Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak to niektórym odbija

1456810

Komentarz



  • Nie oglądała Otika... ;)image
    Balum, co ty oglądasz??? ja bym się potem zasnąć bała
    ;)
    Ja się uśmiałam do łez  przy Otiku ;)
  • ja tylko teoretyzuję ;) nie widziałam Otika, przeczytałam kiedyś o czym to jest i nie zdecydowałam się na oglądanie, bo ja się potem różnych "gupot" boję, hehe!
  • image

    jak komuś tak odbija to mnie to chyba przeraża jeszcze bardziej niż reborny ;)

    umiejętność starzenia się z godnością - zanikająca.
  • Balum, co ty oglądasz??? ja bym się potem zasnąć bała 
    ;)
    Eeetam, raczej zaczyna się potem przyglądać pieńkom i korzonkom...  B-)
  • Balum, co ty oglądasz??? ja bym się potem zasnąć bała 
    ;)
    Eeetam, raczej zaczyna się potem przyglądać pieńkom i korzonkom...  B-)
    do kominka z nimi, bo zeżrą z butami!
  • @savia Dzięki! Już nie szukam bo znalazłam na stronie księgarni wysyłkowej Instytut Edukacji Narodowej. 
    cena: 21,00 zł

    Przy okazji pomyśłałam o mikołajkach... hihihi I już prezenty są prawie dla wszystkich!
    :)>-
  • Ja tam z dziećmi wszystko robię i cieszę sie,ze mieszkam tutaj bo nikt sie temu nie dziwi ;-)
  •   Spotkałam mamę mojej koleżanki, dziewczyna kilka lat po ślubie. Mama jej mówi że namawia ją na dzieci no ale ona nie chce za to kupiła sobie pieska i bardzo go kocha. Kurka też lubię swojego psa ale na miłość .... nie zamiast dziecka. Nikt nie twierdzi że albo kocha się dzieci albo zwierzęta,tylko że chore jest sprawianie sobie psa zamiast dziecka.
  • @IDUSIA Chyba wolę, żeby ktoś, kto NIE CHCE dziecka kupił sobie psa (i oczywiście dobrze go traktował), niż pod wpływem bliskich decydował się na macierzyństwo/ojcostwo.
    Bo jednak do rodzicielstwa potrzebna jest większa dojrzałość.
    A żeby dodać pikanterii znalazłam na ebayu lalkę, którą bawiłam się w dzieciństwie.
    http://www.ebay.com/itm/Jesmar-Anatomically-Correct-Baby-Girl-Doll-18-Newborn-Vinyl-Nude-Made-Spain-/130802441509?pt=US_Dolls_Bears_Toys&hash=item1e746edd25
  • Fajna lala, ja takiej nie miałam. :(
  • edytowano listopad 2012
    Bo jednak do rodzicielstwa potrzebna jest większa dojrzałość.

    Aaa tam jak już człowiek dojrzeje do decyzji o dziecku to jest już ....w tym wieku, że z powołaniem potomka może być kłopot.
  • ale ona nie chce za to kupiła sobie pieska i bardzo go kocha.

    Też kocham moje pieski, ale chyba jednak inaczej. W końcu moich biologicznych wnuków bym nie sprzedawała a szczeniaki mojej suni to i owszem.
  • ale ona nie chce za to kupiła sobie pieska i bardzo go kocha.

    Też kocham moje pieski, ale chyba jednak inaczej. W końcu moich biologicznych wnuków bym nie sprzedawała a szczeniaki mojej suni to i owszem.
    Jasne, że nie można tego porównywać. Jeżeli ktoś nie widzi różnicy,  to może lepiej, żeby chodził z pieskiem w torebce, niż z dzieckiem.
    @Klarcia Kiedy dyskusja spełzła na lalki zbyt podobne do dzieci, to mi się lalka dzieciństwa przypomniała. Ciekawe co teraz porabia-bo ją kilka lat temu oddałam mojej nauczycielce od PO-miała podobno służyć jako mini-fantomek.
  •   Spotkałam mamę mojej koleżanki, dziewczyna kilka lat po ślubie. Mama jej mówi że namawia ją na dzieci no ale ona nie chce za to kupiła sobie pieska i bardzo go kocha. Kurka też lubię swojego psa ale na miłość .... nie zamiast dziecka. Nikt nie twierdzi że albo kocha się dzieci albo zwierzęta,tylko że chore jest sprawianie sobie psa zamiast dziecka.
    jak patrzę na moją nastolatkę, to czasem myślę, że pies by mi się aż tak nie odszczekiwał... ;)
    ale nie zamieniłabym dzieci na żadne inne stworzenia
  • Moje psy mi nie odszczekują, tylko innym ;)
  • W tym filmie pani przekonywała,że nie są to lalki dla pedofilów,bo nie mają zaznaczonej płci...

