Jak to niektórym odbija

1356789

Komentarz

• edytowano październik 2012
    A propos tego grobu ze świeczkami zastanawiające jest tylko jedno. Po co takie szopki odstawiają ludzie wyśmiewający wiarę w życie pozagrobowe ?
    To tak jak z HUMANITARNYM traktowaniem zwierząt?
      Jeśli humanitaryzmem jest poddanie psa eutanazji bo już nie pasuje do koloru zasłon i wystroju apartamentu to pewnie tak...
  • Pewno zaraz wyjdzie na to, że się czepiam-ale co złego jest w lalkach reborn? Bo znowu wrzucamy wszystkich kolekcjonerów do jednego worka.
    @prowincjuszka Wydaje mi się (to tylko moje zdanie), że część ludzi niewierzących stawianie świeczek na grobach, odwiedziny traktuje jako okazję do wspomnień, wyciszenia się i pomyślenia o zmarłych-no, tutaj akurat psach.
    Pewno zaraz wyjdzie na to, że się czepiam-ale co złego jest w lalkach
    reborn? Bo znowu wrzucamy wszystkich kolekcjonerów do jednego worka.

W samych lalkach nic. Mi się podobają i moje dziewczyny widząc je na zdjęciu piszczały z zachwytu.
    Słyszałam, że mają jedną wadę, są cholernie drogie a szybko się niszczą. W przeciwieństwie do mniej realistycznych lalek z grubej gumy.
    Chodzi tylko o dziwne zjawisko, że dorosłe osoby mają do tego stopnia zdziecinniałe mózgi, że bawią się lalkami jak małe dziewczynki traktując to strasznie serio.
  • Obejrzałam filmiki.Ta pani,która się tam najczęściej przewija-bodajże Sue-jest przynajmniej szczera.Otwarcie mówi o swoim egoizmie,chciałaby mieć przyjemności związane z macierzyństwem (płytkie ,kupowanie ubranek i spacerki) ale nie chce żadnych trudów ponosić z tym związanych.
    Może to i dobrze,że nie ma dzieci,z takim nastawieniem,z takim przedmiotowym traktowaniem ...Wszystko ma być perfekcyjne i sprawiać jej przyjemność.
    Przynajmniej mówi o tym i nie dorabia ideologii,jak reszta (kogo to krzywdzi? co w tym złego?)
  • @Fabulosita a obejrzałaś filmiki o reborn, które dałam (5 części)?
  • Podoba mi się chłopiec,który mówi babci ,,to tylko lalka" .
    Coś jak ,,król jest nagi"
  • Przynajmniej mówi o tym i nie dorabia ideologii,jak reszta (kogo to krzywdzi? co w tym złego?)
    Myślę, że krzywdzi samą siebie. Przede wszystkim. Bo utrwala się w swoim perfekcjoniźmie i egoiźmie. A idąc dalej myślę, ze krzywdzi innych ludzi, bo nie nauczyła się ofiarności, życia dla innych... przypuszczam, ze jest skrajnie krytyczna w stosunku do innych i próżna (a to na pewno odbija się na otaczających ją ludziach).
    Podoba mi się chłopiec,który mówi babci ,,to tylko lalka" .
    Coś jak ,,król jest nagi"
    A widzisz bo chłopacy są inni.
    U mnie jak najmłodsza popsuła lalkę starszej to był ryk, płacz i histeria a syn powiedział ,, nie rycz to tylko lalka, mama kupi ci nową"  a ona na to ,,ale to nie będzie ta sama, to moja ukochana Asia !!!!" a do Justyny tekst : ,, jaka z ciebie będzie niedobra mama kiedyś jak ty tak traktujesz lalki psujo!"
  • Nie no super. Babka czeka na paczkę z lalką i mówi - "To się nazywa długi poród"

Pewno zaraz wyjdzie na to, że się czepiam-ale co złego jest w lalkach reborn? Bo znowu wrzucamy wszystkich kolekcjonerów do jednego worka.
    @prowincjuszka Wydaje mi się (to tylko moje zdanie), że część ludzi niewierzących stawianie świeczek na grobach, odwiedziny traktuje jako okazję do wspomnień, wyciszenia się i pomyślenia o zmarłych-no, tutaj akurat psach.
    No tak wyobraź sobie, że ktoś miał dużo psów a w ogóle hodowlę, chcąc tak postępować wobec każdego zmarłego podopiecznego, sprawiedliwie musiałby wykupić teren całego psiego cmentarza albo wypomnikować cały ogród i pewnie miejsca by nie starczyło.
    Wspomnienie o nieżyjącym psie można nosić w sercu w pamięci....nie trzeba do tego nagrobków. Można napisać o nim książkę, pamiętnik ,bloga nawet. Można zostawić sobie jego zdjęcie, namalować obraz.
    No chyba, że chodzi o to aby kamieniarz miał zarobek.
  • Savia-to nie były moje słowa,absolutnie tak nie myślę.Cytowałam tylko drugą z przedstawionych na filmiku pań,tę która zrobiła sobie sztucznego wnuczka.Akurat ta kobieta powinna była mieć gromadkę dzieci,to i wnuków miałaby tyle,żeby się jej potencjał nie marnował na sztuczne.
    Ale odpędzcie mnie ludzie od komputera,tyle mam roboty,ło matko,a siedzę tu i piszę...Zmykam

• Ale odpędzcie mnie ludzie od komputera,tyle mam roboty,ło matko,a siedzę tu i piszę...

