Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

II Róża Różańcowa za dzieci

2456716

Komentarz

  • edytowano wrzesień 2012
    Niestety, ja nie... 
    Zbyt często modlę się przy pracy lub usypianiu Z.... 
  • Ja też jestem - trzecia tajemnica radosna.
  • Czyli ja mam ziastowanie NMP?
  • @Anka - tak wynika z rozpiski. :)
  • Dzięki Olesia za ofarnięcie tematu.
  • No i jeszcze raz w górę. :)

    Wywołuję:
    @KotekMamrotek (może ktoś ma z nią kontakt...?)
    @MonikaN (widzę, że bywa...)
    @Ulga (też długo jej nie widzialam...)
  • A tak na marginesie - jest pięknie! :)
  • To  j podam krótki tekst do mojej tajemnicy:

    Uplótłszy wieniec z ciernia włożyli Mu na
    głowę, a do prawej ręki dali Mu trzcinę. Potem przyklękali przed Nim i
    szydzili z Niego, mówiąc: «Witaj, Królu Żydowski!»


    Mt 27, 29
  • Moje własne rozważania na dziś

    Prażące słońce wzmacnia ból na ubiczowanych plecach Chrystusa. Zakładam Mu koronę cierniową. Tak to ja, nie inni, to ja. Ciepła krew spływa po twarzy a krzepnąc zakleja oczy. Do ręki wĸladam Mu trzcinę by chwilę potem wyszarpnąć i przeciąć dłoń. Szydzę, pozbawiam go resztek ludzkiej godności. A On Wszechmocny to spokojnie wszystko znosi.

    Czy którykolwiek z nas jest gotów się dobrowolnie poniżyć? Nie, człowiek bezustannie się wywyższa, słychać tylko "ja", "moje", itp.  Bezgraniczna ludzka pycha, obdziera Chrystusa z godności.  Dobrowolne poniżenie to droga do niebiańskiego wywyższenia.

    Rozważanie powstało pod impulsem rozważania,  współczesnego nam (choć już wiekowego) pustelnika,  brata Bogumiła Mariana  Adamczyka z jego książki "Odmawiajcie różaniec"
  • Greg - dzięki.
  • Jestem!
    Rzadko ostatnio zaglądam a piszę jeszcze rzadziej bo rodzina+ nowa ciąża + praca na etat i jeszcze parę innych rzeczy naraz.

    Wypada mi Droga Krzyżowa - czyli zgadzałoby się. Z regularnością modlitwy ostatnio niestety różnie :-( 

    Też zwykle przy usypianiu albo pracach domowych albo w drodze do biura ale za namiar na dobre rozważania też będę wdzięczna.
  • edytowano wrzesień 2012
    @KotekMamrotek - dziękuję! :)
  • Olesia - proszę uprzejmie..... ale za co?
  • Za potwierdzenie i za trwanie! Oczywiście. :*
  • Jutro u nas zmiana tajemnic!
  • edytowano październik 2012

    Tajemnice Bolesne
    @piotoru - Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu@gigi - Biczowanie Pana Jezusa.@kowalka - Ukoronowanie Cierniem Pana Jezusa @Gregorius - Droga Krzyżowa Pana Jezusa@KotekMamrotek - Śmierć Pana Jezusa na Krzyżu

    Tajemnice Chwalebne@MonikaN - Zmartwychwstanie Pana Jezusa@MonikaMa - Wniebowstąpienie Pana Jezusa@Agnieszka&5 imążAgnieszki - Zesłanie Ducha Świętego@Lila - Wniebowzięcie Najświetszej Maryi Panny Olesia- Ukoronowanie Najświętszej Maryi Panny na Królową Nieba i Ziemi
    Tajemnice Radosne@Marcelina- ;Zwiastowanie Najświetszej Maryi Pannie@Anka- Nawiedzenie Świętej Elżbiety@aneczka81- Narodzenie Pana Jezusa@Ulaa- Ofiarowanie Pana Jezusa w Świątyni@Ulga - Odnalezienie Pana Jezusa w Świątyni







    Proszę o potwierdzenie przez podziękowanie, że tajemnice się zgadzają. :)
  • To znowu dzisiaj. :D
  • edytowano wrzesień 2012
    Przyjąłem. Ale mi dajecie w kość. znowu stoję przy drodze krzyżowej i rzucam w Niego kamieniami, prześmiewam, szydzę, itp. codziennie.
  • @Gregorius - to nie my dajemy w kość. :)
    Poza tym po drodze krzyżowej i śmierci jest Zmartwychwstanie!
  • Dziękuję, potwierdzam! Swoją drogą widzę na własnym przykładzie potęgę modliwty we wspólnocie - nawet wirtualnej. 

    Sama z siebie pewnie dawno już bym sobie odpuściła z lenistwa, gnuśności zapomnienia itp.... a tak zawsze jak mnie dopadają misie ("mi sie nie chce") myślę sobie, że jak ja nawalę to Róża będzie niepełna, i że to nieodpowiedzialne również wobec Was...
    I od razu mi się zaczyna chcieć.....


    ^:)^
  • Dzień dobry. :)
  • Wszyscy zmienili tajemnicę, hęęęę...???
    :D



    (Ale namolna, baba jedna, no...! :D )
  • No, to do przyszłego miesiąca!
    Przypomnę, uprzedzam!


    :D
  • Czyli nie macie wolnych miejsc? :(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.