...
  • Mam skierowanie na badania od prywatnego lekarza -ginekologa. Część do zabiegu, część (hormonalne) w celach diagnostycznych. Miałam robić prywatnie. Ale sporo tego...
    Czy gdybym poszła do lekarza pierwszego kontaktu z tym prywatnym skierowaniem i poprosiła o przepisanie na fundusz to lekarz ma możliwość je wypisać? W sensie, że potrzebna do zabiegu. Oczywiście skierowanie do szpitala także posiadam.
    Czy lekarz rodzinny może (znaczy czy ma uprawnienia) oprócz badań podstawowych wypisać również badania specjalistyczne typu hormony czy przeciwciała?
  • No właśnie @MartynaN jak to teraz jest po najnowszej reformie?
  • @beabea, ale przecież nie od dziś wiadomo, że tego typu "leki" nie są obojętne dla organizmu.

• A ja dzisiaj przewijam moją 7 dniową córeczkę i widzę resztki kikuta pępowiny. Odchylam pępek, czy nie ma krwi, a tam: dziura... nie zrósł się. Strasznie się przeraziłam, dzięki Bogu odebrała telefon pediatra z rodziny - i spokojnym tonem mnie spionizowała, poleciła założyć gazik jałowy. Jutro jedziemy do ambulatorium na założenie szwa. To, co zobaczyłam + hormony poporodowe - wiele pisać, ile łez wylałam. Chyba nie zasnę.
  • @MagdaCh ojej, współczuję nerwów i strachu, nie miałam takiego przypadku, pewnie pediatra ma rację, szew załatwi sprawę, trzeba zachować spokój, tylko, że to łatwo mówić, jeśli sytuacja nas nie dotyczy, ech, serce matki, na tyle wstrząsów narażone. Za Lucje+++
  • Magda, wszystko dobrze bedzie. dobrze, ze zauwazylas, szew zaloza i bedzie dobrze... A matka - wiadomo, zawsze sie stresuje... magda, prosze - idz spac, odpocznij. Lucji nic nie bedzie! mentalnie przytulam i +++
  • Ja tez wspolczuje i z serca gratuluje corci!
    BTW- myslalam, ze nosi najpiekniejsze imie - Maria.
  • A wczoraj w nocy była jakaś kapryśna - dosyć głośno krzyczała, wręcz wrzeszczała przy przebudzeniach. Odkąd to zobaczyłam, cały dzień leżała na moich kolanach - albo męża czy córki, byle tyle tylko nie płakała. Teraz zasnęła twardo, więc ją dałąm do łóżka, ale się szykuję, jakby znowu miała płakać, trzeba do rana ją trzymać - żeby napięć w brzuchu oszczędzić. W ogóle pierwszy raz o czymś takim słyszę.
  • Magda, spokojnie, wiesz, Twoj niepokoj udziela sie tez Malutkiej. Kazda chwile, kiedy Lucja spi - spij i Ty...
  • Syn co jakiś czas ma oczyszczane ucho, woskowina sama nie wychodzi i tworzy się korek.
    Czy coś się z tym da zrobić, czy cały czas trzeba będzie okresowo oczyszczać?
    Spotkaliście się z tym?
    Syn ma 14 lat.
  • Na razie się wyciszam kanapkami - chyba jednak już dochodzę do siebie ;)
  • Karolinka, on po prostu duzo woskowiny proukuje. Mozna starac sie ja zmiekczac olejem, ale i tak jest mozliwosc, ze okresowo bedzie potrzebne czyszczenie. Niektorzy potrafia sami to na sobie przeprowadzic, ale nei namawiam, jesli sie nei wie dokladnei, jak i co...
  • Właśnie znowu nadszedł moment czyszczenia ucha, słabiej słyszy, średnio co 3 miesiące czyścimy,
    olej niestety nie pomógł
    a myślałam, ze można jakoś tak to wyleczyć :(
    nic to, przecież czyszczenie trwa chwilkę
  • @Karolinka

A prócz tej nadmiernej woskowiny nic się tam nie dzieje?
    Może warto wybrać się do lekarza, wymaz z ucha pobrać.

Mój Młody po operacji, ale wystarczy (już teraz) raz na ok pół roku "odsysanie ucha" ;)
    choć będzie to musiał robić do końca życia :(
  • Poza tym z uchem nic się nie dzieje, ale przy okazji o wymaz warto poprosić

czyli takie uszne uroki ;)
  • Parę dni temu pytałam o krople do ucha a tu jak na złość od niedzieli córkę (4lata) ucho boli. Lekarz zbadał, w ucho zajrzał. Antybiotyków nie, żadnych kropli nie. I tak jej daję paracetamol i ibuprofen. Biedna śpi, nie je, płacze często.
    Jak ulżyć? Nic na receptę nie kupię, w aptece mi nic nie sprzedadzą, a w polskiej tylko rzeczy bez recepty można.
    Chciałam jej mleka odciągnąć, bo karmię młodszą wciąż, ale nie mogę, nigdy odciąganie mi nie szło. Wypiła troszkę, bo tyle się udało ściągnąć...
  • Hormony niestety nie. Natomist z interesujących mnie badań usg, bo je robię, doszły śliniaki, tarczyca i węzły chłonne obwodowe. Uważam, że fajnie.
  • A ja tym razem z innej beczki.
    Pytanie z kategorii medyczno-polonistycznej, bo już zwątpiłam.
    Jaka jest poprawna forma?

Suplementacja jodem czy suplementacja jodu?

Suplementacja hormonem tarczycy czy suplementacja hormonu tarczycy?

Jaki przypadek z tą nieszczęsną suplementacją powinien być użyty?

Np. w zdaniu: leczenie polega na suplementacji hormonem/hormonu (?) tarczycy.

• Dodam, że w necie krążą obie formy, ale ja muszę mieć pewność, która jest na 100% tą właściwą według polonistów.

• Według mnie suplementacja czym, czyli hormonem tarczycy.
  • Drugi wariant w ogóle nie przyszedłby mi do głowy
  • @IrenaB, dzięki za namiary. Już mam sprawę załatwioną :)
  • Cieszę się :)
  • IrenaB, dzięki! I miło Cię "widzieć" :) Powiedziała inna super "aktywna" ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.