    Jak dziecko ma lalkę z zaznaczoną płcią to jest pedofilem ???? Bo z tego tak wynika. Ten świat już naprawdę jest porąbany.
  • Ten świat już naprawdę jest porąbany.
    Ano jest. To tak jak w dowcipie argento: jak facet nie ma psa to... jest gejem. ;)

    A swoją drogą. Nie mam przekonania czy to dobry pomysł by dziewczynka miała lalkę-chłopca i mogła dotykać do woli... Jakiś naturalny dystans mi burzy...
  • @Sawia jak widać-moja lalka to samiczka była, ale z tego co pamiętam nie dotykałam jej w żaden zdrożny sposób. To było moje "dziecko" do opiekowania się. Koleżanka miała chłopca, ale jakikolwiek kontakt z jego newralgicznymi partiami miałam podczas przewijania i mycia. Może ja po prostu wypieram takie sprawy albo jakaś opóźniona byłam, ale dla nas to były dzieci, nie przedmiot badań.
    Myłam im pyszczki oraz pupy i nie wiązałam z tym żadnych lubieżnych myśli. Za koleżankę odpowiadać oczywiście nie mogę.
  • Wiesz, zwyczajnie wnioskuję z zachowań dzieci. Raczej nie myślałam tu o lubieżności, bardziej o czystej dziecięcej ciekawości, która - wg mnie - akurat w tej dziedzinie nie musi być zaspokojona. Dzieci mają tak, że bawią się w lekarza albo jakiś maluch (maluszka) złapie młodszego brata za klejnoty - z ciekawości.

    A w dzisiejszych rozseksionych czasach to może niekoniecznie dobrze rozkręcać dziecięce zainteresowanie.
  • edytowano listopad 2012
    Ło matko czy nikt nie pomagał rodzicom lub ciotkom przewijać niemowlaka odmiennej płci albo nie astystował przy kąpieli dzidziusia?
    Przecież nie da się ukryć tych różnic i trzymać dzieci w nieświadomości. To co , dzieciaki mają zaraz mieć zbreźne myśli ? Jakaś masakra...
  • prowincjuszka - nie chodzi mi o ukrywanie, toć to norma, że dzieci widzą maluchy. Bardziej myślę o możliwości swobodnego dotykania. (nie zbereźnego, ale z ciekawości)
  • Czas spać, bo już nie umiem zwerbalizować tego co mi w głowie się kołacze...

  • edytowano listopad 2012
    @Sawia Nie wiem. Ja chyba orientuję się, co możesz miec na myśli, ale po prostu takie lalki nie budziły we mnie ciekawości. To znaczy przypuszczam że zobaczyłam, przyjęłam do wiadomości a potem przestałam zwracać uwagę. Nie potrafię powiedzieć czy to miało jakiś wpływ na mój rozwój.

    A, dobrej nocy :)
  • Aż Ty - @prowincjuszka - ucieszyłaś się, że idę barany liczyć? ;)
  • Nie, ja właśnie przed chwilą liczyłam szczeniaki. :)
  • I ile masz?
  • Nieźle! Ale moja kuzynka dorobiła się niedawno dziewiątki :D
  • wyciągam stary wątek, bo już myślałam, że nic mnie nie zdziwi w tym oszalałym swiecie. a jednak.

    http://niezalezna.pl/71024-w-imie-tolerancji-uniwersytet-usuwa-portrety-bialych-profesorow-zastapil-je-teczowy-los
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.