Samochody rodzinne 6-9 osobowe

edytowano sierpień 2012 w Ogólna
Czy możecie podzielić się waszymi doświadczeniami z dużymi autami dal rodziny - niezawodność praktyka, spalanie, koszty ut., cena itp.?
My jeździmy od 3 lat VW Sharan z 1999 diesel TDI. Wersja 7 osobowa. Spalanie od 5,5l-6,5l/100 km. 
Naprawy eksploatacyjne w tym czasie wyniosły ok 6 tys. PLN. Jeździmy w 6 osób i jest trochę ciasno za mało przestrzeni, spalanie mnie cieszy.
Zastanawiam się nad zmianą...?
«1

Komentarz

• Chcemy właśnie kupic w ok. zimy Sharana - czwarte dziecię się pojawi. Więc w Oplu nam ciasno (5 osobowym). Dzieki za to co napisałeś bo spalanie u nas jest ważne :)))) Sporo jeżdżę. :) dzięki... :)
  • ja tez mam sharana, siostra oststnio kupila grand voyagera, bo w zafirze bylo im ciasno ...
  • ja Kią Carnival jeżdżę i bardzo sobie komfort chwalę. Minus tylko taki, że mam disela i przy silniku 3,0 sporo pali (ok 9-10 l).
    Podobno benzyniaki są oszczędniejsze.
  • a może ktoś moze polecic dobre, tanie i sprawdzone :D auto dostawcze typu opel combo???

Stoimy przed dylematem kupna jakiegoś auta do pracy męża i ciężko nam się zdecydować :(
  • Chcemy właśnie kupic w ok. zimy Sharana - czwarte dziecię się pojawi. Więc w Oplu nam ciasno (5 osobowym). Dzieki za to co napisałeś bo spalanie u nas jest ważne :)))) Sporo jeżdżę. :) dzięki... :)
    Rozważam zamianę na Granda, od znajomych jak kupią drugie auto. Sharana będę się pozbywał.
  • Dzięki, warto czasem wątek ponowić - forumowiczów z doświadczeniem jest teraz dużo więcej.
    Rozważam zamianę na Granda, od znajomych jak kupią drugie auto. Sharana będę się pozbywał.
    Czyli możemy za jakiś czas debatować?:)
  • Za ciasno Wam w 6? Toś mnie zmartwił. Na oko wydawało nam się, że dla piątki z dużym psem Sharan nam styknie i będzie rozwojowy. Piszcie, piszcie.
  • Nas zakup też pewnie nie minie. Może dołączymy do pertraktacji;-)
  • Niedawno zakupiliśmy używanego Fiata SCUDO i jesteśmy bardzo zadowoleni.
    Podziękowali 1jan_u
  • W sharanie trzeci rząd jest dość ciasny

Czyli możemy za jakiś czas debatować?:)

Jest to całkiem możliwe
  • W sharanie trzeci rząd jest dość ciasny
    w Carnivali też :(
    samemu ujdzie, ale przy fotelikach ciasno.
  • edytowano wrzesień 2012
    Po superkomfortowym ale awaryjnym grand voyagerze'95 mamy teraz niezawodne niemieckie auto VW T4 caravelle'99 projektowane chyba do transportu wermachtu na front. Aby się wojak nie rozleniwił w czasie transportu (nie mylić z podróżą) fotele przewidują tylko pozycję na baczność, bez jakiejkolwiek regulacji (nie dotyczy dowódcy wozu). Ale wersja Multivan służy kadrze od sturmbahnfurera wzwyż, dla osób ceniących komfort, oczywiście komfort w wersji prusackiej a nie anglosaskiej. Za to zapakować można wszystko, łącznie z haubicą.
    Podziękowali 1jan_u
  • Scudo jest duuże. I ma duuży bagażnik, nawet z kompletem foteli.
    Lancia Phedra to z tych większych od Sharana, a mniejszych od Scudo - bardzo dobre i całkiem obszerne auto. Ale -  kupujcie tylko z manualną skrzynią biegów. Wiem, co mówię ;).
    k.

• A ja tęsknię za porwaną alhambrą, bo smok grand pożera takie ilości ON, że już z nim nie wyrabiam... Na szczęście kompletnie nie awaryjny. Po 2 latach tylko starte klocki hamulcowe. Tym jedynie się broni.

Podziękowali 1Bea
  • edytowano wrzesień 2012
    Ja sobie chwalę Peugeota 806. Mało pali 8 miejsc. Nie jest zrywny wręcz mułowaty przy 110 KM, ale mi to nie przeszkadza. pali 7 litrów w mieście, na trasie 5. Ostatnio na baku 70L przejechałem 1350 kilometrów.
    Jak go porobiłem to nie byłem u mechanika, już ponad rok. Właściwie tylko olej mnie czeka do wymiany no i hamulce po 3 latach. Bardzo wygodny - w końcu francuz. Dzieciaki się nie męczą podróżą.

Amerykańca bym nie kupował. Wygodny to prawda, dobra blacharka, ale dużo pali, trochę duży, ludzie narzekają na diesla, a w benzynie silnik musi mieć gaz, gaz to znowu butla która zabiera miejsce i żonową pewność siebie.
  • w moim sharanie tez raczej drobiazgi wychodzą po 13 latach ...
  • ale jest niestety pewien moment gdy samochód mówi potrzebuję generalnego remontu. Wtedy warto po chrześcijańsku problem przekazać komuś innemu za pieniądze niech on względnie ona się martwią.
  • Albo samemu zakasać rękawy i wleźć pod auto :-)
  • Dziś na mieście widziałem coś takiego
  • my mamy trafica (już drugiego) i jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy:)
  • Albo samemu zakasać rękawy i wleźć pod auto :-)
    Taaaa już to widzę pod blokiem.
  • no pod blokiem to kłopot ...
  • Zbyszek, kilkoma różnymi dieslami jeździłam, i nie zdarzyło mi się na diesla narzekać.
    Baniaków z gazem też nie lubię, rozumiem twoją żonę.
  • <drobne odświeżenie>

Jakie auto rodzinne, tj. 6-osobowe; do ... 8tyś. zł?
  • edytowano 2 marzec
    Za 8 tysi to wypasiona Multipla i nikt nie ukradnie :D
    Z silnikiem 1,9JTD diesel. Silnik b.dobry i wytrzymały. Do tego ocynk czyli nic nie gnije. Bardzo niedoceniony, tani samochód.
  • Elunia powiedział(a):
    Za 8 tysi to wypasiona Multipla i nikt nie ukradnie :D
    Z silnikiem 1,9JTD diesel. Silnik b.dobry i wytrzymały. Do tego ocynk czyli nic nie gnije. Bardzo niedoceniony, tani samochód.

serio?
    to już kolejna opinia tak pozytywna. zwykle czytam w sieci, że to takie kiepskie auto. a ludzie - w realu - mówią, że dobre.
  • Pewnie zepsują ci się elektryczne szyby, może pęknie klamka, wytrą sie siedzenia bo materiał byle jaki, zepsuje sie termometr zewnętrzny i kilka innych bajerów ale silnik, blachy, sprzęgło, podwozie będzie hulać długie lata.Fiaty tak mają to są muły mało efektowne ale bardzo efektywne.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.