YYY mam to samo.
  • "w głowach im się poprzewracało"
  • w sumie smutne....
  •      Savio, można to gdzieś dostać? To, co piszesz + okładka są dość zachęcające.
    Może tu: http://wydawnictwo.ien.pl/product_info.php?products_id=202

Ja kupiłam trzy egzemplarze i mi dwa diabeł ogonem nakrył.
  • @Klarcia akurat "wariat" nie było pejoratywne, było bezbarwne, uważam, że wariat bardziej adekwatne niż bohater w tym wypadku, a tak już o nim mówią

rzeczywiście, jak babcia mając żywego wnuczka, bawi się lalką, to musi też byćć dla niego wstrząs emocjonalny
  • "w głowach im się poprzewracało"
    Myślę,że nie tyle ,,poprzewracało się" co natura dopomina się o swoje.
    Słyszałam takie powiedzenie ,,Bóg przebacza zawsze,człowiek czasem, natura nigdy".Nie wykorzystany,zduszony w zarodku(dosłownie i w przenośni) potencjał znajduje w końcu ujście w wynaturzonej miłości do zwierzątek lub sztucznych stworów.
  • @Klarcia akurat "wariat" nie było pejoratywne, było bezbarwne, uważam, że wariat bardziej adekwatne niż bohater w tym wypadku, a tak już o nim mówią

rzeczywiście, jak babcia mając żywego wnuczka, bawi się lalką, to musi też byćć dla niego wstrząs emocjonalny
    Winda,też o tym pomyślałam,jak czuł się chłopiec widząc że babcia zrobiła sobie ulepszoną wersję jego samego i przekonuje go,że to prawdziwe dziecko.
  • Winda,też o tym pomyślałam,jak czuł się chłopiec widząc że babcia zrobiła sobie ulepszoną wersję jego samego i przekonuje go,że to prawdziwe dziecko.
    no, powiedział babci że jest głupia.
  • i przekonuje go,że to prawdziwe dziecko.

Demencja starcza też się tak objawia.
    Ale nie ma się co czepiać tylko kobiet. Czy twierdzić , że to wyłącznie sprawa niezaspokojonego instynktu macierzyńskiego po skrobance.
    Mężczyźni też stawiają psom nagrobki ( no taka dziwna moda się zrobiła ze skrajności w skrajność jedni przywiązują psa do zderzaka i urywają mu głowę inni stawiają świeczuszki) i też po nich płaczą. A oni powyższego instynktu nie posiadają , podobno niektóre kobiety też. 
    O tym zjawisku u kobiet czyli substytucie dziecka w postaci psa pisał Freud ale tak sobie myślę , że to był diabeł w ludzkiej skórze i sam miał jakieś złe skłonności( bo był ofiarą swojej matki i nie lubiany przez własnego ojca), jak zresztą większość filozofów i uczonych z tamtych czasów odrzucający i ośmieszający istnienie Boga. Wykręcający wszystko do góry nogami i robiąc religię z popędów. Dlatego chyba nie powinniśmy przejmować tych teorii.

• @Berenika - dziecko, dla wielu, też bywa rozszerzeniem egoizmu. Wszak, każdy ma prawo posiadać potomstwo, prawda?
    A co nie wszyscy powinni mieć do tego prawo ?
    Prawo mają, ale czy powinni mieć dzieci to inna sprawa.
    Panie w filmikach są odpowiednio zedytowane, powstawiane są ich najgorsze wypowiedzi-żeby publiczność mogła poczuć grozę, dwa-że część jest dość  ekstremalna. Ale mnie ich hobby/szaleństwo nie dotyka-nie wydają moich pieniędzy, płacą prawdopodobnie podatki (w nie moim kraju zresztą)- mnie to nie boli. Nie rozumiem tego, bo nie mam potrzeby posiadania setki lalek-bobasków ale akceptuję, że ktoś może mieć inne potrzeby.
    @prowincjuszka no, całe szczęście, że każdy, komu odszedł pies nie bierze się za pisanie książek-mało masz gniotów w księgarniach? Moje psy zostały zakopane, świeczek im nie zapalam, ale-jak wyżej-nie uderza to we mnie.
  • Prawo mają, ale czy powinni mieć dzieci to inna sprawa.

A kto miałby o tym decydować ?
  • @Berenika - dziecko, dla wielu, też bywa rozszerzeniem egoizmu. Wszak, każdy ma prawo posiadać potomstwo, prawda?

A co nie wszyscy powinni mieć do tego prawo ?

Na tym bazują zwolennicy in vitro-że każdy ma prawo mieć potomstwo.
    Każdy ma prawo chcieć.
  • Ależ nikt-ponieważ prawo do posiadanie dzieci jest zagwarantowane przez Konstytucję.
  • Ależ nikt-ponieważ prawo do posiadanie dzieci jest zagwarantowane przez Konstytucję.
    Serio???
    Fabulosita, jesteś jak widzę bardzo tolerancyjna na różne dziwactwa u ludzi ale mi chodziło o coś innego trochę.
    Kto  nie powinien mieć dzieci ? Powinna być jakaś komisja lekarska czy sądowa pozwalająca lub nie czy o co chodzi Katarzynie bo nie rozumiem?
    @Katarzyna, prowincjuszka Czy powiedziałam coś niepoprawnego? Może się źle zrozumiałyśmy?
    E: A, jednak się źle zrozumiałyśmy. Nie, nie da się tego przeprowadzić-i bardzo dobrze bo o nadużycia byłoby nietrudno. Kto nie powinien mieć dzieci? Na przykład mój dawny sąsiad, który bił swoją rodzinę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.