Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dieta św. Hildegardy?

2

Komentarz

  • "Wino pietruszkowe
    Pęczek pietruszki (8-10 gałązek) gotować przez 5-8 minut w litrze dobrego białego wina. Ziele odcedzić, a następnie dodać 1-2 łyżki octu winnego i 250 g miodu. Całość raz jeszcze szybko zagrzać i gotować przez 3-4 min., po czym na gorąco rozlać do sterylnych butelek. Pić 2-3 razy dziennie po kieliszku."

    A czy po ugotowaniu tego wina jak w przepisie jest w nim jeszcze alkohol? I czy matka karmiąca taką miksturę może spożywać?
  • Skąd ten przepis? a przypomnijcie na co jest to wino-nie spotkałam się z nim wcześniej
  • To jak już wątek podbity, to powiem tylko, że robiłam te ciasteczka z przepisu Agi i wyszły przepyszne!!!
  • smaku mi narobiłyście
  •  dlatego dla męża i  dzieci przygotuję
  • z zalinkowanej przez Agę P strony o diecie zdrowotnej św Hildegardy, jest to dodatek do całej "uzdrawiającej" diety. Tak z ciekawości się tylko pytam, czy po podwójnym zagotowaniu w tym winie jest jeszcze alkohol, bo na żadne diety przed końcem karmienia się nie wybieram :-)
  • Dziś gdzieś w przelocie usłyszałam fragment audycji o ś Hildegardie. Powiem szczerze, że nie znam zaleceń diety, jaką propagowała. Ale zainspirowała mnie.
    Rozumiem, że propaguje orkisz> Pytanie tylko jak się ma wspólczesny orkisz do tego, jaki uprawiano w czasach jej współczesnych.
  • to ze orkisz nie był podawany genetycznym modyfikacjami jak zwykłe przenice
    i dla tego jest tak mało wydajny i dla tego jest tak drogi
  • My jestesmy na diecie sw. Hildegardy. Poczatkowo ze wzgledu na chorobe, dzis nie wyobrazamy sobie powrotu. Choc latwe to nie jest.
  • Potwierdzam, orkisz WYLACZNIE ze sprawdzonego zrodla,tylko 5 odmian ma opisywane przez Hildegarde wlasciwosci lecznicze. Reszta to... orkisz z nazwy.
  • @Felicyta, a te sprawdzone 5 odmian to jakie?
    Chciałabym trochę poczytać o tej diecie. Jaką lekturę poleciłabyś na początek?
  • Schwabenkorn
    Steiners Roter Tiroler
    Frankenkorn
    Oberkulmer Rotkorn
    Ostro

    Polecam "Powrot do harmonii" Alfredy walkowskiej, a takze www.hildegarda.pl
  • Odkrywam św Hildegardę.
    To taki Leonardo da Vinci w kobiecym wydaniu.
  • a ja tz o Niej myślałam ostatnio...
    wlasnie szukalam,gdzie można te sprawdzone rodzaje orkiszu zamówić.


  • @chabrowa jak coś znajdziesz to daj znać...
  • @Zuzapola na stronie hildegarda.pl
    :)

    ale ceeeny!


  • Hm...przyznam, że niektóre teorie św. Hildegardy wydają mi się nieco kontrowersyjne (np wpływ księżyca na moment poczęcia dziecka, sztuka leczenia kamieniami szlachetnymi- zupełnie tego "nie czuję"). Ale przyznaję również, że jestem dopiero na początku zgłębiania jej wiedzy.
  • @Małgorzata 32 - a młyna gdzieś obok was nie ma ? my kupujemy w młynie orkisz taniej
  • Mąkę to też kupujemy z młyna dzięki @Adalbert. Tyle, że ja zupełnie nie wiem za jakiego ona jest orkiszu.
  • @Małgorzata32 ,polecam "Causae et curae. O przyczynach i leczeniu chorób".
    A ten orkisz, to w jakiej cenie? Czy gwarantują czystość odmiany?
  • Właśnie doczytałam:-)
  • a czy to leczenie tymi kamieniami ktos nie dopisał
  • Właąnie tydzień temu zamówiłam sobie 6 książek w temacie Hildegardy... I zamówienie w bibliotece się nie zarejestrowało... Poszłam po książki, a Pani na to, że zabrakło minutki...):Nie rezygnuję jednak, bo ostatnio Hildzia mnie zainspirowała i to, ot los- niezależnie od wątku na forum.:)
  • @Felicyta, a od jak dawna jesteście na tej diecie?
    Postu Hildegardowego też próbowaliście?
  • @Malgorzata32-na diecie jesteśmy raptem 4 lata. Mąż ma za sobą doświasczenia postu-jego najtrudniejszej formy, a także innych zabiegów Hildegardowych. Za 2 tyg.jadę na Międzynarodowy Kongres Dziedzictwa Św. Hildegardy i mam nadzieję na zdobycie nowej wiedzy. Czuję się początkująca:-)

    BTW- nie trawię "Hildzi"
  • edytowano maj 2015
    Matko! Cztery lata I początkująca?
  • Ha ja mam celiakie i tego sw.Hildegarda nie brała pod uwage;-)
    Ale ostatnio juz nie używamy cukru, przerobilismy nasza dietę rodzinna maksymalnie i czujemy sie o niebo lepiej.
  • @Pax -mam syna chorego na celiakię,który przez pierwsze 2,5 roku życia jadł orkisz codziennie, dopiero po rezygnacji z orkiszu na rzecz pszenicy wystąpiła pełnoobjawowa choroba. Na razie regenerujemy jelita, za jakiś czas spróbujemy wprowadzić orkisz- BARDZO ostrożnie. Czytałam o wielkich sukcesach w tej dziedzinie.

    Także i Was Hildegarda brała po uwagę ;-)
  • Zresztą proponuję zmienić kategorię wątku-
    DIETA z gr. "Styl życia", a nie błędnie rozumiana jako "kuchnia św. Hildegardy".
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.